londonas rūke saulei tekant

Kaip aš fotografuoju | Miestai

Ronas Timehinas

Esu miesto vaikas. Gimiau ir augau Londone, kur praleidau visą savo gyvenimą, tačiau dideli miestai mane kažkuo vis dar žavi. Tai tarsi mano žaidimų aikštelė, kurią galiu tyrinėti. Čia visada galima tiek daug pamatyti, be to, miestai pastoviai vystosi. Tai suteikia daug peno kūrybingumui.

Buvimas mobiliu

Jei tyrinėju naują miestą, užuot fotografavęs kažką konkretaus, verčiau naudoju nedidelę ir lengvą įrangą. Taigi, pradėjau fotografuoti su „Sony Alpha 7C“. Dievinu šį fotoaparatą. Jis nedidelis ir beveik nieko nesveria, tačiau viso kadro jutiklis pasižymi puikiu dinaminiu diapazonu, jame yra visi mano pamėgti spalvų profiliai vaizdo įrašams. Ant jo dažniausiai tvirtinu šiuos kompaktinius fiksuoto židinio nuotolio objektyvus: FE 24 mm f/2,8 G, FE 40 mm f/2,5 G ir FE 50 mm f/2,5 G. „Alpha 7C“ su šiais mažais objektyvais yra puikus komplektas ir nereikia nešiotis didelio fotoaparato krepšio. Tiesiog pasikabinu fotoaparatą ant kaklo ir vaikštinėju po miestą.

vyras, einantis spalvotu metro

© Ron Timehin | Sony α7C + FE 24mm f/2.8 G | 1/250s @ f/8.0, ISO 200

Tačiau darbiniams ir suplanuotiems reklaminiams projektams taip pat mėgstu naudoti „Sony“ „Alpha 7R IV“, nes didelė raiška yra tiesiog neįtikėtina ir suteikia man daugiau galimybių improvizuoti fotografuojant.

ron timehin komponuoja kadrą su savo sony alpha 7c

Tyrimas

Bėgant metams tapiau žymiai metodiškesnis. Prieš fotografavimą daug ruošiuosi naršydamas internete. Sužinojau, kad fotografijos forumuose ar „Instagram“ galima aptikti įdomių vietų ir dominančių objektų. Net „Google Maps“ palydovo ar gatvės vaizdai gali tapti puikiu įrankiu įdomiai architektūrai aptikti: neišeidamas iš namų beveik gali apsižvalgyti 360 laipsnių kampu!

vyras eina pro londono arką

© Ron Timehin | Sony α7C + FE 40mm f/2.5 G | 1/160s @ f/8.0, ISO 320

Tačiau vien surasti vietą nepakanka. Reikia išsiaiškinti, kur konkrečiai turėčiau būti fotografuodamas, o tam reikia išsamesnių žinių apie pasiekiamas viešąsias erdves ir išsiaiškinti, gal reikalingas leidimas norint fotografuoti tam tikroje vietoje. Žinoma, dar reikia pasirinkti geriausią laiką fotografuoti ir norimą apšvietimą – dažniausiai saulėtekį, saulėlydį arba „mėlynąją valandą“ prieš pat saulėtekį arba po saulėlydžio.

londono pikadilio aikštė naktį

© Ron Timehin | Sony α7C + FE 24mm f/2.8 G | 1/250s @ f/7.1, ISO 1600

Suteikti nuotraukai autentiškumo

Kai pasaulyje tiek daug nuotraukų, labai svarbu fiksuoti autentiškus vaizdus, o ne kopijuoti kitų darbus. Dažnai fotografuoju tada, kai kiti nefotografuotų: per lietų arba tvyrant tirštam rūkui. Tačiau esminis skirtumas beveik visada yra požiūrio taškas. Jei pavyksta rasti unikalų vaizdą, tavo nuotraukos išsiskirs iš tūkstančių kitų.

londono autobusų vairuotojai pakeltomis rankomis

© Ron Timehin | Sony α7R IV + FE 85mm f/1.8 | 1/800s @ f/4.0, ISO 640

Mano patarimas ieškoti barų, restoranų arba sodų ant stogo. Iš šių vietų dažnai atsiveria nuostabūs miesto vaizdai, tačiau dažniausiai reikia šiek tiek žinių apie vietovę. Labai mėgstu gurkšnodamas ar užkandžiaudamas su draugais fotografuoti nuostabų saulėlydį, tačiau visuomet reikia sąmoningumo ir pagarbos vietai ir aplinkai. Aš prašau leidimo ir dažnai pasiūlau tos vietos šeimininkui nuotrauką, kurią jis galės panaudoti. Daugelis jų būna geranoriški, tad nebijokite prašyti.

Kai kada gali tekti fotografuoti pro lango stiklą. Naudoju įrankį „Lenskirt“ – tai lyg didelis juodo audeklo gaubtas objektyvui, dedamas ant objektyvo galo ir siurbtukais pritvirtinamas prie tinklo. Jis padeda pašalinti stiklo blizgesį ir atspindžius, įskaitant fotoaparato ar net mano paties atspindį!

vaikai, žaidžiantys rūke

© Ron Timehin | Sony α7 II + FE 35mm f/1.4 ZA | 1/1250s @ f/6.3, ISO 100

Būkite kantrus

Viena mano mėgstamiausių naujausių nuotraukų, kur vaikai žaidžia rūke. Toje vietoje praleidau gal valandą tiesiog fiksuodamas gatvės vaizdus ir laukdamas, kol kažkas nutiks. Nežinojau, kad vaikai ketina bėgioti ir rikiuotis, kaip tame kadre, tačiau mano kantrybė atsipirko, o laukimas ir žinojimas, kas vyksta aplink – pasiteisino. Kai tik vaizdo ieškiklyje išvydau kadrą, iškart supratau, kad tai būtent „tas kadras“.

Atrinkti gaminiai

Ron Timehin

Ron Timehin | UK

„Fotografija man leidžia apgalvoti ir interpretuoti mane supantį pasaulį bei suprasti jo vertę“

Susijusios istorijos

Prisijunkite, kad gautumėte „α Universe“ naujienlaiškį

Sveikiname! Sėkmingai užsiprenumeravote „α Universe“ naujienlaiškį

Įveskite tinkamą el. pašto adresą

Atsiprašome! Įvyko netikėta klaida

Sveikiname! Jūs sėkmingai užsiprenumeravote