Gamtos pasaulis, kurį Merche Llobera be galo pamėgo fotografuoti, įvairus ir gražus, kaip ir jos kūrybinis portfelis. Jame rasite visko – nuo aplinkos studijų iki vaizduojamojo meno portretų, tiek vaizdų, kuriuose užfiksuotos keistos ar komiškos akimirkos, tiek vaizdų, kuriuose vaizduojama žiauri išgyvenimo realybė. Ši įvairovė išreiškia jos viso gyvenimo aistrą.
„Gyvūnus pamilau dar tada, kai buvau maža mergaitė, žiūrėdama dokumentinius filmus ir skaitydama žurnalą „National Geographic“, – šypsodamasi pasakojo Merche. – Fotografuoti laukinę gamtą kaip profesionalė pradėjau 2019 m. su fotoaparatu „Sony Alpha 7 III“, kurį naudojau povandeninei fotografijai. Vėliau dirbau su „Sony Alpha 7R III“, o dabar su „Sony Alpha 7R V“ fotografuoju safarius Kenijoje, Tanzanijoje, Ugandoje, Botsvanoje... šias nuostabias vietas tiek kartų mačiau knygose ir televizijoje, kad tikrovė man tapo svajonės išsipildymu!“
„Kiekvienas gyvūnas yra kitoks ir kitaip elgiasi, o aš stengiuosi tai atspindėti nuotraukose, – tvirtino Merche. – Fotografuojant įprastai, tam yra daug laiko. Pavyzdžiui, jei noriu įamžinti žirafas, stengiuosi jas fotografuoti iš arti ir joms įprastoje aplinkoje, nes savana taip pat nepaprastai graži.“
Šis paprastas, tačiau rafinuotas per lygumą žingsniuojančių žirafų vaizdas aiškiai atskleidžia, kad Merche nuotraukos nepalieka žiūrovų abejingų. Jos gali žadinti ir linksmas emocijas, kaip, pavyzdžiui, žirafos portretas „galva debesyse“.
Visiškai kitokia yra Merche įamžinta žūtbūtinė jauno liūto ir buivolo kova. „Daugelis žmonių, pamatę šią nuotrauką, pasijunta nejaukiai, – prisipažino fotografė, – tačiau tokie vaizdai yra gamtos kasdienybės dalis. Tai tikri gyvūnai, kurie elgiasi taip, kad išliktų. Jie nėra animacinių filmukų veikėjai.“
„Gera žinia ta, kad nė vienas gyvūnas tada nežuvo, – tęsė Merche. – Matote, kad buivolas ragu įsirėmė į liūto šoną, taigi jų abiejų šansai buvo lygūs – 50:50. Kitą dieną matėme tą liūtą, jis buvo sužeistas, bet gyvas“.
Fotografė pridūrė, kad norint įamžinti šią nuostabią akimirką ir vėl svarbiausia buvo kantrybė: „Tą dieną, kai užfiksavau buivolą ir liūtą, atrodė, kad nelabai kas vyksta. Tačiau vis tiek reikia būti pasiruošusiam. Tiesiog reikia susitaikyti su tuo, kad tai laukimo žaidimas – panašiai elgiasi tykantis liūtas ar gepardas!“
„Per tą laiką galima nufotografuoti daugybę vaizdų, – tęsė Merche, – manau, kad iš savo pirmojo safario namo parsivežiau 20 000 nuotraukų! Nors mano „Alpha 7R V“ itin spartus – veikia 7 ir 10 kadrų per sekundę greičiu – man nereikia poros tūkstančių to paties dalyko vaizdų! Todėl stengiuosi būti reikli ir dienai baigiantis peržiūriu nuotraukas bei pašalinu tai, kas nereikalinga.
Visgi bėda ta, kad šiuose „Sony“ fotoaparatuose dirbtinio intelekto valdomas automatinis fokusavimas veikia taip gerai, jog neatsiranda šimtų nuotraukų, kurias būtų galima trinti be gailesčio, nes jos nefokusuotos ar neaiškios! Viskas atrodo puikiai! Ypač įspūdingi naujieji sekimo režimai – judantys gyvūnai tiesiog lieka sufokusuoti tiek laiko, kiek norite.“
Merche taip pat žavisi fotoaparato „Alpha 7R V“ įspūdinga 61 megapikselio raiška, kuri reiškia ir daugybę užfiksuotų detalių, ir galimybę kurti 26 MP nuotraukas 1,5 karto APS-C apkarpymo režimu. „Dažnai naudoju FE 200–600 mm f/5,6-6,3 G OSS objektyvą, bet jei reikia prieiti dar arčiau, apkarpymo režimas jį paverčia veiksmingu 300–900 mm objektyvu“, – aiškino fotografė.
Dar vienas fotoaparato „Alpha 7R V“ aspektas, kuris ypač patinka Merche, yra jutiklio apsauga keičiant objektyvus. „Dirbdama tokioje dulkėtoje ir nešvarioje aplinkoje stengiuosi laikyti objektyvą ant fotoaparato ir per dažnai jo nekeisti, nes valyti jutiklį yra tikra mano fobija! – linksmai pasakojo Merche. – Visgi fotoaparate „Alpha 7R V“ sumontuota išmanioji užuolaidėlė, kuri nusileidžia virš jutiklio, kai jis išjungiamas, taigi dabar jaučiuosi daug drąsiau.“
Merche pasakojo, kad dėl galimybės be vargo naudotis kokybiškais „Alpha“ fotoaparatas ji patiria dar stipresnį ryšį su gamta.: „Jei galėčiau duoti tik vieną patarimą, kaip fotografuoti laukinę gamtą, raginčiau kuo labiau mėgautis šia patirtimi. „Alpha“ fotoaparatai suteikia man tokią galimybę, nes nebereikia „kovoti“ su įranga, kad įamžinčiau norimus kadrus.
Nesvarbu, ar dalyvauji safaryje, ar nardai, kartais per visą dieną gali taip ir nepamatyti norimo vaizdo. Visgi visada išlieka puiki patirtis, bendravimas su žmonėmis, kurie taip pat, kaip ir tu, myli gamtą bei buvimas gamtoje. O kai pasitaiko tinkama proga, naudojantis „Alpha“ fotoaparatais nesunku ją užfiksuoti – kitaip tariant, galiu gamtą ne tik fotografuoti, bet ir ja mėgautis. Tai nuostabus ir įvairovės kupinas pasaulis, o turint tinkamą įrangą fotografija gali tinkamai jį atskleisti.“