vienišas medis rūke auštant

Geriausi patarimai: Rūke skendinčių peizažų fotografavimas

fotografuojant fotoaparatu „Sony Alpha“

Planavimas ir orai

Migla ir rūkas – tai ore pakibę vandens lašeliai; iš tikrųjų tai debesys, esantys daug arčiau žemės nei įprastai. Fotografavimą rūke visada geriausia planuoti iš anksto. Pasirinkite vietą, kurioje žinote, kad būna rūkas, ir stebėkite orus. Idealiu atveju atvykite į vietą prieš patekant saulei giedrą dieną. Tai metas, kai yra geriausias apšvietimas, o jis, kaip ir bet kokio tipo kraštovaizdžio fotografijoje, yra labai svarbus.

Šviesa jūsų vietovėje kylant saulei keisis, todėl visada stebėkite, kaip ji sukuria skirtingas scenos spalvas, šešėlius ir spindulius. Pavyzdžiui, ieškokite gražių šviesos pluoštų pro miglotą mišką arba ilgo pastato šešėlio kraštovaizdyje.

išsikerojęs medis fanal forest miške rūke

© Albert Dros | Sony α7R V + FE 12-24mm f/2.8 GM | 1/6s @ f/10, ISO 100

Įranga

Fotografuojant kraštovaizdžius svarbiausios fotoaparato savybės yra raiška ir dinaminis diapazonas. Fotoaparatai „Sony Alpha 7R V“ ir „Sony Alpha 7 IV“ yra puikūs pasirinkimai, pasižymintys 60 ir 33 megapikselių raiška ir dideliu dinaminiu diapazonu.

Kokį objektyvą rinktis, priklausys nuo to, ką konkrečiai norite fotografuoti, tačiau paprastai geriausiai tokio tipo nuotraukoms tinka plačiakampiai objektyvai ir teleobjektyvai. Jais galėsite užfiksuoti scenos mastą arba sutelkti dėmesį į toli esančias kraštovaizdžio detales. Yra daugybė „Sony FE“ montavimo sistemos variantų, tačiau objektyvai FE 12–24 mm f/2,8 „G Master“ arba „FE 12–24 mm f/4 G“ yra puikus pasirinkimas plačioms scenoms, o „Sony“ FE 100–400 mm f/4,5–5,6 GM OSS yra universalus objektyvas detalėms išryškinti.

Be fotoaparato ir objektyvų, pravartu naudoti trikojį, kad viskas būtų stabilu. Taip pat pasiimkite ant galvos nešiojamą žibintą arba žibintuvėlį, kad galėtumėte nuvykti į vietą ir tamsoje nustatyti fotoaparatą.

Kompozicija

Fotografuojant kai kuriuos įspūdingiausius rūko peizažus tenka stovėti ant kalvos ar kalno ir žiūrėti žemyn į rūko apgaubtą slėnį. Tokiose scenose įvairūs objektai, pavyzdžiui, pastatai ar medžiai, išnyra iš rūko, tarsi kylantys pro debesis.

Tačiau jei bandysite visą sceną užfiksuoti plačiakampiu objektyvu, ji dažnai gali atrodyti ne tokia įspūdinga kaip tikrovėje. Čia padeda teleobjektyvas. Priartinkite įdomius elementus ir aplink juos palikite pakankamai erdvės, kad galėtumėte įvertinti rūko sąlygas.

senovinė šventykla, kylanti iš rūko kalvos viršūnėje

© İlhan Eroğlu

Jei norite užfiksuoti visą sceną, reikia ko nors įdomaus, kas patrauktų žiūrovo akį. Ieškokite ko nors pirmame plane, ką galėtumėte panaudoti, kad apatinė nuotraukos dalis taptų įdomesnė. Nedidelis augalas, medžio kelmas, akmuo ar takas – tai pirmame plane esančių daiktų, kurie pritrauks ir įves žiūrovą į vaizdą, pavyzdžiai.

medis rūke auštant

© Albert Dros | Sony α7R V + FE 16-35mm f/2.8 GM | 1/4s @ f/13, ISO 160

Naudokite galiniame ekrane arba vaizdo ieškiklyje esančią nivelyro funkciją, kad įsitikintumėte, jog fotoaparatas yra visiškai tiesus. Sulygiuokite lygio matuoklio linijas, kol abiejose pusėse esančios linijos bus paryškintos žaliai, o tai reikš, kad horizontas yra lygus.

Ekspozicijos nustatymai

Nors tikslūs nustatymai, kurių reikės norint eksponuoti vaizdą, gali skirtis, yra keletas taisyklių, kurių rekomenduojama laikytis.

Kaip ir darant bet kokį peizažo vaizdą, reikia sufokusuoti kuo didesnę scenos dalį, todėl naudokite mažą diafragmą, kad išgautumėte didžiausią lauko gylį, bet venkite mažiausio nustatymo, kad išgautumėte maksimalų ryškumą. Geras atspirties taškas turėtų būti f/11 nustatymas.

senas medis baltame rūko fone

© Albert Dros | Sony α7R V + FE 12-24mm f/2.8 GM | 1/6s @ f/10, ISO 100

Jei fotografuojate per saulėtekį, rūkas gali būti stipriai apšviestas. Stebėkite histogramą ekrane arba vaizdo ieškiklyje ir patikrinkite, ar neprarandate detalių šviesiose vietose. Sureguliuokite ekspoziciją, kad išvengtumėte didelių perdegusių detalių dėmių; dėl gero „Sony Alpha“ fotoaparatų dinaminio diapazono ir mažo triukšmo visada galite pašviesinti šešėlius redaguodami, kad atkurtumėte detales.

Jei nenorite redaguoti neapdorotų vaizdų, naudokite fotoaparate esančias HDR arba dinaminio diapazono optimizavimo (DRO) funkcijas. Naudojant HDR nustatymą bus padarytos kelios tos pačios scenos nuotraukos su skirtinga ekspozicija ir jos bus sujungtos, gaunant vaizdą su daugiau detalių šviesiose ir šešėlio srityse. HDR vaizdams reikia naudoti trikojį, kad fotoaparatas nejudėtų, kai darote kiekvieną nuotrauką.

DRO keičia ekspoziciją, kad būtų išsaugota kuo daugiau detalių šviesiose vietose, o šešėliuose esančios sritys būtų šviesesnės. Kuo didesnis DRO nustatymas, tuo labiau sustiprinami šešėliai. DRO naudojimas idealiai tinka, jei fotografuojate nuotraukas, kurias norite paskelbti socialiniuose tinkluose, negaišdami laiko nuotraukai redaguoti ją nufotografavę.

Rekomenduojami gaminiai

Susijusios istorijos

Prisijunkite, kad gautumėte „α Universe“ naujienlaiškį

Sveikiname! Sėkmingai užsiprenumeravote „α Universe“ naujienlaiškį

Įveskite tinkamą el. pašto adresą

Atsiprašome! Įvyko netikėta klaida

Sveikiname! Jūs sėkmingai užsiprenumeravote