Hannah Couzens kadruoja portretą „Sony Alpha“ fotoaparatu

Svarbiausi patarimai. Tobulai ryškūs portretai

fotografuojant „Sony Alpha“ fotoaparatu

Akių aptikimo AF sekimas

Jei yra viena funkcija, sukėlusi perversmą portretinėje fotografijoje, tai – akių aptikimo AF, kuri yra visuose naujausiuose „Sony Alpha“ fotoaparatuose. Naudodamas „Bionz“ apdorojimo sistemą fotoaparatas aptinka žmogaus akis ir fokusuoja objektyvą į arčiausiai fotoaparato esančią akį. Norėdami įjungti akių aptikimo AF funkciją, įsitikinkite, kad įjungtas nuolatinio automatinio fokusavimo režimas (AF-C) ir kad meniu pasirinkta akių aptikimo AF. Vaizdo ieškiklyje arba galiniame ekrane matysite nedidelį kvadratėlį, uždengusį asmens akį. Kai asmuo juda, juda ir akių aptikimo kvadratėlis, todėl galite sakyti fotografuojam asmeniui, ką daryti, arba keisti kadro kompoziciją, žinodami, kad akis visada bus sufokusuota.

Papildomas patarimas.Jei norite kūrybingai valdyti lauko gylį ir kaskart fokusuoti tam tikrą akį, akių aptikimo AF meniu galite pasirinkti kairę arba dešinę akį.

besišypsančios jaunos moters portretas © Pepa Valera | Sony α7 IV + FE 70-200mm f/4 Macro G OSS II | 1/125s @ f/4.0, ISO 400

Objektyvo pasirinkimas

Fiksuoto židinio nuotolio objektyvas visada yra geriausias pasirinkimas, jei fiksuodami norite didžiausio detalumo. Portretams fotografuoti geriausiai tinka „Sony“ FE 85 mm f/1,4 „G Master“ objektyvas – tai vienas iš ryškiausių objektyvų „Sony“ E tipo tvirtinimo serijoje. Jame taip pat yra 11 apskritos diafragmos mentelių, užtikrinančių švelnų, kreminį fono „bokeh“ efektą, kurį mėgsta portretų fotografai. Jei turite nedidelį biudžetą, rinkitės FE 85 mm f/1,8. Jis pasižymi tuo pačiu židinio nuotoliu ir puikia vaizdo kokybe, todėl yra puikus pasirinkimas pradedantiesiems fotografuoti.

nespalvotas liūdnai į fotoaparatą žiūrinčios moters portretas © Steffen Böttcher | Sony α9 + FE 85mm f/1.8 | 1/160s @ f/11, ISO 50

Diafragmos pasirinkimas

Akys yra portreto siela ir turėtų būti ryškiausia vaizdo dalis. Tačiau likusi veido dalis neturi būti nesufokusuota. Natūralu, kad fotografai pasirinks labai didelę diafragmą, pavyzdžiui, f/1,4 arba f/1,8, kad fonas būtų nesufokusuotas. Tai puikiai tinka, jei fotografuojate portretą visu ūgiu arba iki pusės. Tačiau kai iš arti fotografuojate galvą, dėl labai mažo lauko gylio, esant tokioms didelėms diafragmoms, asmens akys gali būti sufokusuotos, tačiau nosis gali būti neryški ir nesufokusuota. Nebijokite keisti diafragmos į f/2,8 arba f/4, kad padidintumėte lauko gylį tiek, kad sufokusuotumėte pagrindinius veido bruožus. Nesijaudinkite, naudojant šiuos nustatymus fonas vis tiek bus neryškus, ypač jei asmuo yra toli nuo fono.

besišypsanti moteris ant banglentės, pozuojanti portretui © Terry Donnelly | Sony α1 + FE 135mm f/1.8 GM | 1/250s @ f/1.8, ISO 125

Užrakto greitis ir „SteadyShot“

Net ir būdami kuo ramiau, žmonės juda. Mes įkvepiame ir iškvepiame bei svyruojame, kad išlaikytume pusiausvyrą, o fotografai – ne išimtis. Nedideli judesiai gali sukelti susiliejimą, ypač kai fotografuojate žmogų iš arti, naudodami 85 mm portretinį objektyvą.

Įjunkite „Sony Alpha“ fotoaparate ir, jei taikoma, E tipo tvirtinimo objektyve funkciją „SteadyShot“, kad išvengtumėte susiliejusių judesių. Naudokite akių aptikimo AF, kad nuolat koreguotumėte bet kokius judesius pirmyn ir atgal. Galiausiai užrakto greitis priklausys nuo fotografuojamo portreto tipo. Jei asmuo sėdi arba yra pasilenkęs, galite fotografuoti vos 1/30 s greičiu, tačiau jei norite užfiksuoti juoką ar kitokią reakciją, turėsite pasirinkti daug didesnį užrakto greitį. Pradžioje naudokite 1/125 s greitį ir pagal poreikį koreguokite.

vėduoklę laikančios moters iš Balio portretas © Dennis Schmelz | Sony α7 IV + FE 24-70mm f/2.8 GM | 1/10s @ f/2.8, ISO 1600

Fotografavimo režimas

Nuolatinio fotografavimo režimas puikiai tinka portretams. Žmogaus išraiška gali akimirksniu pasikeisti, o tai gali stebėtinai pakeisti portreto vaizdą. Tai ypač aktualu, jei fotografuojate reakcijos kadrus, kai norite užfiksuoti asmens juoką ar šypseną.

Eikite į užrakto režimo meniu ir įjunkite fotoaparato nuolatinio fotografavimo režimą. Tada pasirinkite tinkamą fotografavimo greitį, kuris priklausys nuo to, kokį „Alpha“ fotoaparatą turite. Tikriausiai nenorėsite fotografuoti 10 ar net 20 kadrų per sekundę greičiu, tačiau 3–7 kadrų per sekundę sparta yra tinkama norint užfiksuoti nedidelius asmens veido pokyčius.

Alice Greenfield kadruoja kadrą „Sony Alpha“ fotoaparatu © Alice Greenfield | Sony α7 III + FE 50mm f/2.5 G | 1/500s @ f/3.5, ISO 80

„Soft Skin“

Nors norime, kad akys būtų kuo ryškesnės, kai kuriems portretų tipams per didelis odos detalumas gali būti negražu. Naujausiuose „Sony Alpha“ fotoaparatuose yra „Soft Skin“ (glotnios odos) efekto režimas, kurį galima rasti fotografavimo meniu. Naudojant šį režimą, vaizde aptinkamas asmens veidas, o odos sritims pritaikomas glotninimo efektas, kad būtų sukurtas patrauklus portreto efektas. Yra mažas, vidutinis ir didelis nustatymai; rekomenduojame pradėti nuo mažo nustatymo. Šis efektas galimas tik JPEG ar HEIF vaizdams. Jei fotografuojate neapdorotą + JPEG vaizdą, neapdorotiems vaizdams efektas nebus taikomas, o tai puiku, jei norite greitai peržiūrėti JPEG vaizdą su „Soft Skin“ ir atlikti pažangesnį neapdoroto vaizdo retušavimą.

jaunos moters raudonais plaukais portretas © Kate Kirkman | Sony α9 II + FE 50mm f/1.4 GM | 1/250s @ f/1.4, ISO 320

Rekomenduojami gaminiai

Susijusios istorijos

Prisijunkite, kad gautumėte „α Universe“ naujienlaiškį

Sveikiname! Sėkmingai užsiprenumeravote „α Universe“ naujienlaiškį

Įveskite tinkamą el. pašto adresą

Atsiprašome! Įvyko netikėta klaida

Sveikiname! Jūs sėkmingai užsiprenumeravote