virš vandens sproginėjantys fejerverkai

Geriausi patarimai: Šventinių fejerverkų fotografavimas

fotografuojant fotoaparatu „Sony Alpha“

Planuokite iš anksto

Fejerverkų šou paprastai trunka neilgai, todėl planuokite iš anksto. Sugalvokite, kokius kadrus norėsite užfiksuoti. Jei galite, apsilankykite toje vietoje dieną ir nuspręskite, kur stovėsite ir kokių objektyvų reikės, kad būtumėte visiškai pasiruošę, kai dangus pradės žaižaruoti.

Dirbant tamsią naktį, gali būti sunku ieškoti daiktų fotoaparato krepšyje, todėl susipakuokite atidžiai. Visada verta pasiimti mažą žibintuvėlį, kad galėtumėte pasišviesti kažko ieškodami arba norėdami matyti, kur einate.

grupė žmonių, stebinčių fejerverkus

© Arthur Chauvineau

Fotografavimo nustatymai

Siekdami didžiausio lankstumo, fotografuokite ne JPEG, o RAW formatu. Taip užfiksuosite daugiau duomenų ir galėsite sureguliuoti ekspoziciją atlikdami postprodukciją.

Objektyvo pasirinkimas ir vaizdo kompozicija

Jei fejerverkų šou vyks virš galvos, reikia naudoti plačiakampį objektyvą. Laimei, „Sony“ naudotojai gali rinktis iš daug puikių plačiakampių objektyvų, įskaitant FE 14 mm f/1,8 GM, FE 20 mm f/1,8 G arba universalų FE 12–24 mm f/2,8 GM kintamo židinio nuotolio objektyvą. Taip pat yra patrauklesnės kainos variantas – FE 12–24mm f/4 G kintamo židinio nuotolio objektyvas.

Jei esate toliau nuo fejerverkų, pavyzdžiui, stovite ant kalvos, nuo kurios matyti miesto panorama, tuomet turite išsiaiškinti tinkamą židinio nuotolį, bet kintamo židinio nuotolio objektyvas, pavyzdžiui, FE 24–70 mm f/2,8 GM II arba FE 24–105 mm f/4 G OSS objektyvas, turėtų būti geras pasirinkimas, leisiantis priartinti ir padaryti norimus kadrus.

pora, besibučiuojanti fejerverkų fone

© Davide Monteleone | Sony α7R III + FE 16-35mm f/2.8 GM | 1/80s @ f/2.8, ISO 6400

Stabilizavimas ir užrakto greitis

Norint užfiksuoti atskiro fejerverko sprogimą, užrakto greitis turi būti pakankamai didelis, kad sustabdytų veiksmą, bet pakankamai mažas, kad įleistų į fotoaparatą šviesos. Mažiausias užrakto greitis, kurį naudodami galite fotografuoti laikydami fotoaparatą rankose, priklauso nuo įvairių veiksnių, įskaitant tai, kaip stabiliai sugebate laikyti fotoaparatą, ir objektyvo židinio nuotolį. Įjunkite „Steadyshot“ fotoaparate ir (arba) objektyve, kad sumažintumėte nedidelių judesių įtaką. Iš pradžių pabandykite fotografuoti naudodami nuo 1/10 iki 1/30 sek. užrakto greitį, tada peržiūrėkite nuotraukas ir patikrinkite, ar reikią kažką pakoreguoti.

Norint nufotografuoti šviesos pėdsakus ar kelių fejerverkų sprogimus, reikalinga ilgesnė ekspozicija. Tam geriausia naudoti trikojį, kad fotoaparatas visiškai nejudėtų. Naudotinas užrakto greitis priklauso nuo asmeninio pasirinkimo – jis gali būti, pavyzdžiui, nuo 1 iki 30 sek. – nebijokite eksperimentuoti savo aplinkoje ir būkite kūrybingi.

Nuolatinis fotografavimas

Jei bandote nufotografuoti atskirus fejerverkus, o ne užfiksuoti ilgos ekspozicijos kadrą, gali būti naudinga įjungti nuolatinį fotografavimą ir padaryti kelias nuotraukas, kad tikimybė užfiksuoti puikų kadrą būtų didžiausia. Tinkamas fotografavimo greitis yra maždaug 3–5 kadr./sek.

Diafragma ir ISO jautrumas

Užrakto greitis parenkamas pagal tai, kaip norite užfiksuoti fejerverkus, o ISO jautrumą reikia nustatyti kiek įmanoma mažesnį, kad būtų kuo mažiau triukšmo. Nustatydami diafragmą, pradėkite nuo diapazono vidurio – f/8 yra puikus pradinis nustatymas. Atsižvelgiant į fejerverkų fotografavimo ypatumus, visada teks bandyti ir klysti, kol nustatysite ekspozicijos nustatymus, kurie jums atrodys tinkami.

Įtraukdami foninį vaizdą, pavyzdžiui, žmonių minios siluetą ar medį, nuotraukoje galite sukurti papildomą sluoksnį. Jei norite įtraukti kažką į priekinį planą, patartina dar labiau sumažinti diafragmą, kad sudarytumėte didesnį lauko gylį ir priekinis planas būtų sufokusuotas. Tokiu atveju ekspozicijos sumažėjimą galite kompensuoti padidindami ISO jautrumą. Pasikartosime, kad fotografuojant fejerverkus tenka daug bandyti ir klysti – bandyti, kas tinka aplinkoje, kurioje esate.

spalvingi fejerverkai nakties danguje

© Elisha Terada

Ilgos ekspozicijos triukšmo mažinimas

Vienas dalykas, kurį reikėtų padaryti, kai fotografuojate naudodami ilgesnę nei vienos sekundės ekspoziciją, yra nueiti į „Sony“ fotoaparato meniu ir įjungti „Long Exposure NR“ (ilgos ekspozicijos triukšmo mažinimą). Šiuo nustatymu įjungiamas užrakto greičio trukmės triukšmo mažinimas užfiksavus nuotrauką. Taigi, jei naudojate 10 sekundžių ekspoziciją, triukšmo mažinimo funkcija veiks dar 10 sekundžių, kad padėtų sumažinti triukšmą.

Fokusavimas

Jei fotografuojate fejerverkus tamsaus nakties dangaus fone, reikės įjungti rankinį fokusavimą. Juodame danguje nėra detalių, pagal kurias fotoaparatas galėtų sufokusuoti, todėl įjunkite rankinį fokusavimą ir sufokusuokite begaliniu atstumu – tai yra didžiausias fokusavimo atstumas. Begalinio atstumo fokusavimas fotoaparato ekrane nurodomas ∞ simboliu. Atminkite, kad kai kurie objektyvai iš tiesų fokusuoja už begalybės, todėl iš anksto patikrinkite. Jei matyti mėnulis ar žvaigždės, galite orientuotis pagal juos.

Rekomenduojami gaminiai

Susijusios istorijos

Prisijunkite, kad gautumėte „α Universe“ naujienlaiškį

Sveikiname! Sėkmingai užsiprenumeravote „α Universe“ naujienlaiškį

Įveskite tinkamą el. pašto adresą

Atsiprašome! Įvyko netikėta klaida

Sveikiname! Jūs sėkmingai užsiprenumeravote