oriono ūkas

Kaip aš fotografuoju | Gilusis kosmosas

Stefan Liebermann

Paskutiniaisiais metais ar panašiu metu, „Covid-19“ pandemija sustabdė mane nuo kelionių į įspūdingas vietas, kur galėčiau atsiduoti savo astrofotografijos aistrai. Tačiau laikas, praleistas namie, leido tęsti mano dangaus gelmių astrofotografijos praktiką. Nuostabu, kad dangaus gelmių vaizdus galima fotografuoti bet kurioje pasaulio vietoje, o turint tinkamą įrangą pvz., „Sony Alpha 7R III“, šviesos tarša nėra problema.

arklio galvos ūkas

© Stefan Liebermann | Sony α7R III + FE 600mm f/4 GM OSS | 120s @ f/4.0, ISO 800 (48 images stacked | 96 minutes)

 

Astrofotografija ir dangaus gelmių fotografija

Apie astrofotografijos vaizdus galvoju kaip apie tuos, kuriuose peizažas sujungiamas su visiems pažįstamais dangaus elementais – mėnuliu, žvaigždėmis ir, žinoma, Paukščių taku. Tuo tarpu fotografuojant dangaus gelmių nuotraukas, naktinio dangaus objektas fotografuojamas, naudojant teleobjektyvus, pvz., „Sony FE“ 200–600 mm f/5.6-6.3 G OSS, ir dažniausiai dvigubą telekonvertavimą. Šis derinys suteikia jums aukštos kokybės teleobjektyvus su 1 200 mm siekiančiu židinio nuotoliu. Mano naudojamomis programėlėmis, pvz., „Stellarium“, tada galima nustatyti pasirinkto objekto vietą naktiniame danguje.

Dėl to, kaip sklinda šviesa iš šių nuotolinių kūnų erdvėje, juos įmanoma fotografuoti savo sode. Nereikia keliauti į tamsią nuošalią vietą, kad užfiksuotumėte įspūdingus vaizdus. Mėnulis – tobulas objektas fotografavimo pradžiai, nes jį galima fotografuoti naudojant labai prieinamus fotoaparatus ir objektyvus.

tarptautinė kosmoso stotis, keliaujanti pro mėnulio pilnatį

© Stefan Liebermann | Sony α7S III + FE 600mm f/4 GM OSS + 2x teleconverter | 1/4000s @ f/8, ISO 12,800 (Images taken from 4K 120fps capture)

Mokslas

Skaitmeniniai fotoaparatai turi filtrą prieš jutiklį, blokuojantį konkretaus dažnio šviesą, kurios negali matyti mūsų akis, pvz., infraraudonųjų spindulių ir ultravioletinių spindulių šviesą. Modifikavau „Sony Alpha 7R III“ profesionaliai pašalindamas šį filtrą, todėl jis gali užfiksuoti šių dažnių šviesą, sklindančią iš dangaus gelmių, kurios mūsų akys nemato.*

andromedos galaktika

© Stefan Liebermann | Sony α7 III + FE 600mm f/4 GM OSS | 30s @ f/4.0, ISO 800 (180 images stacked | 90 minutes)

Bet kad matyčiau tik dangaus gelmių skleidžiamą šviesą, turiu užblokuoti beveik visą matomą šviesą ir praleisti tik konkrečių ilgių bangas, todėl naudoju kitą specialistams skirtą „Astro“ filtrą, kurį laikinai užsidedu prieš jutiklį, kai fotografuoju.

Žemei sukantis juda ir žvaigždės danguje. Pritvirtinu savo fotoaparatą ir objektyvą prie dangaus sekiklio, kuris į tai atsižvelgia. Šis įrenginys lėtai judina fotoaparatą pagal besisukančią Žemę, kad būtų išvengta sulietų vaizdų ar žvaigždžių pėdsakų, net kai kadrų išlaikymas siekia kelias minutes.

Vaizdo išlaikymas

Kai į mano „Sony Alpha 7R III“ fotoaparatą patenka labai nedaug šviesos, nustatau objektyvą naudoti plačiausią įmanomą diafragmą, o fotoaparato jautrumą į aukščiausią ISO su mažu triukšmo kiekiu, kuris mano „Sony Alpha 7R III“ atveju yra ISO 800. Tada išlaikau vaizdą taip ilgai, kaip įmanoma, tačiau atsižvelgiant į situaciją, tai gali būti 1 minutė arba 10 minučių.

plejadžių žvaigždynas

© Stefan Liebermann | Sony α7 III + FE 600mm f/4 GM OSS | 30s @ f/4.0, ISO 800 (375 images stacked | 188 minutes)

Dangaus gelmių fotografijos gudrybė ta, kad nefotografuojamas atskiras vaizdas. Fotografuojama tiek nuotraukų, kiek tik įmanoma, šimtai, netgi tūkstančiai vaizdų. Galiu prasėdėti sode visą naktį daugybę kartų fotografuodamas tą patį objektą. Tada galutinis vaizdo išlaikymas sukuriamas sudėjus vaizdus į rietuvę, naudojant tokią programinę įrangą, kaip „Astro Pixel Processor“ arba „Deep Sky Stacker“.

Programinė įranga tūkstančiuose nuotraukų ieško sutampančio vaizdo detalių. Nesutampančias detales išfiltruoja, pvz., triukšmą arba atmosferos sąlygas, ir leidžia sukurti neįtikėtinai aiškius, detalius vaizdus. Ir visa tai fotografuojant tiesiog savo sode.

Darbo pradžia

Jei dar tik pradedate, galite susikoncentruoti į ką nors bazinio, pvz., mėnulio fotografavimą. Tam jums nereikės modifikuoto fotoaparato, galite tai daryti naudodami tokius fotoaparatus, kaip „Sony Alpha 7C“ arba „Alpha 7 III“ ir teleobjektyvus, pvz., įperkamą „Sony“ FE 200–600 mm f/5.6-6.3 G OSS su FE dvigubu telekonvertavimu.

Išlaikymas priklauso nuo to, ką matote ekrane. Jei norite padaryti vaizdą kaip galima ryškesnį, naudokite fotoaparato histogramą, kad užtikrintumėte, jog neperlaikysite šviesulių. Tada nufotografuokite serijas vaizdų, kad sukurtumėte nuotraukų rietuvę.

mėnulis su matomais krateriais

© Stefan Liebermann | Sony α7 III + FE 600mm f/4 GM OSS + 2x teleconverter

Geriausia sukurti rietuvę mėnulio nuotraukų , nes mūsų atmosferoje yra daug atmosferos turbulencijos. Jei nufotografuosite vieną mėnulio nuotrauką, gali būti, kad bus tik viena ryški jo sritis. Nufotografavę daug kadrų ir sudėję juos į rietuvę, galite sukurti galutinį vaizdą, kuriame visas mėnulio paviršius bus ryškus ir detalus.

Be to, fotografuojant mėnulį nereikia žvaigždžių sekiklio. Tiesiog užtikrinkite, kad kiekvieną kartą mėnulis būtų kadro centre, o rietuvių kūrimo programinė įranga pasirūpins kiekvieno vaizdo sulygiavimu.

 

* Atminkite, kad „Sony“ ar jos įgaliotieji aptarnavimo centrai neteikia fotoaparato modifikacijų. Techninės įrangos modifikacijų „Sony“ atlikti nerekomenduoja. Jas darote visą riziką prisiimdami sau.

Atrinkti gaminiai

Stefan Liebermann

Stefan Liebermann | Germany

„Tai yra ypatingos rūšies fotografija: nematoma žmogaus akimi, bet tikra“

Susijusios istorijos

Prisijunkite, kad gautumėte „α Universe“ naujienlaiškį

Sveikiname! Sėkmingai užsiprenumeravote „α Universe“ naujienlaiškį

Įveskite tinkamą el. pašto adresą

Atsiprašome! Įvyko netikėta klaida

Sveikiname! Jūs sėkmingai užsiprenumeravote