Charakteringas dizainas

Signature Series
 Aukščiausios kokybės garso įrenginių serija, sukurta geriausiems muzikos keliamiems pojūčiams ausinėse perteikti

Siekdami geriausio garso, kad patenkintų tikrų dalykų ir tobulų garso įrenginių ieškančių audiofilų pageidavimus, inžinieriai ir dizaineriai dirbo kartu, kad sukurtų stiprintuvą, grotuvą ir ausines, leidžiančius patirti geriausių pojūčių klausantis muzikos. 

 Ne tik klausykitės… Jauskite muziką

„Ko tikisi audiofilai iš tobulo garso?“ „Sony“ atsakymas, įkūnytas „Signature Series“ gaminiuose – tai subtiliausių garso detalių atkūrimas. „Sony“ ieškojo tokio efektyvaus atkūrimo, kad klausytojai taip intymiai jaustų garso erdvę, tarsi patys dalyvautų bei jaustų oro temperatūrą ir dvelksmą. Tikslas buvo perteikti subtiliausias bet kokio garso detales – nuo akimirkos, kai pradedamas kūrinio atlikimas, nuo įkvėpimo prieš dainuojant, iki paskutinio akordo nutylant muzikai. „Signature Series“ perteikia tokius fiziškai juntamus garso sukeliamus pojūčius, kad klausytojai jaučia visą erdvinio garso gylį ir plotį.

Sukūrusi muzikos klausymosi per ausines kultūrą, „Sony“ turėjo viziją atkurti subtiliausias garso detales naudojant minimalaus dydžio įrangą. Pasitelkę ilgametę „Sony“ patirtį analoginių ir skaitmeninių technologijų srityje, atkuriant aukštos kokybės garsą, sunkiai dirbome, kad sukurtume gaminių seriją, kuri užtikrintų dar geresnę garso kokybę. Bendras mūsų tikslas buvo transformuoti klausytojų patirtį, kad jie ne tik klausytųsi muzikos, bet ir iš tiesų ją jaustų. 

 Tobula konstrukcija – aukščiausios kokybės garsas

Konstrukcijos kūrimą lėmė įsipareigojimas pasiekti aukščiausią garso kokybę ir visiškai pašalinti triukšmą. Medžiagos buvo pasirinktos atsižvelgiant į jų akustines charakteristikas. Korpuso forma sukurta tokia, kad garsas būtų perduodamas optimaliai. Netgi signalo kelias grandynų plokštėje buvo nulemtas garso reikalavimų. Grįžome prie pagrindų, ieškodami optimalios formos, medžiagų ir apdorodami garsą, ignoruodami įprastas išlaidas. Taip pat daugiausia dėmesio skyrėme elementams, turintiems įtakos puikiai garso kokybei, ir pritaikėme konstrukciją, geriausiai išnaudojančią šias ypatybes. Atmetėme viską, kas nereikalinga, ir sukūrėme paprastą, legendinį dizainą, užtikrinantį aukščiausios kokybės garsą. 

Išankstinės nuomonės apie konstrukciją pakeitimas

Siekdama išgauti dar geresnę garso kokybę nei ankstesniuose aukštos kokybės modeliuose, visa mūsų komanda turėjo iš naujo persvarstyti savo supratimą apie „gerą konstrukciją“ ir nuspręsti, kam skirti daugiausia dėmesio. Inžinieriai ir dizaineriai dirbo kartu nuo pirmųjų kūrimo etapų, kad išgrynintų esmines konstrukcijas, formas ir idėjas, taip siekdami aukštos garso kokybės. Tam reikėjo nemažai pastangų, tačiau tai buvo būtina proceso dalis.

Tomoaki Takuma, vyriausiasis meno direktorius

Vėjo įkvėptas dizainas

MDR-Z1R

Kurdami MDR-Z1R, daugiausia dėmesio skyrėme korpuso konstrukcijai, kad atkuriamas garsas prilygtų originaliam. Korpusas turi daug reikšmės garso kokybei, dėl jo gali susidaryti nepageidaujamas rezonansas arba garsas gali būti iškraipytas. Grįžome prie pagrindų, kad sukurtume tokį korpusą, kuris kuo labiau sumažintų rezonansą. Reikiamą užuominą mums pateikė išsipūtusios burės atvaizdas. Nusprendėme sukurti korpusą, kuris, kaip ir audinys, natūraliai sugertų garso slėgį, kurį generuoja diafragma. Vadovaudamiesi šia koncepcija sukūrėme aptakų, natūraliai išlenktą korpusą. Švelni vieno lakšto kreivė kiek įmanoma sumažina vibraciją ir pašalina rezonansą.

Dviguba korpuso konstrukcija su pralaidžiu akustiniu rezistoriumi ir vielinio tinklelio apsauga valdo oro srautą per korpusą, todėl atkuriamas visiškai natūralus garsas. Šis derinys ne tik užtikrina, kad atkuriamas puikus garsas, bet ir sukuria tylią aplinką, kaip ir siekėme.

MDR-Z1R vaizdas
MDR-Z1R vaizdas
MDR-Z1R vaizdas
MDR-Z1R vaizdas
Iš gamtos perimti modeliai

Dar viena MDR-Z1R ypatybė – tai galimybė atkurti itin aukštą 120 kHz garso dažnį. Siekdami maksimaliai išnaudoti šią ypatybę, atnaujinome diafragmos, garsą atkuriančio komponento, priekyje esančių grotelių konstrukciją. Kurdami konstrukciją supratome, kad paprasta grotelių forma, kurioje akcentuojamas patvarumas, neleis paprastai atkurti 20 kHz ar aukštesnio dažnio didelės raiškos garso ypatybių. Eksperimentavome su keliomis konstrukcijomis, ieškodami tobulų grotelių, kurios galėtų atkurti net mažiausius garso skirtumus. Galiausiai apsistojome ties Fibonačio seka – tai gamtoje nuolat aptinkamas modelis. Šios grotelės norimas garso savybes sklandžiai atkuria esant bet kokiam dažniui. Jos pagamintos iš standžios dervos, kad būtų plonos ir stiprios, be to, sumažintų garso slopinimą grotelėse, esant didelės raiškos dažniams.

MDR-Z1R sukurtas taip, kad galėtumėte mėgautis išskirtine garso kokybe, bet nebuvo pamiršta apie patogumą naudoti. Ausinių pagalvėlės iš minkštos avies odos patogiai priglunda prie ausų ir šios nedrėksta. Trimatės siūlės atitinka ergonomiško dizaino principus, kad dėvėti būtų dar patogiau. 

Ne tik puikūs garso suteikiami pojūčiai, bet ir unikali istorija

„Signature Series“ įrenginių konstrukcijoje nėra jokių gudrybių. Kiekvienas elementas nulemtas jo funkcijos. Tai padarėme tam, kad naudotojai, vos pažvelgę į gaminį, suprastų, kokia puiki jo garso kokybė ir kodėl. Norime, kad naudotojai mėgautųsi šiais nepakartojamais kokybiško garso teikiamais pojūčiais ir kartu išgirstų unikalią gaminio pasakojamą istoriją.

Shogo Yashiro, meno direktorius

Garso tėkmė, perteikta forma

NW-WM1Z

Perkurdami „Walkman“, kad pasiektume aukščiausios kokybės garsą, grįžome prie konstrukcijos projektavimo, kad iš naujo sukonfigūruotume NW-WM1Z grandynų plokštę ir patobulintume korpuso medžiagas. Siekdami dar geresnės garso kokybės, didžiausią dėmesį skyrėme garso tėkmei, kad ji sudarytų kuo mažiau triukšmo. Norėdami sumažinti triukšmą, įrenginio vidų sukonstravome taip, kad signalas būtų nukreipiamas tiesiai iš įrenginio atminties į viršutinį ausinių lizdą. Ši grandynų plokštės konfigūracija iš esmės atsispindi unikalioje dviejų ausinių kištukų padėtyje – jie yra abiejose viršutinio korpuso pusėse. Toks išskirtinis dizainas ne tik užtikrina tiesioginę garso tėkmę, bet ir dėl patogios konstrukcijos įrenginį patogu laikyti naudotojui, o mygtukai apsaugomi nuo smūgių ir sutrenkimų. 

NW-WM1Z vaizdas
NW-WM1Z vaizdas
NW-WM1Z vaizdas
NW-WM1Z vaizdas
Tvirtas tarsi metalo gabalas

Kurdami NW-WM1Z korpusą, medžiagas rinkomės itin išrankiai. Naudojome varį be deguonies, kad išgautume geriausias akustines savybes. Ypatingas paviršiaus apdorojimas pabrėžia rūpestingai parinkto metalo vientisumą. Suapvalinome kampus, todėl korpusas patvaresnis ir atsparesnis įlenkimams. NW-WM1Z korpusas dengtas auksu, kad būtų kuo labiau atskleistas natūralus šios medžiagos, žinomos dėl savo savybių atkurti aukštos kokybės garsą, grožis.

Taip pat sukūrėme naują naudotojo sąsają, įdiegdami analoginį matuoklį, rodantį garsumo lygį, ir spektro analizatorių, rodantį garso dažnį. Skrupulingai padaryta netgi garsumo matuoklių skalė, kad naudotojai aukščiausia garso kokybe galėtų mėgautis ir vizualiai.

Grįžimas prie pirmosios kartos „Walkman“ šaknų

Grįžome prie proveržį sukėlusios „Sony“ nešiojamosios muzikos koncepcijos – pirmosios kartos „Walkman“, kad sukurtume naują vertę, kurią įkūnija NW-WM1Z: nešiojamasis įrenginys, perdarytas šiuolaikiniam klausymosi stiliui, užtikrina geriausius kokybiško garso keliamus pojūčius. Garso kokybė čia pati svarbiausia ir aš manau, kad šiuo nauju modeliu mums tikrai pavyko to pasiekti.

Tanaka, dizaineris 

Sienelės padeda pašalinti iškraipymą ir vibraciją

TA-ZH1ES

TA-ZH1ES yra stacionarus ausinių stiprintuvas, specialiai sukurtas ausinių charakteristikoms pagerinti. Siekiant visiškai pašalinti elektros grandinėse atsirandantį iškraipymą, korpusas turi tvirtai laikyti ir apsaugoti grandynų plokštę. Tai buvo pasiekta naudojant aliumininį iki 12 mm storio dėklą, vientisai pagamintą ekstruzijos būdu. Išskirtinis tvirtumas užtikrina aukščiausią garso kokybę be jokio iškraipymo. Viršutinė plokštė pagaminta iš aliuminio ir plieno derinio, paviršiuje įspaustos nedidelės įdubos, siekiant išvengti nereikalingo rezonanso. Aplink viršutinę plokštę palikta atvira erdvė, taip pabrėžiant įspūdingą šoninio korpuso storį ir leidžiant išeiti šilumai. 

TA-ZH1ES vaizdas
TA-ZH1ES vaizdas
TA-ZH1ES vaizdas
TA-ZH1ES vaizdas
Vertingiausio korpuso konstrukcijos paieškos

Siekdami aukščiausios garso kokybės be jokio iškraipymo, pasirinkome vientisą aliumininį korpusą. Vietoj to, kad ausinių kištukų angas gręžtume iš vidaus kaip įprastai, jas išgręžėme iš išorės, per storą priekinę aliuminio plokštę, aplink kištukus palikdami tik minimalų laisvą tarpelį. Tokia išvaizda pabrėžia medžiagos vientisumą ir suteikia estetinės išraiškos korpuso vertei.

Autentiško garso ir patogumo naudoti derinys

Kaip galėtume padėti naudotojams intuityviai valdyti formą ir išdėstymą, kurie visų pirma buvo sukurti taip, kad būtų pasiekta puiki garso kokybė? Tai buvo svarbiausias klausimas, kuriant „Signature Series“ konstrukciją, kurioje esminės funkcijos suderintos su patogumu naudoti, kad gaminio naudotojai galėtų tikrai patogiai mėgautis aukščiausios kokybės garsu.

Deguchi, dizaineris

Džiaugiamės, kad susidomėjote „Signature Series“ – galimybę pajusti tokių garso suteikiamų pojūčių „Sony“ įgyvendino siekdama pamaloninti tikrus audiofilus, kurie nori girdėti tobulą garsą.