ananda joinet, laikanti alpha 7m4 ir žiūrinti į kraštovaizdį

Gamtos įamžinimas

Ananda Joinet

Aš esu Ananda Joinet, profesionali fotografė ir videografė, priklausau „Sony Europe Imaging Creators“ komandai. Gimiau Prancūzijos viduryje esančiame Limuzeno regione, o gamta yra mano mėgstamiausia žaidimų aikštelė.

Mane nuo vaikystės žavi gamta, gyvūnai ir menas, o fotografija labai greitai tapo mano aistra, būdu išreikšti tai, kas man patinka. Fiksuoti emocijas, kurias jaučiu būdama gamtoje, yra svarbi mano darbo dalis.

temstant raudonoje šviesoje skendintis smiltainio kalnas

© Ananda Joinet | Sony α7 IV + FE 20-70mm f/4 G | 1/25s @ f/4.5, ISO 125

Kai vykstu fotografuoti gyvūnus ar kraštovaizdį, arba leidžiuosi į vaizdo tinklaraščio filmavimo žygį, man labai svarbu ne tik naudojamos įrangos kokybė, bet ir jos dydis bei svoris. FE 20-70mm yra kompaktiškas, laikant rankoje atrodo labai tvirtas, tačiau yra stebėtinai lengvas. Aš esu gana nedidelė (!), todėl sunkus ir stambus objektyvas greitai gali tapti kliuviniu. Kadangi šis objektyvas pasižymi daug platesniu židinio nuotoliu nei įprastai būna esant standartiniam priartinimui, galiu daug lanksčiau dirbti fotografuodama portretus, kraštovaizdžius, ar tiesiog filmuodama savo keliones. Man tai tobulas kelioninis objektyvas, pasižymintis puikiu greičiu ir kokybe.

akmeninės tekstūros kalno šlaitas prietemoje

© Ananda Joinet | Sony α7 IV + FE 20-70mm f/4 G | 1/320s @ f/4.0, ISO 500

Kaip ir visi mano turimi „Sony“ objektyvai, jis puikiai suderinamas su integruotomis „Alpha 7 IV“ funkcijomis, ypač AF sekimo ir akių aptikimo AF sistemomis. Išbandžius šias technologijas sunku ir įsivaizduoti, kad tektų grįžti prie senesnės AF sistemos, ir tai viena iš priežasčių, kodėl visada naudoju originalius „Sony“ objektyvus! Nepaisant to, kartais vis tiek fokusuoju rankiniu būdu, tad man buvo malonu pamatyti pridėtą masyvų fokusavimo žiedą.

sony alpha 7m4 su pridėtu sel2070g

Mane labiausiai sudominusi objektyvo savybė buvo išplėstas židinio nuotolio diapazonas. Turėti standartinį priartinimą, kuris prasideda nuo 20 mm vietoj įprastų 24 mm, yra neabejotinas pranašumas. Praktikoje tai man suteikė daug daugiau lankstumo komponuojant kadrus. Kartais komponuojant tenka leistis į kompromisus ir atsisakyti kokio nors elemento, kuris visai tiktų, tačiau nepakanka matymo kampo, kad būtų galima norimai sukomponuoti. Su 20–70 mm tokių apribojimų visiškai nejaučiu. Man patinka platūs kadrai ir fotografuodama dažnai naudoju „Sony PZ 16-35mm f/4 G“, kuris yra fantastiškas objektyvas, tačiau 20–70 mm židinio nuotolis reiškia, kad keliaudama fotografuoti peizažų galiu neapsikrauti ir pasiimti tik vieną objektyvą.

ilga krioklio ekspozicija po niūriu dangumi

© Ananda Joinet | Sony α7 IV + FE 20-70mm f/4 G | 8s @ f/5.6, ISO 125

Apskritai fotografuodama peizažus naudoju maždaug f/8 ar mažesnę diafragmą, kad išlaikyčiau lauko gylį, bet man buvo įdomu pamatyti, kaip objektyvas veiktų plačiai atvėrus diafragmą. Nustačius f/4, pavyko išgauti nuostabiai tolygų ir sklandų „bokeh“ efektą, todėl manau, kad šis objektyvas puikiai tiks ir portretams.

paparčio lapas stambiu planu

© Ananda Joinet | Sony α7 IV + FE 20-70mm f/4 G | 1/320s @ f/4.0, ISO 1000

Kartkartėmis atsiranda vis naujų objektyvų, kurie priverčia pakeisti įprastai naudojamą įrangą, ir šis objektyvas yra būtent toks. Galėjau keliauti lengvai, lanksčiai kaitaliodama židinio nuotolį, ir buvau nepaprastai sužavėta, kaip jis susidorojo su visomis jam tekusiomis užduotimis. Šis objektyvas greitai tapo mano peizažų objektyvu ir negaliu sulaukti, kol netrukus galėsiu jį išbandyti fotografuodama portretus.

Susijusios istorijos

Prisijunkite, kad gautumėte „α Universe“ naujienlaiškį

Sveikiname! Sėkmingai užsiprenumeravote „α Universe“ naujienlaiškį

Įveskite tinkamą el. pašto adresą

Atsiprašome! Įvyko netikėta klaida

Sveikiname! Jūs sėkmingai užsiprenumeravote