Vaizdo fokusavimas

Tomaszas Markowskis | Avarija

Šia nuotrauka pasakojama tragiška istorija. Tai „Tour of Poland“ pirmojo etapo pabaiga ir olandų dviratininkas Dylanas Groenewegenas padaro avariją likus keliems metrams iki finišo linijos susidūręs su savo tautiečiu Fabio Jakobsenu. Kiekvieno veide matomos emocijos. Matomas dviračių smūgis, jėga ir dinamika, tačiau dviratininkų sužeidimai nematomi.

grupė dviratininkų trenkiasi į užtvarus per lenktynes

© Tomasz Markowski | Sony α9 + FE 100-400mm f/4.5-5.6 GM OSS | 1/3200s @ f/6.3, ISO 1250

Kaip įprastai, būdamas tarp fotografų aš priartinau finišo liniją. Mes visi nekantriai laukėme lenktynių pabaigos, o aš turėjau savo „Sony Alpha 9“ su FE 100–400 mm „G Master“ objektyvu rankose, pasirengęs užfiksuoti įprastą nugalėtojo pergalės šventimą.

Kai fotografuoju dviračių sporto įvykius, keliauju į skirtingus lenktynių taškus motociklu, todėl man svarbu naudoti lengvą fotoaparatą ir neprisidėti per daug įrangos. Štai kodėl man puikiai tinka „Sony Alpha 9“ ir FE 100–400 mm „G Master“ objektyvas. Jais galima nufotografuoti puikios kokybės vaizdą, be to, jų dydis ir svoris ideliai tinka greitiems dviračių sporto įvykiams, pvz., „Tour of Poland“.

Kai lenktynininkai priartėjo prie finišo linijos, Groenewegenas nukrypo iš savo takelio, suktelėjo link dešiniojo užtvaro ir paliko nedaug vietos Jakobsenui, taip nukreipdamas jį tiesiai į užtvarą. Jiedu konkuravo dėl pirmosios vietos ir važiavo apie 80 kilometrų per valandą greičiu.

Dėl „Covid-19“ apribojimų nebuvo žiūrovų minios ir šūksnių, todėl galėjome girdėti atsitrenkusių į metalo užtvarus dviračių gausmą, susidūrusių dviračių garsą. Tada kelioms akimirkoms viskas bauginančiai nutilo. Kitas kelias valandas sprendėsi Fabio Jakobseno gyvybės klausimas. Jakobsenas patyrė sunkių sužalojimų, iškentė penkių valandų operaciją ir savaitę praleido intensyvios priežiūros skyriuje. Groenewegenas susilaužė raktikaulį.

Puiki naujiena, kad tiek Fabio, tiek Dylanas sugrįžo į pelotoną ir vėl lentyniauja. O mano nuotrauka šiais metais užėmė trečiąją vietą Pasaulio spaudos fotografijos konkurse. Ji atskleidė, kokie atidūs ir pasirengę užfiksuoti bet kokį per dalį sekundės įvykstantį įvykį turi būti fotografai, kai fotografuoja sporto įvykius. Viskas gali labai greitai pasikeisti, todėl svarbu turėti fotoaparatus ir objektyvus, kurie leistų mums nufotografuoti šias sekundės netrukančias akimirkas.

Atrinkti gaminiai

Tomasz Markowski

Tomasz Markowski | Poland

„Parodykite tai, ko be jūsų pagalbos gal taip ir nebūtų pavykę pamatyti – Robert Bresson“

Susijusios istorijos

Prisijunkite, kad gautumėte „α Universe“ naujienlaiškį

Sveikiname! Sėkmingai užsiprenumeravote „α Universe“ naujienlaiškį

Įveskite tinkamą el. pašto adresą

Atsiprašome! Įvyko netikėta klaida

Sveikiname! Jūs sėkmingai užsiprenumeravote