Vaizdo fokusavimas

Chrisas Schmidas | oranžinis rojus

Įnirtingo bėgimo sukeltos dulkių debesis buvo tirštas, o šviesa – nuostabi. Sekiau gnu bandą per jų didžiąją migraciją šalia Maros upės Serengetyje (Tanzanija). Man laukiant, kol jos pereis per upę, jos staiga pakeitė savo kryptį ir ėmė judėti vakarų pusėn.

Toks elgesys buvo staigus, bet nebuvo netikėtas. Gnu bėga sekdamos lietų, norėdamos rasti žalesnių plotų. Jos nenustoja bėgti, nerodydamos jokių nuovargio ženklų; jos – vienas iš natūralių pasaulio stebuklų.

Greitai pasisukau ir pastačiau automobilį taip, kad galėčiau nufotografuoti vaizdą, apšviestą iš nugaros. Net nespėjęs nuspausti užrakto, tiksliai žinau, kokį vaizdą noriu gauti. Norėjau užfiksuoti dulkių, šviesos ir šilumos atmosferą. Savo nuotraukose man labai svarbu atskleisti vietos pojūtį. Norėjau kažko dramatiško, paslaptingo, bet kartu šilto, kad galėčiau parodyti unikalią Afrikos atmosferą. Kartais gali būti gana keblu fotografuoti migraciją dėl milžiniško masto, todėl nusprendžiau panaudoti medžius kiekvienoje savo nuotraukos pusėje, norėdamas uždaryti kadrą, kurio viduryje – bėgančios gnu.

gnu banda serengetyje oranžinėje šviesoje

© Chris Schmid | Sony α7R IV + FE 400mm f/2.8 GM OSS + 1.4x converter | 1/400s @ f/5.0, ISO 250

Kai žinai, kokį vaizdą nori nufotografuoti, galite teisingai parengti savo fotoaparatą. Šiam kadrui užfiksuoti naudojau „Sony Alpha 7R IV“ su „FE 400mm f/2.8“ objektyvu su 1,4 karto TC. Tai man suteikė 560 mm židinio nuotolį, kad galėčiau išties suglausti vaizdą ir suteikti jam gylio.

Man patinka fotografuoti vaizdą su foniniu apšvietimu. Mėgstu iškelti savo vaizdus taip, kad jie būtų kažkas ypatingo. Fiksuojant kadrus, kai šviesa yra už objekto, reikia jutiklio su labai geru dinaminiu diapazonu, siekiant išlaikyti visas detales šešėliuose ir nušviestose srityse. Būtent todėl fotografuoju naudodamas „Sony Alpha 7R IV“. Dinaminis diapazonas yra tiesiog fenomenalus – jis man leidžia parodyti scenas, kurias ką tik regėjau, geriausiu įmanomu būdu.

Fiksuojant laukinę gyvūniją, įvykiai nutinka tik vieną kartą, todėl svarbu pasirūpinti, kad galėčiau gauti norimą kadrą. Norint tai padaryti. „Sony Alpha 7R IV“ automatinio fokusavimo sistema yra nepakeičiama, netgi fotografuojant sudėtingomis foninio apšvietimo sąlygomis. Taip pat naudoju elektroninį vaizdo ieškiklį, kad galėčiau realiuoju laiku patikrinti ekspoziciją ir spalvas. Per vaizdo ieškiklį galiu tiesiogiai matyti vaizdą, labai artimą tam, kurio noriu galutinėje nuotraukoje. Tai reiškia, kad, užuot vis tikrinęs jau užfiksuotus vaizdus, galiu praleisti daugiau laiko fotografuodamas.

Man taip patinka unikali nuotraukos atmosfera ir jos sužadinami jausmai. Ji suteikia prarasto rojaus pojūtį. Vaizdas yra ramus, tačiau kartu visos tos dulkės ir gnu siluetai sudaro chaotišką atmosferą. Esu toks laimingas, kad man pavyko visa tai užfiksuoti vienoje nuotraukoje, tačiau iš tiesų gnu migracija yra tai, ką kiekvienas kartą gyvenime turėtų pamatyti.

Atrinkti gaminiai

Chris Schmid

Chris Schmid | Switzerland

Vaizdai yra galingi. Vienintelis kadras gali užfiksuoti emociją arba sužadinti jausmą.

Susijusios istorijos

Prisijunkite, kad gautumėte „α Universe“ naujienlaiškį

Sveikiname! Sėkmingai užsiprenumeravote „α Universe“ naujienlaiškį

Įveskite tinkamą el. pašto adresą

Atsiprašome! Įvyko netikėta klaida

Sveikiname! Jūs sėkmingai užsiprenumeravote