Vaizdo fokusavimas

Andrea Frazzetta | Arkties banglentininkės

Ši nuotrauka yra dalis projekto, prie kurio dirbau ir kuriame fotografavau dvi sportininkes – Aline’ą Bock ir Leną Stoffel, nuvykusias į Lufuteno salas paplaukioti banglentėmis lediniame vandenyje. Šias dvi sportininkes įkvepia žavėjimasis sportu, nepaliesta gamta bei Arkties grožis, atšiaurumas ir nenuspėjamumas.

Tačiau projektas tapo kai kuo daugiau nei reportažu apie plaukiojimą banglentėmis Arktyje. Ši užduotis man tapo proga patyrinėti santykius tarp žmonių ir ekstremalios aplinkos.

Arkties banglentininkės Aline’a Bock ir Lena Stoffel po Šiaurės pašvaiste Kabelvoge, Lufuteno salose.

© Andrea Frazzetta | Sony α7R III + FE 16-35mm f/2.8 GM | 2s @ f/3.5, ISO 12,800

Ši nuotrauka daryta prieš pat vidurnaktį. Temperatūra buvo artima nuliui, o Aline’a ir Lena nufotografuotos besižavinčios šiaurės pašvaiste virš Hopsfjordeno fiordo, Austvogiojaus saloje. Šiame gražiame fiorde tyvuliuoja ramus, tačiau ledinis vanduo, kuriame lengva plaukioti ir grožėtis snieguotais kalnais.

Tą vakarą ėjau paskui Aline’ą ir Leną, vaikščiojusias aplinkui fiordą, ir pastebėjau, kad jos sustojo štai tokioje padėtyje. Supratau, kad su fiordu, kalnais ir, žinoma, Šiaurės pašvaiste fone išeis puiki nuotrauka. Todėl ant „Sony Alpha 7R III“ pritvirtinau „G Master“ objektyvą FE 16–35mm f/2.8. Kaip galėdamas stengiausi užfiksuoti kuo daugiau regimos šviesos, nustačiau f/3.5 objektyvo diafragmą ir didelį jautrumą (ISO 12 800). Taip į objektyvą pateko šviesos, tačiau kartu galėjau išlaikyti tinkamą lauko gylį ir vaizdo ryškumą. Na, ir žinoma, naudojau trikojį, kad fotoaparatas nė trupučio nesujudėtų. Paprašiau banglentininkių stovėti ramiai, kol buvo laikoma ekspozicija.

Nors ir buvo naktis, sniegas pasitarnavo kaip didžiulis reflektorius, atspindintis blausią dangaus ir tolumoje stovinčių kaimo namų šviesą, todėl fotografuoti buvo įdomu.

Dar prieš keletą metų, kai tokio fotoaparato kaip „Sony Alpha 7R III“ nebuvo, nebūčiau galėjęs padaryti tokios nuotraukos. Daugiausia naudos gaunu iš 42,4 mln. pikselių jutiklio, kuris leidžia užfiksuoti itin detalius vaizdus praktiškai be jokio triukšmo net ir fotografuojant aplinkoje, kur reikalingas toks didelis jautrumas. Taip galėjau padaryti puikių nuotraukų, kuriose užfiksuotos ne vien banglentininkės, bet ir kvapą gniaužantys peizažai, įspūdingi fiordai ir stulbinami vaizdai.

Atrinkti gaminiai

Andrea Frazzetta

Andrea Frazzetta | Italy

„Fotografija man – tobula pažinimo priemonė. Tai būdas atrasti pasaulį, kitus ir save“

Susijusios istorijos

Prisijunkite, kad gautumėte „α Universe“ naujienlaiškį

Sveikiname! Sėkmingai užsiprenumeravote „α Universe“ naujienlaiškį

Įveskite tinkamą el. pašto adresą

Atsiprašome! Įvyko netikėta klaida

Sveikiname! Jūs sėkmingai užsiprenumeravote