Vaizdo fokusavimas

Jaakko Posti | ūkanotas rytas „Roke Trail“ parke

Dažnai važinėjuosi šiais takais šalia savo namų, Rovaniemyje, Suomijoje, kalnų dviračiu. Daugybę kartų įsivaizdavau šią nuotrauką mintyse: kalnų dviratininko siluetą, šuolį blyškiame danguje su medžiais abipus tako, kurie sutelkia žiūrovo dėmesį į veiksmą. Kai mano draugas Niko sutiko pasivažinėti priešais mano kameros objektyvą, žinojau kokią nuotrauką noriu padaryti.

Sesijai laukiau pilkos apniūkusios dienos. Žinojau, kad blyškiame fone ryškiau išsiskirs dviratininkas. Fotografavau fotoaparatu „Sony Alpha 7R III“ ir objektyvu „Sony“ FE 70-200mm f/2.8 „G Master“ OSS.

Kadrui nustačiau 70 mm fokusavimo nuotolį, kad dviratininkas geriau atsiskirtų nuo medžių ir tako priešakyje. Tai pat naudojau išorinę blykstę greitosios sinchronizacijos (HSS) režimu, kuri gerokai sumažina blykstės galią. Dėl to padidinau jautrumą iki ISO 800, kad geriau išnaudočiau blykstę, ir nustačiau 1/1000 sek. išlaikymą bei f/5 diafragmą. Šie ekspozicijos nustatymai užfiksuoja veiksmą, neprarandant detalumo tamsesnėse srityse. Blykstę naudojau siekdamas išryškinti vietą, nuo kurios Niko pašoko, ir išskirti jį iš pilko dangaus fono.

dviratininkas atliekantis triuką ore

© Jaakko Posti | Sony α7R III + FE 70-200mm f/2.8 GM OSS | 1/1000s @ f/5.0, ISO 800

Kai fotografuoji tokį veiksmą, jo nesinori kartoti pernelyg daug kartų. Savaime suprantama, kad tokie dviratininko šuoliai yra pavojingi. Dėl to kadrą sutinku kartoti, tik jei dviratininkas mano, kad gali jį pakartoti gražiau ar parodyti kitokį triuką, kuris geriau tiktų nuotraukai. Nenoriu, kad jie kartotų triuką dėl mano klaidos – noriu būti tinkamai pasiruošęs patį pirmą kartą. Esu pastebėjęs, kad šiuo atžvilgiu labai padeda elektroninis fotoaparatų „Sony Alpha“ vaizdo ieškiklis (EVF). Be to, „Sony Alpha 7R III“ 42,4 milijono pikselių jutiklis suteikia galimybę padaryti didelės raiškos nuotrauką, kurią galėjau išdidinti ir padovanoti Niko didžiulį spaudą, kuriame įamžinta ši tobula akimirka.

Man šis kadras labiausiai patinka tuo, kad jis išėjo beveik lygiai taip, kaip ir įsivaizdavau. Daugiausiai fotografuoju dokumentinius kadrus, dėl to man retai tenka iš anksto juos taip tobulai suplanuoti. Be to, fotografavau mažiau nei už kilometro nuo savo namų, o tai byloja, kad norint užfiksuoti puikų kadrą, nebūtina keliauti tolimą kelią – jei ieškai, gali jų rasti ir už savo namų slenksčio!

Atrinkti gaminiai

Jaakko Posti

Jaakko Posti | Finland

„Geriausia, ką man suteikė fotografija, yra visos aplankytos vietos ir patirtos akimirkos su puikiais žmonėmis, kurių nebūčiau sutikęs, jei ne fotografija.“

Susijusios istorijos

Prisijunkite, kad gautumėte „α Universe“ naujienlaiškį

Sveikiname! Sėkmingai užsiprenumeravote „α Universe“ naujienlaiškį

Įveskite tinkamą el. pašto adresą

Atsiprašome! Įvyko netikėta klaida

Sveikiname! Jūs sėkmingai užsiprenumeravote