afrikos leopardė sėdi saulėkaitoje ir prie jos glaustosi jos du jaunikliai
Chris Schmid

Chris Schmid | Switzerland

Vaizdai yra galingi. Vienintelis kadras gali užfiksuoti emociją arba sužadinti jausmą.

Chris Schmid yra Šveicarų fotografas, filmų kūrėjas ir kinematografas, kurio specializacija – gamtos istorija nutolusiose vietovėse ir ypač didžiosios katės. „Sony Europe“ ambasadorius, „National Geographic“ tyrinėtojas, atstovaujamas „National Geographic Image Collection“, savo gyvenimą paskyrė mūsų planetos gamtos grožiui dokumentuoti. Jo tikslas visuomet tas pats – priartėti prie gamtos pačioje jos širdyje ir perduoti žmonėms supratimą apie mūsų žemės trapumą ir įkvėpti imtis veiksmų ją saugoti.

Turėdamas savarankiškai fotografuojančio režisieriaus ir prodiuserio patirties, Chris puikiai žino, kaip ilgai dirbti su objektyvu, kaip sukurti gražią kompoziciją, dirbti dideliu greičiu ir numatyti gyvūnų elgesį. Per daugelį metų jis pelnė didžiulį pripažinimą dėl savo darbų kokybės. Bet šie apdovanojimai niekada nebuvo jo motyvacija. Jo nenuilstamos pastangos dokumentuoti ir apsaugoti nedaugelį likusių dykumos plotų kyla iš meilės gamtos pasauliui ir noro apsaugoti tai, kas liko.

Chris yra visiškai atsidavęs laukinės gamtos išsaugojimui ir glaudžiai bendradarbiauja su San Franciske įsikūrusia aplinkos apsaugos organizacija „WildAid“, siekdamas sumažinti nelegalių laukinės gamtos produktų paklausą. 2019 m. Chris atidarė internetinę juvelyrinių dirbinių parduotuvę „Stay Wild™“, kurios 50 % gauto pelno yra paaukojama ne pelno siekiančioms organizacijoms laukinės gamtos išsaugojimo projektams remti.

Chriso įranga

Chriso istorijos