už lapų pasislėpusios moters portretas

Kaip aš fotografuoju | Kūrybiniai portretai

Burakas Bulutas Yildirimas

Kai pradėjau fotografuoti, man patiko daryti portretus bei pasakoti žmonių, su kuriais susidūriau gyvenime, istorijas. Po 17 metų man tai vis dar patinka.

vyro su auksiniu žiedu portretas

© Burak Bulut | Sony α7R IV + FE 55mm f/1.8 ZA | 1/160s @ f/4.0, ISO 640

Fotografuojamo asmens pateikimas

Portretų fotografams reikalingas ypatingas požiūris į tai, ką fotografuoja. Jei fotografuojate peizažus arba užsiimate makrofotografija, fotografuojamas objektas nesikeičia. Bet portretų fotografo darbo centre yra fotografuojamas asmuo, tad turime suprasti žmonių elgesį. Kas kartą, kai fotografuoju asmens portretą, paverčiu tai pokalbiu. Klausiu apie jo emocijas, karjerą, meilę, liūdesį ar viltį. Kai sužinau apie jo gyvenimą, galiu sukurti geresnį portretą galutinėje kompozicijoje ir kadre.

moters su dideliu žaliu brangakmeniu ant kaklo portretas

© Burak Bulut | Sony α7R IV + FE 55mm f/1.8 ZA | 1/125s @ f/4.0, ISO 400

Nuotraukos komponavimas

Dabar fotografuoju su „Sony Alpha 7R IV“. Neįtikėtina fotoaparato raiška – 61 milijonas pikselių – yra fantastiška darant tiek komercines nuotraukas, tiek asmeninius projektus. Tokia raiška puikiai pagelbsti, kai reikia apkarpyti nuotrauką arba pakeisti jos formatą konkrečiai paskirčiai, pvz., skirtingo dydžio ir kraštinių santykio reklamai. Ji leidžia kūrybingai keisti kompoziciją redaguojant nuotraukas.

moters, kurios plaštaka nudažyta aukso spalva, portretas

© Burak Bulut | Sony α7R IV + FE 50mm f/1.2 GM | 1/320s @ f/1.2, ISO 100

Fokusavimas

Vienas iš dalykų, kurie man patinka fotografuojant portretus ir madas šiuo fotoaparatu, yra akių aptikimo AF. Visada esu įjungęs akių aptikimo AF funkciją, kad galėčiau tiesiog išsiimti „Alpha 7R IV“ iš krepšio ir iš karto pradėti fotografuoti. Galiu sutelkti dėmesį į pokalbį ir bendravimą su fotografuojamu asmeniu ir nesijaudinti, kad akys bus nesufokusuotos.

portretas sulietu raudonu ir mėlynu apšvietimu

© Burak Bulut | Sony α7R V + FE 85mm f/1.4 GM | 1/13s @ f/2.8, ISO 3200

Kūrybingai naudokite apšvietimą

Pagrindinė priemonė, padedanti man išlikti išradingam ir tyrinėti, yra žaidimas su šviesa. Pastaruosius 17 metų mokiausi apšvietimo ir vis dar mokausi bei eksperimentuoju. Naudoju daug skirtingų apšvietimo priemonių, įskaitant šviesos diodus, žibintuvėlius ir daugelį apšvietimo keitimo priemonių. Per pastaruosius kelerius metus dirbau prie projekto, naudodamas ultravioletinę „juodąją šviesą“ ir ultravioletinėje šviesoje švytintį makiažą, kuris pats tampa apšvietimo priemone, nes yra matomas tik apšvietus ultravioletiniais spinduliais. Nuolatos perku naujų tipų apšvietimo priemones savo studijai – eksperimentai su šviesa gali būti lemiami ir sukurti naujus, kūrybingus būdus fotografuoti.

moters, pusiau slepiamos šešėlio, portretas

© Burak Bulut | Sony α7R III + FE 85mm f/1.4 GM | 1/200s @ f/2.8, ISO 100

Apšvietimas padeda man pasakoti fotografuojamo asmens istoriją. Nufotografavau modelį, naudodamas tai, ką vadinu „šalta išvaizda“, padariau nuotrauką su Frenelio žibintu, kuris apšvietė tik viršutinę jos veido pusę. Norėjau nuotraukoje pašalinti kai kurias detales, kad galėčiau tyrinėti tik šią jos veido dalį. Todėl sukūriau kontrastą tarp šaltai mėlyno, beveik juodo, fono ir oranžinių bei geltonų jos veido ir makiažo tonų. Tai sukūrė spalvų ir apšvietimo kontrastą.

nespalvotas į šoną žiūrinčios moters portretas

© Burak Bulut | Sony α7R IV + FE 55mm f/1.8 ZA | 1/160s @ f/8.0, ISO 100

Objektyvo pasirinkimas

Man pasisekė – naudodamas „Sony“ galiu rinktis iš daugybės puikių skirtingų tipų objektyvų. Portretinėms nuotraukoms naudoju kelis parankiausius objektyvus. Pirmasis jų yra „FE 85mm f/1.4mm G Master“. Jis sukuria švelnų „bokeh“ efektą, kai fotografuoju iki galo atidaryta diafragma. Jis puikiai tinka fotografuojant lauke, kad galėčiau išskirti fotografuojamą asmenį iš fono.

Taip pat, kai fotografuoju portretus visu ūgiu arba iki pusės, mėgstu objektyvą „FE Sonnar T* 55mm f/1.8 ZA“. Jis pasižymi puikiu kontrastu ir ryškumu. O „FE 24-70mm f/2.8 G Master“ yra universalus objektyvas, tinkamas fotografuojant lauke arba renginio vietoje, kai laikas ribotas. Kintamas židinio nuotolis leidžia greitai keisti kompoziciją.

besimeldžiančio vyro portretas profiliu

© Burak Bulut | Sony α7R IV + FE 90mm f/2.8 Macro G OSS | 1/125s @ f/4.0, ISO 500

Galbūt nustebsite, bet dar vienas objektyvas, kurį naudoju, yra „Sony FE 90mm f/2.8 Macro G OSS“. Naudoju jį daugeliui komercinių nuotraukų, nes tai – vienas ryškiausių objektyvų pasaulyje. Dažnai naudoju jį portretams, taip pat kai reikia fotografuoti stambiu planu arba daryti makronuotraukas, pvz., makiažo arba juvelyrinių papuošalų. Jo židinio nuotolis puikiai tinka įprastinėms portretinėms nuotraukoms, be to, labai mažas minimalus fokusavimo atstumas, todėl norint fotografuoti iš arti, tereikia prieiti arčiau.Nestabdomas procesas

Dar viena naudinga funkcija – galimybė prijungti „Sony Alpha 7 IV“ belaidžiu ryšiu. Transliuoju fotoaparato ekrano vaizdą į planšetinį kompiuterį, kad klientas arba meno vadovas galėtų matyti, ką fotografuoju, ir tiesiogiai išsakyti atsiliepimus. Tai padeda nestabdyti fotosesijos, nes nereikia sustoti ir peržiūrėti nuotraukų.

Tokios praktiškos „Sony“ fotoaparatų funkcijos suteikia man kūrybinę laisvę. Jei galėčiau duoti vieną patarimą tiems, kurie nori imtis komercinio portretų projekto, rekomenduočiau jiems išmanyti apšvietimą, bet šešėlius išmanyti dar geriau. Tie, kas bijo šešėlių, nepažįsta šviesos!

Atrinkti gaminiai

Burak Bulut Yildirim

Burak Bulut Yildirim | Turkey

„Mano fotoaparatas yra vienintelis mano įrankis, leidžiantis bendrauti šviesos kalba su pasauliu ir žmonėmis, kuriuos fotografuoju.“

Susijusios istorijos

Prisijunkite, kad gautumėte „α Universe“ naujienlaiškį

Sveikiname! Sėkmingai užsiprenumeravote „α Universe“ naujienlaiškį

Įveskite tinkamą el. pašto adresą

Atsiprašome! Įvyko netikėta klaida

Sveikiname! Jūs sėkmingai užsiprenumeravote