besišypsantis berniukas rodantis pirštu į dangų

Kaip aš fotografuoju | Kaip fotografavau savo šeimą

Jan Tichy

Fotografuokite tai, kas jums svarbu

Mano sūnus yra pratęs būti fotografuojamas, bet lįsti su objektyvu prie veido nėra tinkamas būdas ieškoti gerų kadrų. Dauguma žmonių „jaučia“ fotoaparatą ir į jį reaguoja. Kai noriu užfiksuoti natūralių kadrų, einame į lauką, ir aš jam leidžiu žaisti. Šios nuotraukos buvo svarbios – keletą pirmųjų savaičių negalėjome matytis su savo šeimomis, todėl šie vaizdai padėjo mums palaikyti ryšį, būdami atskirai.

berniukas žaidžiantis ant čiuožynės

© Jan Tichy | Sony α9 + FE 50mm f/1.4 ZA | 1/1000s @ f/1.4, ISO 100

Kaip fotografuoti šeimą

Jei dar tik mokotės „šeimos“ fotografijos, pradėkite nuo statiškų vaizdų. Rinkitės kadrus, kuriuose žmogus sėdi, mąsto arba skaito. Šiomis akimirkomis jie greičiausiai nepastebės, kad fotografuojate, todėl turėsite daugiau laiko išbandyti įvairius nustatymus. Tai kur kas sudėtingiau žmonėms judanti, ypač fotografuojant vaikus.

besišypsantis berniukas kelia stiklinę

© Jan Tichy | Sony α9 II + FE 55mm f/1.8 ZA | 1/125s @ f/1.8, ISO 320

Su savimi visada nešiojuosi „Sony Alpha 9 II“. Daugelis sako, kad šis fotoaparatas skirtas fotografuoti sportui, bet, iš tiesų, jis skirtas fotografuoti viskam, ypač greitai judantiems objektams. Visi tėvai žino, kad vaikai geba judėti itin vikriai ir paprastai nepaiso prašymo stabtelėti nuotraukai. Dėl to „Alpha 9 II“ idealiai tinka vaikų nuotraukoms daryti!

Objektyvo pasirinkimas

Savaime suprantama, kad svarbu pasirinkti tinkamą objektyvą. Jei paprastai fotografuojate su priartinančiu objektyvu, rekomenduoju išbandyti fiksuoto fokusavimo židinio objektyvą. Jis paprastai pasižymi plačiau atsidarančia diafragma, o tai lemia geresnius rezultatus esant prastam apšvietimui ir mažesnį regos lauko gylį, kad objektas išsiskirtų iš fono.

berniukas keliantis maistą sau prie burnos

© Jan Tichy | Sony α9 II + FE 24mm f/1.4 GM | 1/250s @ f/1.4, ISO 320

Šio tipo nuotraukoms naudoju įvairius objektyvus, nes kiekvienas iš jų pasižymi skirtingomis savybėmis. Platesnio kampo objektyvai, pvz., „Sony FE 24mm f/1.4 G Master“, „Sony FE Zeiss Distagon T* 35mm f/1.4“ arba FE 35mm f/1.8, nepamainomi, kai kadre yra keletas žmonių. Kai kas nors vyksta, platesnio kampo objektyvu galima užfiksuoti veiksmą tarp objektų. Bet kadre esant tik vienam objektui, galite nufotografuoti daug tuščios erdvės. Gali nepavykti tinkamai išskirti vienišo objekto arba tam gali tekti labai prisiartinti.

berniukas bėgantis mišku

© Jan Tichy | Sony α9 II + FE 400mm f/2.8 GM OSS | 1/500s @ f/2.8, ISO 100

Tolimesnis fokusavimo židinys puikiai tinka objektui išskirti, bet dėl tolesnio fotografavimo atstumo sūnui lengviau nuo manęs pasprukti, o to nepageidauja nė vienas fotografas ar tėvas! Pastebėjau, kad idealus fokusavimo židinio nuotolis yra maždaug 50 mm, nes jis leidžia tarp mūsų palaikyti tinkamą atstumą ir natūraliai perteikia aplinką. Daugumai savo nuotraukų naudojau „Sony Zeiss Planar T* 50mm f/1.4“

berniukas žaidžiantis su lapais

© Jan Tichy | Sony α9 II + FE 50mm f/1.4 ZA | 1/250s @ f/1.4, ISO 100

Kaip išnaudoti visas fotoaparato galimybes

„Alpha 9 II“ ir apskritai visi „Sony“ fotoaparatai pasižymi daugybe funkcijų, kurios padės padaryti puikių šeimos nuotraukų. Viena iš svarbiausių funkcijų yra „Eye AF“. Ji man leidžia susitelkti į kompoziciją, o fotoaparatas fokusuoja akis net fotografuojant maksimaliai atidaryta diafragma. Kartais taip pat naudojau parinktį „Small Flexible Spot“ sekimui, kai sūnus būdavo tolėliau. Fokusavimo tašką lengva judinti galine svirtele, o „AF Tracking“ pasirūpina visu kitu. Na, ir, žinoma, su „Alpha 9 II“ kadrus galima fiksuoti 20 kadr. / sek greičiu.

berniukas žaidžia su vandens ąsočiu

© Jan Tichy | Sony α9 II + FE 85mm f/1.4 GM | 1/2000s @ f/1.4, ISO 100

Kita naudinga savybė yra palenkiamas ekranas. Tai man suteikia galimybę fotografuoti diskrečiau ir nusileisti arčiau žemės iki mano sūnaus ūgio. Taip galiu fiksuoti kadrus, kuriuos be palenkiamo ekrano arba naudojantis elektroniniu vaizdo ieškikliu būtų fiksuoti kur kas kebliau.

besišypsantis berniukas rodantis pirštu į dangų

© Jan Tichy | Sony α9 + FE 85mm f/1.4 GM | 1/1250s @ f/1.4, ISO 100

Kalbant apie ekspozicijos nustatymus, mėgstu fotografuoti naudodamas „Aperture Priority“ su „Auto ISO“. Nustatau „Auto ISO“, kad diafragmos greitis būtų minimalus – 1/500 sek. Tada žinau, kad fotoaparatas nebesumažins diafragmos greičio ir judesiai nesustings. Jei fotoaparatui reikia didesnės spartos, jis automatiškai padidins ISO jaurumą, kad paliktų tinkamą ekspoziciją. Ši ekspoziciją išties praverčia, nes tada galiu susitelkti vien į kadro kompoziciją.

besišypsantis berniukas žaidžia ant supynių

© Jan Tichy | Sony α9 II + FE 50mm f/1.4 ZA | 1/1000s @ f/1.4, ISO 80

Prisiminimai

Kai žvelgiu į šias paprastas mano sūnaus ir šeimos nuotraukas, prisimenu tas šiltas akimirkas, kai smagiai leidome laiką drauge. Fotografuoti sau artimus ir mylimus žmones yra pats geriausias fotografijos projektas. Tad niekad nesiliaukite fotografavę savo šeimos – tai viso gyvenimo projektas!

Atrinkti gaminiai

Jan Tichy

Jan Tichy | Czech Republic

„Didžiausia fotografijos dovana man – galimybė pažvelgti į pasaulį kitaip. Mus supa tiek daug grožio ir magijos, kurią verta užsifiksuoti. Tiesiog nuolat jos ieškokite ir visada būkite pasiruošę.“

Susijusios istorijos

Prisijunkite, kad gautumėte „α Universe“ naujienlaiškį

Sveikiname! Sėkmingai užsiprenumeravote „α Universe“ naujienlaiškį

Įveskite tinkamą el. pašto adresą

Atsiprašome! Įvyko netikėta klaida

Sveikiname! Jūs sėkmingai užsiprenumeravote