Nadine „Sony Alpha 7C“ nufotografuota mama su vaiku, sėdintys ant žolės

Patobulinkite šeimos atostogų nuotraukas naudodami „Alpha 7C“

Mano vardas Nadine, esu iš Hamburgo, Vokietijos, turiu keturis mielus sūnus.

Kaip liudija mano instagramo paskyros pavadinimas „My Boys and I“, mielai atskleidžiu bendruomenei savo kasdienį gyvenimą ir džiaugsmingas motinystės akimirkas. Man patinka dalytis mūsų kelionių, ekskursijų ir kasdienybės nuotraukomis. Visada mėgau fotografuoti įvairiomis progomis, bet tapusi mama ėmiau jausti, kad vaikai auga labai greitai, todėl noriu įamžinti kuo daugiau prisiminimų.

Taip, būtent tam sukurtas naujasis „Sony Alpha 7C“. Su keturiais pašėlusiais berniukais man reikėjo tokio mažo ir lengvo fotoaparato, kurį galėčiau nešiotis visur ir kuris visada padėtų įamžinti puikiausias mūsų nuotykių akimirkas.

Kaip fotografijos aistruolė ir mama noriu pasidalyti patarimais, kaip kelionėje gauti geresnes šeimos nuotraukas.

Nadine „Sony Alpha 7C“ fotoaparatu nufotografuota mama, fotografuojanti du vaikus

Patarimai (1). Sparčioji sąranka, padedanti gauti įspūdingas nuotraukas fotoaparatu „Alpha 7C“

Mūsų šeima mėgsta keliauti po pasaulį, o kai neįmanoma, stengiamės visi kartu ištrūkti į aplinkines vietoves, kad pasidžiaugtume gamtos grožiu. „Alpha 7C“ puikiai tinka tokioms iškyloms – lengvas, kompaktiškas viso kadro fotoaparatas leidžia kokybiškai fotografuoti visur, kuri tik einame.

Rekomenduoju fotografuoti RAW ir JPEG formatu. JPEG formato nuotraukas lengviau perkelti, o RAW failus galima retušuoti pagal savo skonį kompiuterio programoje „Imaging Edge Edit“ (galite nemokamai atsisiųsti „Sony“ svetainėje) arba „Adobe Lightroom“. Išlaikoma pakankamai didelė raiška, tinkama spausdinti ir įrašyti nuotraukų albumuose, nors tai netinka išmaniesiems telefonams.

Nadine „Sony Alpha 7C“ fotoaparatu nufotografuotas ant žemės sėdinčio mažo berniuko portretas © Nadine | Sony α7C + FE 28-60mm f/4-5.6 | 1/40s @ f/5.0, ISO 320

Jei nesate įgudę programoje redaguoti nuotraukas, ne bėda, nes „Alpha 7C“ spalvos labai tikroviškos ir galite tiesiog ant nuotraukos uždėti spartųjį mėgstamos programėlės filtrą.

Kalbant apie fotografavimo parametrus, dažnai naudoju „P“ režimą, nes neabejoju, kad fotoaparatas tinkamai eksponuos sceną. Šį režimą galite rasti viršutiniame fotoaparato ratuke, jis naudojamas paprastai ir greitai. Pavyzdžiui, gaunu profesionalias portreto nuotraukas su neryškiu fonu net nebūdamas įgudęs fotografas. Jei norite mokytis ir fotografuoti rankiniu būdu, galite naudoti šį fotoaparatą, kuris puikiai tinka mokantis fotografuoti.

Nadine „Sony Alpha 7C“ fotoaparatu nufotografuoti ant žolės žaidžiantys vaikai ir saulė už jų nugaros © Nadine | Sony α7C + FE 28-60mm f/4-5.6 | 1/100s @ f/5.0, ISO 100

Patarimai (2). Kaip gauti geresnes vaikų nuotraukas

Su jais ne visada lengva... kartais jie netinkamos nuotaikos arba išvis nenori. Norėdami įspūdingai nufotografuoti savo vaikus, turite skubėti!

Mano pirmasis patarimas – visiškai pasikliauti fotoaparato automatiniu fokusavimu. „Sony“ įdiegė akių aptikimo funkciją (tikralaikio akių aptikimo AF), aptinkančią judančio žmogaus ar gyvūno akis. Įjungti šią funkciją – visiškai paprasta! Įjungtą fotoaparatą nukreipkite į vaiką. Tada iki pusės nuspauskite užrakto mygtuką ir pamatysite ant akies ar veido atsiradusį žalią laukelį. Tai reiškia, kad fotoaparatas puikiai fokusuoja ir galima fotografuoti. Galite laikyti mygtuką iki pusės nuspaustą, kol išvysite norimą vaizdą, ir tada visiškai nuspausti užrakto atleidimo mygtuką, kad nufotografuotumėte.

Antrasis patarimas skirtas akimirkoms, kai vaikai žaidžia, o veiksmas nenuspėjamas. Naudodami „Alpha 7C“ galite fotografuoti iki 10 kadrų per sekundę, o tai būtina norint pagauti tinkamą veido išraišką.

Kad įjungtumėte šią funkciją, paspauskite mygtuką „Fn“ fotoaparato užpakalinėje pusėje ir ratuku pasirinkite fotografavimo režimo funkciją. Spustelėkite ir sukdami ratuką nustatykite „nuolatinį fotografavimą“, tada patvirtinkite spustelėdami vidurinį mygtuką. Dabar, paspaudus užraktą, fotoaparatas toliau fotografuos, kol veiksmas sustos.

Paskutinis patarimas – naudokite kintamo kampo ekraną. Tai verta, nes šioje situacijoje reikia vienu metu greitai apžvelgti viską, kas vyksta ir ką fotografuojate. Galite reguliuoti ekrano kampą, kad jį naudoti būtų patogiau nei žiūrėti pro vaizdo ieškiklį.

Vis dar mokausi naujų metodų ir norėčiau patobulinti portretų fotografiją – o šis fotoaparatas tam puikiai tinka.

Nadine „Sony Alpha 7C“ fotoaparatu nufotografuotas besišypsantis berniukas, sėdintis sūpynėse © Nadine | Sony α7C + FE 28-60mm f/4-5.6 | 1/640s @ f/5.6, ISO 100

Patarimai (3). Kaip padaryti šeimos nuotraukas, kuriose netrūktų nė fotografo

Mano mėgstamiausios nuotraukos – tai šeimos nuotraukos! Tačiau jas gauti sunkiausia – bent fotografuojant keturis mažus vaikus. Anksčiau naudodavome automatinį laikmatį, kuris yra ir šiame fotoaparate, bet vis tiek nuotraukoje visada būdavau iškirptas.

Dabar fotografuoti kur kas lengviau ir smagiau, nes galiu valdyti fotoaparatą išmaniuoju telefonu. Tereikia iš „Sony“ svetainės dalies „Palaikymas“ atsisiųsti „Imaging Edge Mobile“.

Tada išmaniajame telefone matysite tiesioginį fotoaparato srautą. Tokiu atveju pirmiausia padedu fotoaparatą ant trikojo, įsitikinu, kad telefone kadravimas tinkamas, paprašau visų šypsotis ir programėlėje paspaudžiu užrakto mygtuką.

Kita šauni šios programėlės funkcija leidžia tiesiogiai perkelti nuotraukas iš fotoaparato į išmanųjį telefoną. Tik iš programėlės srauto pasirinkite norimas nuotraukas ir atsisiųskite.

Visur – namuose ant sofos ar lauke, miške – galime gauti gražiausias nuotraukas ir bendrinti išmaniuoju telefonu su artimaisiais.

Nadine „Sony Alpha 7C“ fotoaparatu nufotografuotas nuotaikingas šeimos portretas © Nadine | Sony α7C + FE 28-60mm f/4-5.6 | 1/160s @ f/4.0, ISO 3200

Patarimai (4). Kūrybiškumas pasinaudojant išvaizda ir kampais

Kaip sakiau, vis dar mokausi, tačiau fotoaparate yra kūrybiškų režimų, leidžiančių kuo geriau pasinaudoti tam tikromis scenomis. Norėdami jais pasinaudoti, eikite į meniu ir slinkite žemyn, kol rasite meniu „kūrybinis stilius“. Pasirinkite labiausiai tinkamą scenai („Naktis“, „Saulėlydis“, „Portretas“) ir fotoaparatas susireguliuos automatiškai.

Nadine „Sony Alpha 7C“ fotoaparatu nufotografuotas saulėlydis virš ežero © Nadine | Sony α7C + FE 28-60mm f/4-5.6 | 1/400s @ f/4.5, ISO 100

Kitas patarimas, kaip fotografuoti kūrybiškai – pasinaudokite visais sukamojo ekrano pranašumais. Esu mama ir dažniausiai su vaikais žaidžiu ant grindų! Ekranas leidžia man fotografuoti vaikus įvairiais kampais ir nereikia gultis ant grindų ar prisėlinti ant pirštų galų, kad galėčiau fotografuoti iš viršaus. Šitaip galima kūrybiškais fotografuoti įvairiais kampais!

Nadine „Sony Alpha 7C“ fotoaparatu nufotografuotas berniukas, lauke pučiantis burbulus © Nadine | Sony α7C + FE 28-60mm f/4-5.6 | 1/100s @ f/5.0, ISO 100

Mano paskutinis patarimas, kaip įspūdingai įamžinti puikiausias šeimos gyvenimo akimirkas

Kiekvienas gali įamžinti gražias akimirkas ir padaryti įspūdingas nuotraukas. Svarbiausia tai, kad puikiausius prisiminimus atspindinčią nuotrauką turėsite visada. „Alpha 7C“ lengvas ir patogus naudoti, todėl visada galima jį nešiotis su savimi. Jums tereikia išbandyti. Visada sakau, kiekvienas esame daugiau ar mažiau menininkas.

Atrinkti gaminiai

Prisijunkite, kad gautumėte „α Universe“ naujienlaiškį

Sveikiname! Sėkmingai užsiprenumeravote „α Universe“ naujienlaiškį

Įveskite tinkamą el. pašto adresą

Atsiprašome! Įvyko netikėta klaida

Sveikiname! Jūs sėkmingai užsiprenumeravote