slidininko šuolis naktį

Kaip fotografuoju | Šaltas oras

Kyle’as Meyras

Fotografuoti šaltyje reikia pasiruošti dar prieš žengiant iš namų – reikalinga ne tik speciali fotografavimo įranga, bet ir tinkama apranga. Daugelis mano, kad reikia tiesiog storai apsirengti, bet iš tikrųjų svarbiausia tinkami drabužiai. Užuot apsimovę dešimt porų kojinių, apsimaukite tinkamas kojines, tinkamą striukę, vilnonius apatinius drabužius ir storas pirštines. Gera apranga ne tik padės nesušalti, bet ir apsaugos.

Nepamirškite, kad dėl vėjo termometro ar orų prognozių rodoma temperatūra gali atrodyti dukart žvarbesnė. Tai pat neleiskite sušalti vandeniui – iš ledo gabalo menka nauda ištroškus!

greitai čiuožiantis snieglentininkas naktį

© Kyle Meyr | Sony α7R III + FE 85mm f/1.4 GM | 1/5000s @ f/1.4, ISO 50

Kaip naudotis fotoaparatu ir įranga

Kai slidinėju, fotografuoju judėdamas, tarsi reportažų fotografas. Išsirenku objektyvą savo „Sony Alpha 1“ arba „Sony Alpha 7R III“ ir pasikabinu fotoaparatą ant peties. Slidinėju su draugais, kol randame tobulą vietelę. Tada pačiuožiu tolyn, krentu ant kelių ir fotografuoju, kaip jie pračiuožia pro šalį. Jokio pasiruošimo, jokių kartojimų, tiesiog nufotografuoju ir judu tolyn.

alpinistas ant stataus ledkalnio šlaito

© Kyle Meyr | Sony α9 + FE 70-200mm f/2.8 GM OSS | 1/200s @ f/6.3, ISO 500

Galiu nuoširdžiai pasakyti, kad su „Sony“ fotoaparatais nesu turėjęs bėdų, dirbdamas šaltyje. Tiek „Sony Alpha 1“, tiek „Sony Alpha 7R III“ veikia lygiai taip pat, kaip įprastomis sąlygomis, tik, žinoma, kaip visos elektronikos atveju trumpiau veikia akumuliatorius. Dėl to visada įsimetu daugiau akumuliatorių ir laikau juos kuo šilčiau.

snieguotu keliu lekiantis raudonas automobilis

© Kyle Meyr | Sony α9 + FE 16-35mm f/2.8 GM | 1/1600s @ f/8.0, ISO 100

Kaip užfiksuoti kadrą

Savo kadruose noriu parodyti gamtą. Jai nesvarbu, ar tu esi, ar ne – žmonės negali su gamta sąveikauti kaip lygūs su lygiais. Mes jai priklausome ir paklustame jos valiai. Skamba banaliai, bet kai pabandai miegoti -13 °C temperatūroje siaučiant atšiauriam vėjui, nuo jo gindamasis skiautele audinio su ančių pūkų sluoksniu, ir patiri hipotermiją, staiga supranti. Dėl to savo nuotraukose stengiuosi parodyti didelę gamtą ir mažyčius žmones.

geltonas sraigtasparnis virš sniegynų

© Kyle Meyr | Sony α7R III + FE 16-35mm f/2.8 GM | 1/3200s @ f/2.8, ISO 125

Norėdamas tai atskleisti, naudoju įvairiausius objektyvus. Dokumentuodamas istorijas arba vietoves ir gaudydamas kadrus, kuriems reikia greitos reakcijos, paprastai renkuosi priartinantį objektyvą, pvz., FE 16-35mm f/2.8 GM arba FE 70-200mm f/2.8 GM OSS. O jei turiu konkrečią kūrybinę idėją arba noriu išgauti kokį nors efektą, naudoju fiksuoto židinio objektyvą, pvz., FE 50mm f/1.4 ZA arba FE 85mm f/1.4 GM.

Objektyvo ir ekspozicijos nustatymus renkuosi, atsižvelgdamas į esamą aplinką ir sąlygas. Vėlgi, žmonės yra tokie menki, kad mums tenka prisitaikyti ir dirbti su tuo, ką turime.

du žmonės sėdi šalia palapinės žiemos rytą

© Kyle Meyr | Sony α7R III + FE 85mm f/1.4 GM | 1/4000s @ f/1.4, ISO 125

Būną dienų, kai dėl šalčio nėra debesų arba kybo švelnučiai perregimi debesys, kurie apkabina kalnų viršūnes ir pabrėžia jų siluetą. Jie suminkština šviesą ir padeda fotografuoti šviesos kryptimi – man retai to pavyksta išvengti. Be to, sniegas ryškiausiai atspindi šviesą. Kai fotografuoju žmones arba palapines ar ką kitą, šviesa atsispindi nuo sniego visomis kryptimis. Jis nenumaldomai užpildo visus šešėlius. Tai suteikia nuotraukoms ryškumo ir skaidrumo pojūtį.

du vyrai stato palapinę pūgoje

© Kyle Meyr | Sony α7R III + FE 16-35mm f/2.8 GM | 1/1000s @ f/6.3, ISO 400

Tačiau būna dienų kai siaučia pašėlęs vėjas ir skaudžiai kanda šaltis. Šį kadrą užfiksavau „Helsport“ palapinėms, jį nufotografavau su legendiniu Børge Ousland. Sesija buvo beprotiška, atšalo maždaug iki -15 °C ir pūtė 20m/s greičio vėjas. Tokiomis dienomis belieka pripažinti, kad tai yra istorijos dalis ir negali net vaidinti, kad visiems be galo linksma. Kai vėjas pusto sniegą, galima išgauti vientisą baltą foną be jokių figūrų. Tačiau vėjas taip pat gali užblokuoti objektą ir gali tekti fotografuoti plačiu kampu iš arti. Sunku patikėti, kaip vėjas ir šaltis diktuoja fotografavimo sąlygas.

Vienas patarimas, kaip nesužvarbti – kadro paieškos nukreipia mintis nuo šalčio. Gali taip susitelkti į fotografavimą, kad net šaltis nebežnaibo taip skaudžiai, bent kol nenusileidžia saulė, nes tada prasideda TIKRASIS šaltis.

Sutemus pajunti visą šalčio galią.

Atrinkti gaminiai

Kyle Meyr

Kyle Meyr | Norway

„Visą šį grožį ne taip dažnai rasite vienoje vietoje... Tai vadinama gamta.“

Susijusios istorijos