stebėtojai laive prie didelio ledkalnio

Momentinės nuotraukos | Islandijoje su „Alpha 7 IV“

Marcelas Siebertas

Šalyje, kurioje gyvena elfai, o riedulys šalikelėje tarp dviejų namų turi savo namo numerį, gali tikėtis atrasti kažką netikėto. Fotografas Marcelas Siebertas elfų ar trolių Islandijoje greičiausiai nesutiko. O jei ir sutiko, tai jų nenufotografavo. Tačiau jį pakerėjo Islandijos natūralios gamtos įvairovė. Šis gamtą mylintis keliauninkas, gyvenantis Algojuje ir praleidžiantis daug laiko gamtoje bei kalnuose, pasidalijo su mumis keliomis ypatingomis akimirkomis.

„Islandijoje mane žavi ne tik šios Šiaurės Atlanto salos labai skirtingų peizažų įvairovė ir grožis. Mane žavi jų derinys – kartais keistas, kartais mistiškas – kuris patraukia žiūrovo dėmesį, – paaiškina Marcelas. Tai yra jausmas, kurį noriu perduoti mano nuotraukas matantiems žmonėms. Ir vienintelis būdas tai pasiekti yra patikima, aukščiausios kokybės įranga.“

Susidėjęs „Sony Alpha 7 IV“ fotoaparatą ir FE 24–70 mm f/2,8 GM II bei FE 70–200 mm f/2,8 GM OSS II objektyvus į savo mažą kuprinę, jis turėjo optimalią įrangą šiam ambicingam tikslui pasiekti.

vienišas automobilis tuščiame Islandijos kelyje

© Marcel Siebert | Sony α7 IV + FE 70-200mm f/2.8 GM OSS II | 1/800s @ f/6.3, ISO 250

Kompaktiškas ir sveriantis kiek daugiau nei vieną kilogramą naujasis „Sony“ FE 70–200 mm f/2,8 GM OSS II kintamojo židinio nuotolio teleobjektyvas yra lengviausias savo klasėje ir sveria beveik 30 % mažiau nei jo pirmtakas. Jo mažas svoris maloniai pastebimas per žygius kalnuose ir palei ledynus. Taip pat patobulintas „G Master“ kintamo židinio nuotolio objektyvas tikrai nusipelno pagyrų dėl vaizdo kokybės. Tai aiškiai matyti kadre, kur grupelė žygeivių dalyvauja ekskursijoje į ledyną.

grupelė žygeivių, kylančių į kalną

© Marcel Siebert | Sony α7 IV + FE 70-200mm f/2.8 GM OSS II | 1/1000s @ f/4.5, ISO 320

Naujas ir patobulintas „Sony“ FE 24–70 mm f/2,8 GM II standartinis kintamo židinio nuotolio objektyvas taip pat puikiai tinka įspūdingoms peizažo platybėms fiksuoti. Tai yra mažiausias ir lengviausias objektyvas savo klasėje, sveriantis tik 695 g – gerokai lengvesnis už savo pirmtaką. Jo ilgis sumažintas 16 mm, o bendras tūris – beveik 18 %. Todėl nenuostabu, kad šis objektyvas Marcelui greitai tapo nauju mėgstamiausiu objektyvu per jo kelionę po Islandiją. „Naująjį 24–70 mm objektyvą ant fotoaparato buvau uždėjęs didžiąją laiko dalį Islandijoje. Šis objektyvas yra nepaprastai lengvas ir patikimai veikia visomis oro sąlygomis. Jo aukšta kokybė visiškai užtikrino mane tiek filmuojant, tiek fotografuojant“, – sako Marcelas. Šios ypatybės puikiai apibūdina jo universalų tinkamumą kasdieniam naudojimui, bet taip pat patenkina griežčiausius naudojimo ir vaizdo kokybės reikalavimus.

krioklys didingame Islandijos peizaže

© Marcel Siebert | Sony α7 IV + FE 24-70mm f/2.8 GM | 1/1250s @ f/5.6, ISO 500

„Mane labai sujaudino tai, kaip keičiasi Islandijos peizažų nuotaika ir atmosfera, – Marcelas entuziastingai kalba apie Islandijoje praleistą laiką. Vienur plyti skurdus, raižytas peizažas su įspūdingais kriokliais. Kitur tęsiasi keistas pakrančių peizažas su nuostabiais paplūdimiais. Skirtingi Islandijos peizažai yra labai arti vienas kito – kažką panašaus rastum tik keliose Žemės vietose. Visi, kas kada nors ten lankėsi, greitai supras, kad šiame mistiškame peizaže elfai ir troliai labai vertinami“, – sako Marcelas ir išsišiepęs priduria: „Kaip vietiniam Algojaus regiono gyventojui, man mitų ir legendų pasaulis nėra svetimas. Kas žino? Galbūt Algojaus ir Islandijos sielos yra kažkuo giminingos.“

grupelė žygeivių, kylančių ledyno link

© Marcel Siebert | Sony α7 IV + FE 70-200mm f/2.8 GM OSS II | 1/1000s @ f/4.5, ISO 320

Grįžkime iš elfų ir trolių pasaulio į civilizaciją. Ar bent jau prie civilizacijos užuominų, kurių suteikia begalinio ilgio keliai, kertantys kraštovaizdį. Čia susitinka praeitis ir dabartis, sukurdamos labai ypatingą akimirką, kuria Marcelas pasidalijo su mumis.

„Padariau keletą gražių kadrų su naujuoju 24–70 mm GM II objektyvu. Suderinama „Sony“ E tipo jungties sistema leidžia pritaikyti objektyvus įvairiems fotoaparatams ir, žinoma, galite toliau naudoti savo objektyvus įsigiję kitą fotoaparatą“, – užbaigia Marcelas, nurodydamas jam svarbų „Sony“ įrangos privalumą. Viskas, ko trūksta jo kelionės panoramai užbaigti, yra laukiniai poniai, kuriais, be kita ko, garsėja sala. Marcelas užfiksavo ir šią tobulą akimirką, kuria pasidalijo su mumis.

Islandijos arklių būrys laukuose

© Marcel Siebert | Sony α7 IV + FE 70-200mm f/2.8 GM OSS II | 1/1250s @ f/3.5, ISO 200

Atrinkti gaminiai

Susijusios istorijos

Prisijunkite, kad gautumėte „α Universe“ naujienlaiškį

Sveikiname! Sėkmingai užsiprenumeravote „α Universe“ naujienlaiškį

Įveskite tinkamą el. pašto adresą

Atsiprašome! Įvyko netikėta klaida

Sveikiname! Jūs sėkmingai užsiprenumeravote