„Image Focus“

Jan Tichy | Šokėja

Nuotraukoje pavaizduota mergina yra labai talentinga šokėja. Kai fotografuoju šokėjus ar modelius, tiesiog leidžiu jiems judėti ir išreikšti save. Stengiuosi neduoti jiems per daug nurodymų, bet verčiau sekti ir užfiksuoti jų emocijas.

Visada turiu tobulo apšvietimo viziją. Apskritai noriu, kad jis būtų visiškai nukreiptas į objekto veidą ir kristų tam tikru būdu. Tuomet pateikiu nedidelius nurodymus, nes matau tai, ko nemato fotografuojamas objektas. Tačiau šiame kadre šokėja jau nujaučia, kaip judėti, todėl tai suteikė man laisvę toliau be perstojo fotografuoti.

Šiuo atveju apšvietimas buvo dvi galingos šviesdiodinės lempos su 120 cm ilgio parabolinėmis šviesdėžėmis, kurios sukūrė gražų švelnų apšvietimą. Fotografavau naudodamas savo „Alpha 9 II“ ir „FE 85 mm f/1.4 G Master“ objektyvą. 85 mm židinio nuotolis nėra kasdienis židinio nuotolis – tai ne 35 mm ar 50 mm objektyvas, kurį galėtumėte nešiotis su savimi ir naudoti kasdien. Man patinka 85 mm objektyvas, nes jis turi tobulą perspektyvą portretams, todėl neiškraipo galvų ar kūnų, kaip tai daro plačiakampiai objektyvai.

prie veido rankas laikančios moters portretas

© Jan Tichy | Sony α9 II + FE 85mm f/1.4 GM | 1/1000s @ f/1.4, ISO 100

Fotoaparato „Alpha 9 II“ ir objektyvo FE 85 mm f/1,4 GM derinio vaizdo kokybė yra puiki, nes jis padeda sufokusuoti viską, kas yra kadre. Šioje nuotraukoje matyti, kad akių detalės yra itin ryškios. Tokiam portretui naudoju akių aptikimo AF, nes jis yra praktiškas ir puikiai veikia kiekvieną kartą, kai noriu sufokusuoti objekto akis. „Sony“ akių aptikimo AF technologija neturi sau lygių!

Man patinka, kad nuotraukoje vis dar išlieka charakteris ir švelnumas. Čia yra gražus, labai švelnus „bokeh“ efektas, o tai, kaip 85 mm „G Master“ objektyvas perteikia nesufokusuotas sritis, prasidedančias iškart už ryškių sričių, yra fantastiška.

Tokiame vaizde ieškau patrauklumo; kažko, kas mane įtrauktų taip, tarsi tai matyčiau pirmą kartą. Todėl dažnai nufotografuoju kelias panašias kompozicijas ir jas nagrinėju redaguodamas. Sutelkiu dėmesį į vieno dalyko, kuris mane traukia prie vaizdo, paiešką ir neskubu ieškoti tos kibirkšties. Tai gali būti akių kontaktas, apšvietimas, spalva, tekstūra ar net kažkas kompozicijoje. Šiuo atveju tai yra visų šių dalykų derinys su papildomu elementu – agresyviu apkarpymu, kuris suteikia dinamiškumo ir kartu sukuria įtampą bei paslaptį.

Naudodamas „Alpha 9 II“ galiu daryti su vaizdais tai, ką noriu. Paprastai esu patenkintas vienu spustelėjimu – o tai ne visada galima pasakyti apie fotoaparatą – nes jaučiu, kad „Alpha 9 II“ gali užfiksuoti vaizdą taip, kaip jį matė mano akys.

Atrinkti gaminiai

Jan Tichy

Jan Tichy | Czech Republic

„Didžiausia fotografijos dovana man – galimybė pažvelgti į pasaulį kitaip. Mus supa tiek daug grožio ir magijos, kurią verta užsifiksuoti. Tiesiog nuolat jos ieškokite ir visada būkite pasiruošę.“

Susijusios istorijos

Prisijunkite, kad gautumėte „α Universe“ naujienlaiškį

Sveikiname! Sėkmingai užsiprenumeravote „α Universe“ naujienlaiškį

Įveskite tinkamą el. pašto adresą

Atsiprašome! Įvyko netikėta klaida

Sveikiname! Jūs sėkmingai užsiprenumeravote