du žmonės naktį kalbasi su vairuotoju automobilyje

Kaip aš fotografuoju | Gatvės fotografija

Jan Tichy

Kai fotografuoju žmones, apie kuriuos nieko nežinau, tai suteikia vaizdui paslaptingumo pojūtį. Praktikuoju daugelį fotografijos žanrų, nuo vestuvių, architektūros, kraštovaizdžių, portretų, o kartais net detalių ar produktų kadrų. Tačiau kai einu per savo archyvus, mane labiausiai traukia žmonių atvaizdai, jų veidai ir išraiškos. Mėgstu fotografuoti savo šeimą, draugus ir sutiktus žmones, bet taip pat mėgstu fotografuoti žmones, kurių istorijų nepažįstu. Be to, niekada netrūksta nepažįstamų žmonių, nes jie visada būna visur, kur tik eini.

gatvėje vaikštinėjantis vyras su saule už nugaros © Jan Tichy | Sony α7 IV + FE 35mm f/1.4 GM | 1/250s @ f/8.0, ISO 320

Paprastai aš fotografuoju gatvės vaizdus keliaudamas, užpildydamas bet kokį laisvą laiką, kurį galiu turėti dieną arba naktį. Kai jūs nežinote, kur jūs einate ir ką galite tikėtis, tai daro jį dar malonesnis.

Jei žinau, kad ketinu fotografuoti gatvės nuotraukas, fotografuosiu „Sony FE 35mm f/1.4 G“ pagrindinį objektyvą arba FE 50mm f/1.4 ZA. Abu objektyvai užtikrina fantastišką vaizdo kokybę net fotografuojant f/1,4. Be to, su paprastais objektyvo valdikliais juos lengva naudoti ir jie nėra per sunkūs, o tai reiškia, kad galiu juos nešiotis, kai ilgai vaikštau.

Tačiau jei fotoaparatą nešiojuosi su savimi, „dėl visa ko“, paprastai fotografuoju mažesnius ir lengvesnius objektyvus, pvz., FE 35 mm f/2,8 ZA arba FE 55 mm f/1,8 ZA. Yra daugiau nei atitinka akis, kai jis ateina į šiuos lęšius, nes jie yra mažas, bet labai galingas. Jie padeda man kiekvieną kartą užfiksuoti ryškius ir ryškius vaizdus.

vaiko šešėlis, judantis per stogą © Jan Tichy | Sony α7 IV + FE 35mm f/1.4 GM | 1/8000s @ f/1.4, ISO 100

Mėgstu į vaizdą sulieti akimirkos nuotaiką ar energiją. Taip pat noriu dokumentuoti vietas, kurios pamažu nyksta po moderniais stikliniais pastatais ir prekybos centrais, kad būsimi žiūrovai galėtų pamatyti, kaip mūsų miestai atrodė praeityje.

Tapimas nematomu

Žmonės, kuriuos fotografuoju gatvėje, tampa tikrai puikiu kadru. Taip yra todėl, kad galiu daryti autentiškus ir natūraliai atrodančius vaizdus, nes žmonės nežino, kad jie fotografuojami.

lietinga gatvė su figūra tolumoje © Jan Tichy | Sony α7 IV + FE 35mm f/1.4 GM | 1/125s @ f/5.6, ISO 1600

Jūs tampate labiau nematomas, kai žmonės aplink jus nemato, kur jūs ieškote, todėl paslėpti savo akis gali dirbti labai gerai. Tamsūs akiniai nuo saulės ar beisbolo kepuraitė linkę daryti triuką.

Kartais su fotoaparatu net naudojau „Sony RMT-P1BT“ nuotolinį atleidimą. Galiu laikyti arba leisti fotoaparatui kabėti ties juosmeniu, kai fotoaparatas įjungiamas iš kišenės. Jis yra puikus, ypač derinamas su tyliuoju „Alpha 9 II“ užraktu.

Jei kažkas staiga atsitinka, mane traukia „momentas“, ir nieko daugiau nėra svarbu. Stengiuosi greitai sutelkti dėmesį į temą ir kuo greičiau komponuoti. Puiki automatinio fokusavimo sekimo funkcija reiškia, kad taip pat galiu sutelkti dėmesį į vaizdo kompoziciją ir laiką, žinodamas, kad fotoaparatas tiksliai ir be jokių pastangų seks objektą.

miglotas parkas naktį apšviestas oranžinių gatvių žibintų © Jan Tichy | Sony α9 II + FE 24mm f/1.4 GM | 1/30s @ f/1.4, ISO 1250

Būti diskretiškam yra gerai visiems. Pirma, nes tai mažiau tikėtina, kad aš paleisti į bet kokius klausimus ir du, Aš neturiu pateikti nepatogų paaiškinimą, ką aš darau. Kita vertus, kai tave kas nors pastebi, akių kontaktas gali paversti įvaizdį asmeniškesniu ir prikelti naujam gyvenimui!

Viena taisyklė fotografuojant gatvėse yra ta, kad aš nefotografuoju žmonių gėdingomis akimirkomis. Nenoriu erzinti žmonių nei gatvėje, nei net vėliau, jei jie atsitiktinai kažkur pamato vaizdą.

Vis dėlto, nepaisant to, kad mėgstu vaikščioti gatvėmis ir fiksuoti vaizdus, ne visada kiekvieną kartą gaunu įdomų vaizdą. Vienais atvejais man pasisekė, kitais - ne.  Bet tai ir yra smagumas – nežinojimas, ką tiksliai fotografuosiu ir parsivešiu namo, yra tai, kas mane kaskart traukia į gatvės fotografiją.

Atrinkti gaminiai

Jan Tichy

Jan Tichy | Czech Republic

„Didžiausia fotografijos dovana man – galimybė pažvelgti į pasaulį kitaip. Mus supa tiek daug grožio ir magijos, kurią verta užsifiksuoti. Tiesiog nuolat jos ieškokite ir visada būkite pasiruošę.“

Susijusios istorijos

Prisijunkite, kad gautumėte „α Universe“ naujienlaiškį

Sveikiname! Sėkmingai užsiprenumeravote „α Universe“ naujienlaiškį

Įveskite tinkamą el. pašto adresą

Atsiprašome! Įvyko netikėta klaida

Sveikiname! Jūs sėkmingai užsiprenumeravote