james matthews stovi ant kalno šlaito su savo sony fx6

„Sky on Fire“ | „Sony FX6“ filmas

James Matthews

Mano vardas yra James Matthews. Aš esu filmų kūrėjas, „Youtube“ veikėjas ir „Sony“ ambasadorius, įsikūręs Esekse, JK. Filmų kūrimas – mano aistra nuo 14 metų amžiaus, o bėgant metams pastebėjau, kad mano kūrybą įkvepia emociniai elementai, tokie kaip gamta, žmonės ir muzika. Šių dalykų derinys man sukelia tam tikrą jausmą, o filmų kūrimas yra mano įrankis tai išreikšti pasauliui.

„Sky on Fire“

Savo trumpametražiame filme „Sky on Fire“ žiūrovus pasiimu į baimės ir nuotykių kupiną kelionę, išgyvendami akimirką, kurią patyrė mūsų personažas Lukas. Galimybė stebėti nepaprastas akimirkas gamtoje reiškia, kad kelionėje susidursime su nepaprasta aplinka. Mes rodome, kaip Lukas susiduria su atšiauriomis, bet gražiomis sąlygomis Madeiros saloje, kur jis nukeliauja į salos viršų ir išvysta degantį dangų.

james matthews atsitūpęs rūke su savo sony fx6

Pirmieji filmavimo naudojant „Sony FX6“ įspūdžiai

Mano mėgstamiausia FX6 funkcija – tikrai kintamo tamsumo ND filtras ir galimybė jį naudoti automatiniu režimu. Ši funkcija man leido išlaikyti filmo nuoseklumą ir nepabloginant vaizdo kokybės pasiekti tinkamą ekspoziciją. Naudodamas kintamo tamsumo ND filtrą, galiu išlaikyti užrakto greitį ir lauko gylį tolygų, o tai suteikia nuoseklumo, kurio man reikia.

Kitas patobulinimas, kuris man patiko filmuojant, buvo spalvų technologija. Ji turbūt buvo geriausia mano matyta, išskyrus aukštesnės klasės „Sony“ kino kameras „Venice“ ir FX9. Spalvos yra itin tikslios, ypač naudojant vaizdo profilį „S-Cinetone“. Taip pat yra 10 bitų vidinis spalvų gylis, kuris vaizdui suteikia geresnį šviesių sričių tolygų sumažinimą (pavyzdžiui, „nenukerpant“ šviesos debesyse ryškiame danguje), taip pat montuodamas galiu dirbti lanksčiau.

Ir dar vienas man patikęs patobulinimas – vaizdo sukarpymo efekto veikimas. Man labai patinka dirbti laikant kamerą rankoje ir daryti daug judesių bei jį sukti. Vaizdo sukarpymo efekto šioje kameroje beveik nėra – tai man leidžia drąsiai atlikti tuos judesius nesijaudinant dėl to, kad mano kadrų fone tos tiesios linijos galėtų išsilenkti.

james matthews laiko savo sony fx6 su pritaisytu 24 105 mm objektyvu

Kadrų išvaizda ir objektyvai, naudoti filmuojant

Norint pasiekti tam tikrą išvaizdą, reikia pasirinkti konkrečius objektyvus su skirtingais židinio nuotoliais, kad galėtumėte išreikšti skirtingas emocijas ir papasakoti savo istoriją. Filmuodamas šį trumpametražį filmą, daugeliui kadrų naudojau „Sony G Master“ FE 16–35 mm f/2,8 ir 35 mm nuotolį. Norėjau to viduriniojo diapazono, kuris leistų matyti mūsų veikėją iš arti, kartu taip pat matant jį savo aplinkoje, nes tai buvo svarbus elementas mūsų istorijoje. Filmuodamas pagrindinio veikėjo stambaus plano kadrus, naudojau „Sony“ FE 85 mm f/1.8, kad atskirčiau veikėją nuo fono ir tam tikrų scenų dėmesio centre būtų jo išraiškos ir emocijos. Dėl greitos f/1,8 diafragmos bei FX6 viso kadro jutiklio ir vidinio ND filtro išvaizda, kurią man pavyko išgauti, suteikė man galimybę pasiekti itin mažą lauko gylį, kai norėjau atskirti veikėją, nekeičiant išvaizdos. Buvo svarbu nuolat kaitalioti šiuos du objektyvus, kad parodyčiau savo veikėjo emocijų kitimą ir besikeičiančią aplinką, kurioje jis buvo.

james matthews reguliuoja savo sony fx6 meniu nustatymus

Fiksavimo naudojant „Sony FX6“ patarimai ir paskutinės mintys

Paprastas patarimas visiems, kurie filmuoja naudodami „Sony FX6“, – pasikliauti naujuoju kintamo tamsumo ND. Jei turite viziją ar idėją, nemanykite, jog turite ieškoti kompromiso, kad išlaikytumėte tinkamą ekspoziciją. Kintamo tamsumo ND filtras padės jums atskleisti kūrybiškumą ir suteiks daugiau laisvės filmuojant savo stiliumi. Ši kamera yra nuostabus įrankis mums, filmų kūrėjams: visas kadras, puikus veikimas esant mažam apšvietimui ir puiki 10 bitų spalvų technologija. Ji sukurta padėti mums kurti puikią kinematografiją ir pridėti asmeniškumo. Tiesiog paruoškite apšvietimą ir pradėkite filmuoti!

Atrinkti gaminiai

James Matthews

James Matthews | UK

„Mano darbą įkvepia emocijos. Noriu savo auditorijoje sužadinti tam tikrus jausmus, pasiimdamas juos į kelionę.“

Susijusios istorijos

Prisijunkite, kad gautumėte „α Universe“ naujienlaiškį

Sveikiname! Sėkmingai užsiprenumeravote „α Universe“ naujienlaiškį

Įveskite tinkamą el. pašto adresą

Atsiprašome! Įvyko netikėta klaida

Sveikiname! Jūs sėkmingai užsiprenumeravote