teja lisjak stovi dūmų pilname garaže

Fotoaparatas su objektyvu FE 24–50 mm f/2,8 G – puikus derinys veiksmui

Teja Lisjak

Aš – Teja, fotografė ir filmų kūrėja iš Londono. Filmuoju įdomius ir dinamiškus vaizdo įrašus įvairiems prekių ženklams bei socialinei žiniasklaidai. Per pastaruosius penkerius metus „Sony“ fotoaparatai ir objektyvai leido man savo aistrą paversti darbu. Neseniai išbandžiau naująjį objektyvą FE 24–50 mm f/2,8 G, tad norėčiau pristatyti labiausiai patikusias jo funkcijas ir papasakoti, kuo šis įrenginys galėtų būti naudingas kiekvienam pradedančiajam filmų kūrėjui.

Kokį pirmąjį įspūdį jums padarė šis objektyvas?

Labai apsidžiaugiau išgirdusi, kad „Sony“ pristato rinkai šį objektyvą, ir tikrai norėjau jį išbandyti. Ruošiausi filmuoti veiksmo kupiną turinį apie slidinėjimą ir snieglenčių sportą, tad pamaniau, jog tai būtų puiki proga įvertinti, koks iš tikrųjų yra šitas įrenginys. Esu filmų kūrėja, tad visada ieškau darbo priemonių, kurias galėčiau naudoti daugelyje skirtingų scenarijų, o šis objektyvas pasižymi dideliu universalumu, kalbant apie židinio nuotolį, yra lengvas ir kompaktiškas. Be to, f/2,8 diafragma leidžia tiesiog nuostabiai sulieti foną.

teja lisjak laiko sel2450g objektyvą

Kaip įvertintumėte objektyvą ryškumo ir vaizdo kokybės požiūriu?

Intensyviai naudoju du objektyvus – FE 24–70 mm f/2,8 GM II ir FE 16–35 mm f/2,8 GM II, taigi galiu pasakyti, kad ir naujasis objektyvas priklauso tai pačiai kategorijai, kalbant apie vaizdo ryškumą ir bendrą kokybę. Šis objektyvas, naudojamas drauge su fotoaparatu ZV-E1 – tai puikus derinys, leidžiantis įrašyti aukščiausios kokybės vaizdą, nesvarbu, ar filmuojant šuolius į dangų atliekantį snieglentininką ar miške sekant kalnų slidininkus.

teja lisjak montuoja fotoaparatą ant snieglentės

Kokią sceną filmuoti jums labiausiai patiko ir kodėl?

Visi, kurie jau anksčiau yra matę mano darbus, žino, kad labai mėgstu montuoti fotoaparatą įvairiose vietose ir taip kurti unikalius kadrus iš pirmojo asmens perspektyvos. Šį kartą mes laikėmės posakio „kas nerizikuoja, tas nešvenčia“, ir pritvirtinome fotoaparatą prie snieglentės. Man taip pat patiko scena garaže – keli mano draugai rūpinosi apšvietimu ir padėjo sukurti reikiamą kinematografinį vaizdą. Galiausiai likome ten dar valandą ir fotografavome tiesiog dėl smagumo – taip mums patiko ši aplinka!

teja lisjak rodo į savo fotoaparatą, pritvirtintą prie draugo snieglentės

Kaip įvertintumėte objektyvo FE 24–50 mm f/2,8 G ir fotoaparato ZV-E1 derinį?

Objektyvo FE 24–50 mm f/2,8 G ir fotoaparato ZV-E1 derinys tapo tikru atradimu ir puikiai man pasitarnavo. Patikima automatinio fokusavimo funkcija ir lengva fotoaparato konstrukcija leidžia nesunkiai keliauti, kur tik noriu, ir įamžinti vaizdą, neaukojant jo kokybės. Šiame vaizdo įraše buvo daug judančių objektų, todėl automatinio fokusavimo greitis buvo tikrai svarbus. Buvo kelios scenos, kai filmavau per ugnies kliūtį skriejančius baikerius – tam naudojau akių aptikimo AF. Fokusuojant kadrą, būdavo tuoj pat sufokusuojama artimiausia akis. Norėčiau pridurti, kad šiam projektui naudojau vieną iš geriausių ir kompaktiškiausių „Sony“ mikrofonų ECM-M1. Nuoširdžiai rekomenduoju tokią sąranką visiems, kurie nori kurti turinį judėdami. Šis nedidukas įrenginys leidžia pasiekti tiesiog neįtikėtiną kokybę ir jis puikiai atitiko mano poreikius.

„sony zv-e1“ su sumontuotu „sel2450g“

Ko pasimokėte iš šio projekto ir ką patartumėte tiems, kurie nori tobulėti kaip filmų kūrėjai?

Šis projektas priminė man kūrybiškumo galią ir dėmesio detalėms svarbą. Filmavimas naudojant tik vieną objektyvą atskleidė, kaip svarbu išlaikyti kūrybiškumą ir mąstyti nestandartiškai, o ribotas židinio nuotolis skatino prisitaikyti prie skirtingų scenų.

teja lisjak filmuoja šuolį atliekantį slidininką

Ir kelios mintys pabaigai

Tai – dar vienas „Sony“ sėkmingai sukurtas objektyvas, kuris ne tik puikiai veikia, bet ir gali būti pritaikytas įvairiems scenarijams. Šis objektyvas pranoko mano lūkesčius visose srityse – nuo minimalių fokusavimo atstumo pokyčių iki išskirtinių sekimo galimybių. Man patinka, kad kiekvienas naujas „Sony“ gaminys vis labiau palengvina kūrybos procesą, ir tikiuosi, kad dar daugiau žmonių pajus įkvėpimą leistis į kūrybinę kelionę arba ją tęsti. Ir visai nesvarbu, ar filmuojate savo kasdienį gyvenimą, ar įamžinate keliones, o gal net kuriate kino ar dokumentinius filmus! Nekantriai laukiu, kai galėsiu toliau juo naudotis ir kurti daugiau turinio kelyje – galiausiai visa tai padės man dar labiau išlavinti filmavimo įgūdžius!

Rekomenduojami gaminiai

Susijusios istorijos

Prisijunkite, kad gautumėte „α Universe“ naujienlaiškį

Sveikiname! Sėkmingai užsiprenumeravote „α Universe“ naujienlaiškį

Įveskite tinkamą el. pašto adresą

Atsiprašome! Įvyko netikėta klaida

Sveikiname! Jūs sėkmingai užsiprenumeravote