Teja Lisjak laiko savąjį „Sony FX30“ su 18–105 objektyvu

FX30 | Raktas į kinematografiją

Teja Lisjak

Koks šio filmo kontekstas?

Savo trumpametražiame filme žiūrovus kviečiu į kinematografinę kelionę po pulsuojančias Lisabonos gatves ir ramius Algarvės pakrantės kraštovaizdžius. Naudodamasi FX30 fotoaparatu išryškinu mėgstamiausias šio fotoaparato funkcijas ir pasakoju, kaip su juo galima keliauti ir bendrauti su žmonėmis visame pasaulyje.

Kokie buvo jūsų pirmieji įspūdžiai fotografuojant su FX30?

Labiausiai išsiskyrė fotoaparato korpusas. Jame yra kelios trikojo tipo skylės, kurios idealiai tinka priedams ar fotoaparatui tvirtinti. Man taip pat patinka, kad jis daro 26 megapikselių nuotraukas, o tai iš tikrųjų yra didesnė raiška nei ta, kuria paprastai fotografuoju su savuoju „Sony Alpha 7S III“, todėl galiu išgauti puikią nuotraukų ir vaizdo įrašų kokybę.

Teja Lisjak stovi gatvėje su savuoju „Sony FX30“

© Gareth Davies

Kokia yra jūsų mėgstamiausia fotoaparato funkcija ir kodėl?

Be jokios abejonės, tai galimybė įkelti pasirinktinius LUT tiesiai į filmuotą medžiagą ir lanksčiai filmuoti naudojant konkrečias atvaizdavimo savybes arba tiesiog jas peržiūrėti. Paprastai LUT uždedu pradėdama redaguoti, kad įsivaizduočiau galimą filmuotos medžiagos išvaizdą ir kad redagavimo procesas būtų vizualiai įdomesnis. Dėl šios funkcijos visas filmavimas tampa malonesnis, ypač todėl, kad mėgstu spalvas ir manipuliavimo jomis procesą.

„Sony FX30“ atlenkiamo ekrano vaizdas stambiu planu

Filme naudojote kelis „Sony“ objektyvus – kuris buvo jūsų mėgstamiausias?

35 mm f/1,4 GM buvo nuostabus esant prastam apšvietimui, o su PZ 10–20 mm f/4 G galėjau išgauti tikrai kūrybiškų kadrų (pritvirtinusi trikojį ant juosmens naudodama diržą). Tačiau 18–105 mm f/4 G OSS yra mano mėgstamiausias. Ypač keliaudama renkuosi itin patogų ir universalų objektyvą, kuriuo galiu užfiksuoti nuo plačių iki stambaus plano kadrų. Nuolat keisti objektyvus nėra efektyvu, be to, gali praleisti keletą ypatingų akimirkų.

„Sony FX30“ su pritvirtintu 18–105 objektyvu

Kokią sceną filmuoti jums labiausiai patiko ir kodėl?

Labiausiai man patiko filmuoti scenas, kai naudodama tvirtinamąjį siurbtuką pritvirtindavau fotoaparatą prie įvairių automobilio dalių, pavyzdžiui, priekinio stiklo. Norėdama užtikrinti tinkamą ekspoziciją ir kadravimą, taip pat sujungiau fotoaparatą su programėle „Sony Imaging“. Toks lengvas ir kompaktiškas fotoaparatas neabejotinai padeda užfiksuoti kadrus, kurių paprastai nepadarytum, ir filmuodama šiuos kadrus sulaukiau nemažai smalsuolių žvilgsnių!

Teja Lisjak tvirtina „Sony FX30“ prie automobilio lango

© Gareth Davies

Gal pabaigai norėtumėte ką nors pasakyti?

FX30 yra nuostabus, ypač tiems, kurie nori pradėti kinematografijos kelionę arba kuriems reikia tobulo B lygio fotoaparato. APS-C jutiklio privalumai reiškia, kad už prieinamą kainą galite įsigyti puikių objektyvų ir įvairių priedų. Taip pat daug filmuoju trumpametražį turinį, todėl tam labiausiai tinka fotoaparatas, kuris telpa mažesniame krepšyje. Tačiau visada turėkite omenyje, kad nors įranga padeda įgyvendinti viziją, būtent istorija suteikia vaizdams prasmę ir palieka neišdildomą įspūdį.

Rekomenduojami gaminiai

Susijusios istorijos

Prisijunkite, kad gautumėte „α Universe“ naujienlaiškį

Sveikiname! Sėkmingai užsiprenumeravote „α Universe“ naujienlaiškį

Įveskite tinkamą el. pašto adresą

Atsiprašome! Įvyko netikėta klaida

Sveikiname! Jūs sėkmingai užsiprenumeravote