tulžio akis stambiu planu

Objektyvo profilis | FE 70–200 mm f/4 „Macro G“ OSS II

Petaras Sabolas

Fotografuoti laukinę gamtą yra sunku. Reikia prieiti taip arti, kad objektas būtų ryškus kadre ir į nuotrauką žiūrintis asmuo galėtų pamatyti visas neįtikėtinas detales, kurios paprastai lieka nepastebėtos... bet jei prieisi per arti, gyvūną išgąsdinsi.

Todėl daug makrofotografija užsiimančių fotografų paprastai renkasi maždaug 105 mm teleobjektyvus. Tačiau vienas laukinės gamtos fotografas mano, kad „Sony“ objektyvas FE 70–200 mm f/4 „Macro“ G OSS II yra tikras proveržis.

aprasojęs drugelis ant augalo © Petar Sabol | Sony α7R V + FE 70-200mm f/4 Macro G OSS II | 1/6s @ f/13, ISO 200

„Tai tobulas objektyvas“, – sako laukinės gamtos fotografas Petaras Sabolas, nuolat makrokadruose fiksuojantis vabzdžius, paukščius ir kitus objektus. „70–200 mm kintamo židinio nuotolio objektyvas su makrofokusavimo funkcija išsiskiria iš fiksuoto židinio nuotolio makroobjektyvų ir suteikia fotografams daug lankstumo įvairioms reikmėms.“

laumžirgių pora ant stiebo © Petar Sabol | Sony α7R V + FE 70-200mm f/4 Macro G OSS II | 1/13s @ f/13, ISO 250

„Puiku tai, kad galiu turėti objektyvą, tinkantį kasdieniam fotografavimui, kelionių nuotraukoms ir panašiems dalykams. Tačiau kartu jis pasižymi ir pusiau makrofokusavimo funkcija“, – sako Petaras. Bet šis objektyvas pasižymi ir dar kai kuo. „Jei jį naudoji su 2 kartus priartinančiu telekonverteriu, jis tampa 1:1 makroobjektyvu. Tai puikus mano įrangos papildymas.“

Nuo tada, kai Petaras įsigijo šį objektyvą, jis tapo nuolatine jo naudojamos įrangos dalimi ir juo fotografavo įvairius mažesnius objektus, įskaitant tiesiasparnius ir tikruosius laumžirgius, drugelius ir net tulžių pateles bei patinus.

tulžio patelės akis stambiu planu © Petar Sabol | Sony α7R V + FE 70-200mm f/4 Macro G OSS II | 1/125s @ f/8.0, ISO 640

Petaras prisimena, kaip neseniai jam pavyko naudojant „Sony“ objektyvą nufotografuoti tulžio patelę natūralioje buveinėje. „Fotografavau pasislėpęs palapinėje prie upės, kur tulžio patelė maitinosi“, – sako jis. „Maždaug už pusės metro nuo palapinės buvo šaka, todėl kantriai ir tyliai laukiau.“

tulžio sparno detalė © Petar Sabol | Sony α7R V + FE 70-200mm f/4 Macro G OSS II | 1/100s @ f/10, ISO 3200

Objektyvas buvo pritvirtintas prie fotoaparato „Sony Alpha 7R V“, todėl Petaras galėjo naudoti tylųjį užraktą ir nufotografuoti nusileidusią tulžio patelę fotoaparatui neskleidžiant jokio garso. „Sony Alpha 7R V“ sufokusavo objektyvą taip tiksliai, kad buvo užfiksuotos smulkiausios paukščio plunksnų detalės ir jų grožis.

tulžio sparno detalė © Petar Sabol | Sony α7R V + FE 70-200mm f/4 Macro G OSS II | 1/60s @ f/8.0, ISO 1000

„Puikus jausmas užfiksuoti tokį kadrą, tačiau tai nieko stebėtino turint omenyje technologiją, kuri naudojama „Sony“ fotoaparatuose ir objektyvuose. Jie puikiai atlieka savo darbą, todėl galiu užfiksuoti štai tokius kadrus“, – sako Petaras.

ant augalo stiebo besiilsintys du drugeliai © Petar Sabol | Sony α7R V + FE 70-200mm f/4 Macro G OSS II | 1/15s @ f/16, ISO 200

Jis gali užfiksuoti įspūdingai detalius kadrus neišgąsdindamas vabzdžių, o dėl 70–200 mm f/4 ir 2 kartus priartinančio telekonverterio darbinis atstumas 1:1 nuotraukoms daryti yra vos 96 cm. Šios technologijos ir fotografavimo meistriškumo, kurį Petaras įgijo per daugelį metų fotografuodamas laukinę gamtą, derinys leidžia pasiekti įspūdingų rezultatų.

„Vabzdžius visada lengviau fotografuoti anksti ryte, nes jie dar miega ir galiu tai išnaudoti savo naudai. Kai saulė juos įšildo, jie greitai tampa aktyvesni, todėl tokiems vaizdams užfiksuoti yra ribotas laiko tarpas“, – sako jis.

laumžirgis tupi ant susiraičiusio augalo stiebo © Petar Sabol | Sony α7R V + FE 70-200mm f/4 Macro G OSS II | 1/5s @ f/10, ISO 250

Be to, dėl pasirinkto teleobjektyvo matymo kampo, Petaras gali judėti aplink fotografuojamą objektą ieškodamas tobulo fono, kai ankstyvo ryto saulė apšviečia žolę ir lapus. „Objektyvas sukuria gražų „bokeh“ efektą, kuris padeda objektui išryškėti nuotraukoje“, – sako Petaras. Šie dailūs, neryškūs fonai tapo svarbiu Petaro makronuotraukų kolekcijos bruožu.

Kai Petaras nori jaustis esantis arčiau fotografuojamo objekto, objektyvo adaptavimo mygtuku jis aktyvina „Alpha 7R V“ APS-C apkarpymo režimą. „Nors 7R V pasižymi 60 milijonų pikselių raiška ir vaizdus galiu apkarpyti vėliau, kartais vaizdą lengviau įvertinti per vaizdo ieškiklį. Naudodamas APS-C apkarpymo režimą galiu apkarpymą atlikti fotoaparate ir vis tiek gauti 26,1 mln. pikselių raiškos vaizdus.“

ryto saulėje besišildantis drugelis © Petar Sabol | Sony α7R V + FE 70-200mm f/4 Macro G OSS II | 1/25s @ f/10, ISO 100

„Noriu parodyti gamtos grožį. Kuo daugiau dėmesio skirsime gamtai, tuo labiau norėsime ją apsaugoti. Tai svarbiausia žinutė“, – sako Petaras. O objektyvo 70–200 mm f/4 „Macro“ G OSS II ir „Alpha 7R V“ technologija suteikia jam galimybę užfiksuoti tokius vaizdus, kokius jis iš tikrųjų nori.

„Šį objektyvą naudoti vienas malonumas. Esu sužavėtas jo užtikrinamais rezultatais, bet juo malonu naudotis dar ir dėl to, kad visada nustembu nufotografuotuose objektuose aptikęs naujų detalių“, – baigia jis.

Atrinkti gaminiai

Petar Sabol

Petar Sabol | Croatia

„Visada stengiuosi, kad mano nuotraukos atrodytų kuo geriau, nesvarbu, kiek laiko tai užtruks ir kiek pastangų reikės“

Susijusios istorijos

Prisijunkite, kad gautumėte „α Universe“ naujienlaiškį

Sveikiname! Sėkmingai užsiprenumeravote „α Universe“ naujienlaiškį

Įveskite tinkamą el. pašto adresą

Atsiprašome! Įvyko netikėta klaida

Sveikiname! Jūs sėkmingai užsiprenumeravote