mathias kniepeiss, laikantis sony alpha 1 su fe 24-70 gm mk2

Kojų tinklinis | Išbandytas naujasis FE 24-70mm f/2.8 GM II

Mathias Kniepeiss

Apdovanojimus pelnęs fotografas Mathias prieš 18 metų pavertė savo aistrą profesija, todėl dabar keliauja po visą pasaulį kaip fotografas, kūrybinis direktorius ir dėstytojas. „Galimybę pasinerti į kitus pasaulius ir kultūras, pažinti nuostabias viso pasaulio tautas ir vietas laikau didžiausia dovana, tad labai džiaugiuosi, kad likimas leido man užsiimti tuo, ką taip myliu“ teigia Mathias.

Gavęs pasiūlymą išbandyti naująjį FE 24-70mm f/2.8 GM II Mathias ilgai nedvėjojo ir palankiai susiklosčius aplinkybėms jau turėjo puikią progą įdarbinti šį įrenginį Eilate, Tel Avive, fotografuodamas Raudonosios jūros kojų tinklinio pasaulio čempionatą.

Kokie jūsų pirmieji įspūdžiai apie šį objektyvą?

Pirmąjį kartą dirbant su šio objektyvu mane nustebino tvirtas jo dizainas ir aukšta kokybė. Objektyvas yra pastebimai mažesnis ir ženkliai lengvesnis nei ankstesnė jo versija, o tai laikau dideliu privalumu. Dirbdamas daug keliauju, o nešiojantis kelis fotoaparatus ir daugybę objektyvų labai vertinu būtent šį objektyvo aspektą!

Man ypač patiko priartinimo žiedas. Priveržęs jį jaučiausi taip, lyg naudočiau pagrindinį objektyvą, nes fokusavimo ilgis visiškai nepasikeitė, o nustatant laisviausią žiedo padėtį mechanizmas veikė labai sklandžiai, suteikdamas galimybę greitai keisti fokusavimo ilgį. Be sparčiosios priartinimo funkcijos nebūčiau galėjęs padaryti tiek geros kokybės judesio nuotraukų. Operatoriai ar fotografai, savo darbuose mėgstantys pasitelkti senovinius metodus, taip pat įvertins rankinį apertūros reguliavimo žiedą.

kojų tinklinio žaidėjas išsitempia, norėdamas pasiekti kamuolį koja

© Mathias Kniepeiss | Sony α1 + FE 24-70mm f/2.8 GM II | 1/2500s @ f/2.8, ISO 100

Naujasis objektyvas daug sklandžiau veikia su Alpha 1 ir 9 II aparatais. Sunkesnis objektyvas kartais gali nusverti aparato priekį, o tai lėtina reakciją sekant fotografuojamo objekto judesius.“

Kaip įvertintumėte naujojo objektyvo automatinio fokusavimo greitį, lyginant jį su ankstesne MK1 versija?

Naujasis AF yra ženkliai greitesnis, o tai suteikia naujas galimybes išreikšti kūrybines idėjas! Tai visiškai pakeitė mano požiūrį į pasiruošimą nuotraukai, nes galiu „pagauti“ fotografuojamus objektus greičiau ir besąlygiškai pasitikėdamas AF galimybėmis neatsilikti. Supratau, kad galiu itin greitai keisti kampus ir fokusavimo ilgį darydamas nuotraukų seriją, o tai atveria dar daugiau galimybių. Pradėjau fotografuoti su patikimuoju Alpha 9 II, o pakeitęs jį į Alpha 1 norėjau įsitikinti, ar objektyvas neatsiliks nuo 30 fps Alpha 1 greičio... Pasirodo, tai objektyvui nesukelia jokių problemų! Jo greitis vos regimas plika akimi.

du kojų tinklinio žaidėjai liečia kamuolį kojomis virš tinklo

© Mathias Kniepeiss | Sony α1 + FE 24-70mm f/2.8 GM II | 1/8000s @ f/2.8, ISO 200

Objektyvas itin gerai slopina vaizdo nutolinimą. Ar pastebėjote tai?

Tiesą sakant, iš pradžių nepastebėjau jokio nutolinimo! Tačiau pakeitęs fokusavimą iš artimo priekinio plano į galinį pastebėjau, kad kadras visiškai nepasikeitė. Atrodo, kad dirbant su šiuo objektyvu neegzistuoja joks vaizdo nutolinimas.

prieblandoje du kojų tinklinio žaidėjai siekia kamuolio

© Mathias Kniepeiss | Sony α1 + FE 24-70mm f/2.8 GM II | 1/1000s @ f/4.0, ISO 640

Ar turite daugiau atsiliepimų, kuriais norėtumėte pasidalinti?

Šis objektyvas – tikras meno kūrinys, ypač vertingas dėl universalaus fokusavimo ilgio. Nuotraukų kokybė tiesiog atima žadą. 70 mm „bokeh“ pasižymi išskirtiniu sklandumu, o ryškumas nuotraukų kampuose, kai dirbama 24 mm režimu, buvo daug geresnis nei tikėjausi.

Tapau „Sony“ objektyvų gerbėju dar tada, kai prieš daug metų išsirinkau pirmąjį Alpha. Man skirtumą tarp gero ir puikaus kadro visuomet nulemia kokybė ir objektyvo „bokeh“. Visuomet jaučiau, jog būtent šis aspektas daro mano „Sony“ objektyvą išskirtiniu. Net dirbdamas su didžiausios raiškos Alpha 1 jutikliu pastebėjau, kad objektyvas geba atkurti smulkiausias detales. Žinau, kad man niekad nereikės nerimauti dėl našaus mano objektyvų veikimo ir suderinamumo su bet kuriomis naujos kartos fotoaparatų funkcijomis!

Atrinkti gaminiai

Mathias Kniepeiss

Mathias Kniepeiss | Austria

„Fotografijoje viskas įmanoma – ir paversti istorijas amžinomis, ir kurti naujus pasaulius.“

Susijusios istorijos

Prisijunkite, kad gautumėte „α Universe“ naujienlaiškį

Sveikiname! Sėkmingai užsiprenumeravote „α Universe“ naujienlaiškį

Įveskite tinkamą el. pašto adresą

Atsiprašome! Įvyko netikėta klaida

Sveikiname! Jūs sėkmingai užsiprenumeravote