chris schmid sony alpha 9 ant kalvos sėdintis leopardas su Saule už nugaros

Filmavimas Serengetyje su „Alpha 7S III“

Chris Schmid

Esu fotografas, filmų kūrėjas ir kinematografas iš Šveicarijos. Mano specializacija – gamtos istorija nutolusiose vietovėse ir ypač didžiosios katės. Savo gyvenimą paskyriau mūsų planetos gamtos grožiui dokumentuoti, ir mano tikslas visada yra tas pats – prisiartinti prie gamtos esmės, kad galėčiau didinti supratimą apie mūsų žemės trapumą ir įkvėpčiau imtis veiksmų dėl jos išsaugojimo. Esu įsitraukęs į laukinės gamtos apsaugą ir glaudžiai bendradarbiauju su „WildAid“, San Fransiske įsikūrusia aplinkosaugos organizacija, kurios tikslas – mažinti nelegalių laukinės gamtos produktų paklausą. 2019 m. atidariau internetinę juvelyrinių dirbinių parduotuvę „Stay·WildTM“, kurios 50 proc. pelno yra aukojama ne pelno organizacijoms, siekiant paremti laukinės gamtos išsaugojimo projektus. Mano darbus atstovauja „National Geographic Image Collection“

Mūsų pagrindinis projektas buvo didžiosios antilopių gnu migracijos Serengetyje, Tanzanijoje filmavimas. Kiekvienais metais 1,5 mln. antilopių gnu migruoja milžinišku ratu, ir tai yra laikoma vienu iš „septynių pasaulio gamtos stebuklų“. Šiuo metų laiku antilopės gnu migruoja į Serengečio šiaurę, kur jos kerta žymiąją Maros upę, įspūdingai ir dramatiškai kovodamos su vandeniu, krokodilais bei kitais grobuonimis. Kai migracija būna pačiame įkarštyje, tokie plėšrūnai kaip liūtai ir gepardai yra itin aktyvūs, ir kiekvienas iš jų turi daug galimybių susimedžioti grobį.

Pirmieji įspūdžiai apie „Alpha 7S III“

Daug metų aistringai naudoju „Sony“ ir šiuo metu statiniams vaizdams naudoju išskirtinai tik „Alpha 9 II“ & ir „7R IV“, tačiau tikrai norėjau pabandyti pafilmuoti su „Alpha 7S III“.

Man neabejotinai geriausia naujo fotoaparato funkcija yra galimybė filmuoti 4k raiška 4.2.2 50/60 kadr./sek., ir galimybė padidinti iki 100/120 kadr./sek., išlaikant tokį patį spalvų gylį. Teikiu pirmenybę fotografuoti naudodamas „S-Log3“ ir rūšiuoti savo medžiagos spalvas, todėl būtinas 10 bitų gylis. Tokios „Alpha 7S III“ naujienos kaip fokusavimas palietus ir visi fokusavimo nustatymai taip pat praverčia. Mums buvo itin svarbi galimybė „Imaging Edge“programėlėje sekti liūtą aukštoje žolėje naudojant vaizdo stabilizavimo sistemą, ir nebuvo poreikio naudoti stabilizavimo sistemos fokusavimo variklius. Galima be rūpesčių per atstumą valdyti visus fotoaparato nustatymus. Lyginant su „Alpha 7S II“, taip pat smarkiai sumažėjo svyruojančio užrakto efektas. Tai buvo itin gerai pastebima filmuojant su vaizdo stabilizavimo sistema. Ir galiausiai, neįkainojama buvo galimybė didinti ISO filmuojant – neįtikėtina nesijaudinti dėl didelio ISO siekiant gauti 50/60 kadr./sek. net esant prastam apšvietimui, ypač dėl to, kad didžiosios katės aktyvios itin anksti ryte ir vėlai naktį.

Chris Schmid sony alpha 7RM4 chrisas komponuoja kadrą savo alpha fotoaparate, pritvirtiname ant trikojo

Įranga

Mums pasisekė turėti dvi „Alpha 7S III“ – viena buvo apginkluota FE 200–600 mm f/5.6-6.3 „G OSS“ statiškoms nuotraukoms ant trikojo, o kita buvo suporuota su FE 70–200mm f/2.8 „G Master“ (kartais ir su 1.4x konverteriu) ir naudojama su vaizdo stabilizavimo sistema „Ronin 2“. Abiem atvejais taip pat naudojome „Atomos Ninja V“ tiesioginiam RAW duomenų įrašymui per HDMI prievadą.

Galimybė programėle „Imaging Edge“ valdyti vaizdo stabilizavimo sistemą buvo neįkainojama. Mes galėjome greitai perjungti nustatymus, jei pasikeisdavo apšvietimas. Nebūčiau nustebęs, jei dirbant karštomis sąlygomis vienas ar abu fotoaparatai būtų parodę perkaitimo požymių, ypač naudojant aukščiausią raišką, tačiau net ištisas valandas be pertraukos įjungtiems fotoaparatams problemų nekilo.

Chris Schmid sony alpha 7RM4 fotoaparatas, pritvirtintas prie vaizdo kameros stabilizavimo sistemos

Patarimai laukinės gamtos filmuotojams

Atrinkti gaminiai

Chris Schmid

Chris Schmid | Switzerland

Vaizdai yra galingi. Vienintelis kadras gali užfiksuoti emociją arba sužadinti jausmą.

Prisijunkite, kad gautumėte „α Universe“ naujienlaiškį

Sveikiname! Sėkmingai užsiprenumeravote „α Universe“ naujienlaiškį

Įveskite tinkamą el. pašto adresą

Atsiprašome! Įvyko netikėta klaida

Sveikiname! Jūs sėkmingai užsiprenumeravote