„Alpha Universe“ istorijos detalės
Filmavimas Serengetyje su „Alpha 7S III“ 

Chris Schmid 

Esu fotografas, filmų kūrėjas ir kinematografas iš Šveicarijos. Mano specializacija – gamtos istorija nutolusiose vietovėse ir ypač didžiosios katės. Savo gyvenimą paskyriau mūsų planetos gamtos grožiui dokumentuoti, ir mano tikslas visada yra tas pats – prisiartinti prie gamtos esmės, kad galėčiau didinti supratimą apie mūsų žemės trapumą ir įkvėpčiau imtis veiksmų dėl jos išsaugojimo.

Esu įsitraukęs į laukinės gamtos apsaugą ir glaudžiai bendradarbiauju su „WildAid“, San Fransiske įsikūrusia aplinkosaugos organizacija, kurios tikslas – mažinti nelegalių laukinės gamtos produktų paklausą. 2019 m. atidariau internetinę juvelyrinių dirbinių parduotuvę „Stay·WildTM“, kurios 50 proc. pelno yra aukojama ne pelno organizacijoms, siekiant paremti laukinės gamtos išsaugojimo projektus. Mano darbus atstovauja „National Geographic Image Collection“

Mūsų pagrindinis projektas buvo didžiosios antilopių gnu migracijos Serengetyje, Tanzanijoje filmavimas. Kiekvienais metais 1,5 mln. antilopių gnu migruoja milžinišku ratu, ir tai yra laikoma vienu iš „septynių pasaulio gamtos stebuklų“.

Šiuo metų laiku antilopės gnu migruoja į Serengečio šiaurę, kur jos kerta žymiąją Maros upę, įspūdingai ir dramatiškai kovodamos su vandeniu, krokodilais bei kitais grobuonimis. Kai migracija būna pačiame įkarštyje, tokie plėšrūnai kaip liūtai ir gepardai yra itin aktyvūs, ir kiekvienas iš jų turi daug galimybių susimedžioti grobį.

Chris Schmid sony alpha 7RM4 per upę brendanti antilopių gnu banda

© Chris Schmid | Sony α7R IV + 400mm f/2.8 GM OSS + 1.4x teleconverter | 1/1250s @ f/7.1, ISO 400

Pirmieji įspūdžiai apie „Alpha 7S III“

Jau daug metų esu „Sony“ gerbėjas. Šiuo metu fotografavimui naudoju tik „Alpha 9 II“ ir „Alpha 7R IV“, tačiau filmavimui norėjau išbandyti „Alpha 7S III“.

Man asmeniškai geriausia naujojo fotoaparato funkcija neabejotinai yra galimybė filmuoti 4K 4:2:2 vaizdo įrašus 50/60p formatu bei galimybė padidinti spartą iki 100/120, išlaikant tokį patį spalvų skaičių. Man patinka filmuoti naudojant „S-Log3“ ir koreguoti filmuotos medžiagos spalvas, todėl 10 bitų spalvos yra būtinos.

Taip pat labai džiaugiuosi, kad „Alpha 7S III“ turi fokusavimo palietus funkciją ir fokusavimo visame kadre nustatymą. Mums buvo labai svarbu, kad galėtume sekti liūtą aukštoje žolėje naudodami vaizdo kameros stabilizavimo sistemą ir „Imaging Edge“ programos fokusavimo palietus funkciją, nes nereikėjo naudoti vaizdo kameros stabilizavimo sistemos sekimo fokusavimo variklių. Visus fotoaparato nustatymus be problemų galima valdyti per atstumą.

Palyginus su „Alpha 7S II“, taip pat reikšmingai sumažintas slenkančio užrakto efektas – tai buvo labiausiai pastebima filmuojant su vaizdo kameros stabilizavimo sistema.

Galiausiai, nepaprastai džiaugiuosi, kad atsirado galimybė padidinti ISO – nebereikia nerimauti dėl aukšto ISO norint naudoti 50/60p, net esant prastam apšvietimui. Juk didžiosios katės yra aktyvios ankstyvą rytą ir vėlyvą vakarą.

Chris Schmid sony alpha 7RM4 chrisas komponuoja kadrą savo alpha fotoaparate, pritvirtiname ant trikojo

Chrisas komponuoja kadrą savo „Alpha 7S III“ fotoaparate su FE 200-600mm f/5.6-6.3 G OSS

Įranga 

Mums pasisekė, kad turėjome du „Alpha 7S III“ korpusus. Vienas buvo su FE 200-600mm f/5.6-6.3 G OSS objektyvu, skirtas statiniam fotografavimui ant trikojo, o kitas – su FE 70-200mm f/2.8 G Master (ir kartais su 1.4x konverteriu), kuris buvo naudojamas su „Ronin 2“ vaizdo kameros stabilizavimo sistema. Prie abiejų fotoaparatų taip pat buvo „Atomos Ninja V“ monitoriai, skirti RAW įrašymui tiesiai iš HDMI prievado.

Galimybė kontroliuoti fotoaparatą su vaizdo kameros stabilizavimo sistema iš „Imaging Edge“ programos buvo neįkainojama, leidusi mums greitai keisti nustatymus pasikeitus apšvietimui.

Kadangi dirbome itin karšto oro sąlygomis, nebūčiau nustebęs, jei kuri nors iš kamerų būtų pradėjusi rodyti perkaitimo požymius, ypač, kai fotografuojama visa raiška. Tačiau net ir kelias valandas įjungti fotoaparatai nesukėlė jokių problemų.

Chris Schmid sony alpha 7RM4 fotoaparatas, pritvirtintas prie vaizdo kameros stabilizavimo sistemos

Patarimai laukinės gamtos filmavimui

Nefilmuokite visko sulėtintai. 100/120p formatas yra geras, bet svarbu išlaikyti ritmą tarp normalaus greičio ir sulėtinto vaizdo. Jūsų filme viską lemia tinkamas tempas.

Prieš pradėdami filmuoti skirkite šiek tiek laiko fotoaparatui nustatyti, pasinaudodami atminties funkcija. Pavyzdžiui, mano fotoaparate nustatyta „M1“ 50/60p spartai, „M2“ 25p spartai ir „M3“ 100/120p spartai, todėl galiu greitai, per sekundę pakeisti kadravimo dažnį.

Labai svarbu prieš filmuojant perprasti automatinio fokusavimo nustatymus, kad žinotumėte, kurie geriausiai tinka jums ir jūsų objektyvui. Aš daugiausia naudojau „Lock-on“ nustatymą 1, kad fotoaparatas bandytų kaip įmanoma greičiau užfiksuoti objektą, ir „AF Speed“ nustatymą 2, kad fotoaparatas galėtų tolygiai perfokusuoti kadrą, jei pamestų sekamą objektą.

Filmuodami taip pat nenaudokite automatinio ISO nustatymo, nes filmuojant tamsų objektą, baltos spalvos balansas bandys pakoreguoti spalvos temperatūrą. Visada naudokite baltos spalvos balansą „Sunny“ arba „Cloudy“ pagal filmavimo sąlygas.

Jei galite, naudokite didelį išorinį monitorių. Jei dirbate lauke, šviesa gali būti labai ryški, o jums svarbu matyti, ką darote.

Vienas iš svarbiausių dalykų yra kantrybė. Turite būti kantrūs ir pasirengę ilgai laukti tinkamo kadro. Nesistenkite skubinti įvykių, nes galite praleisti gražiausias akimirkas.

Galiausiai, jau būdami filmavimo vietoje keiskite židinio nuotolį padarydami ir panoraminių kadrų, ir kadrų iš arti, kad redaguodami turėtumėte iš ko rinktis.

Atrinkti gaminiai
ILCE-7SM3
„α7S III“ su profesionaliomis filmavimo / fotografavimo galimybėmis

ILCE-7SM3

SEL70200GM
FE 70–200 mm F2.8 GM OSS

SEL70200GM

SEL200600G
FE 200–600 mm F5.6–6.3 G OSS

SEL200600G

SEL14TC

1,4 k. telekonvertavimo objektyvas

SEL14TC

Susiję straipsniai
Chris Schmid
„alpha universe“

Chris Schmid

Šveicarija

„Vaizdai yra galingi. Vienintelis kadras gali užfiksuoti emociją arba sužadinti jausmą.“

Peržiūrėti profilį


x