Objektyvai

Vyras ledo urve Vyras ledo urve

Sony – ateities objektyvai šiandien

Nauji objektyvų standartai

Tobulinant fotoaparato veikimą ir sudėtingėjant kūrybiniams sumanymas reikia naujo požiūrio į objektyvų technologiją. 

Objektyvai turi tobulėti, kad pirmautų šiame procese.

Aiškiai įsivaizduodama ateities fotoaparatus, „Sony“ pasiūlė naują objektyvų koncepciją.

Didelė raiška ir gražus „bokeh“ efektas pagaliau kartu – tai vaizdų kūrimo inovacijų lyderio pasiekimas.

„G Master“ logotipas
Viso „G Master“ objektyvų asortimento gaminių vaizdas.

 

„Sony“ talkina kūrėjams ir atidžiai įsiklauso į jų poreikius, kartu su jais įgyvendindama naujus vaizdų kūrimo sumanymus. Šiais neprilygstamo asortimento objektyvais, kuriuose panaudotos naujausios technologijos, sprendžiama daug iššūkių ir kuriami aukšto lygio sprendimai. Prieš jus – visas pasaulis, ir jį galima užfiksuoti tik „G Master“ objektyvu.

Pavyzdinis filmas

4 pavyzdiniai vaizdai, nufotografuoti „G Master“ objektyvais

Pavyzdiniai vaizdai

Sprendžiami techniniai iššūkiai tobulinant kūrybinę išraišką

„G Master“ sukuria nepaprastą raišką ir nuostabų suliejamą „bokeh“ efektą. Fokusuojama ypač greitai ir tiksliai, lengva nešiotis ir paprasta fotografuoti, nes gaminys kompaktiškas, lengvas, labai patikimas ir intuityviai veikiantis.

Pavyzdinis vaizdas, kuriame stambiu planu nufotografuotas lapės snukutis, kadras sufokusuotas į akis, pirmame plane ir fone – „bokeh“ efektas. Pavyzdinis vaizdas, kuriame stambiu planu nufotografuotas lapės snukutis, kadras sufokusuotas į akis, pirmame plane ir fone – „bokeh“ efektas.

Nepaprasta raiška ir „bokeh“ efektas

Nepaprasta raiška kaip tik ten, kur jos reikia

Norint kuo geriau išnaudoti vis didesnį naujausių viso kadro fotoaparatų korpusų pikselių skaičių, reikia nuolat tobulinti objektyvų raišką. „G Master“ asortimento gaminiai leidžia naudotis didele raiška ir švelniu „bokeh“ efektu.

„G Master“ turi pažangiausius XA (itin asferinio) objektyvo elementus, kuriais koreguojamos įvairios geometrinės ir chromatinės aberacijos. „Sony“ nuolat tobulina gaminių tikslumą ir imitavimo galimybes, kad būtų galima kurti dar gražesnius vaizdus ir funkcinius objektyvus.
XA (itin asferinio) objektyvo elemento gaminio vaizdas.

XA objektyvo paviršius pasižymi ypač dideliu 0,01 mikrono tikslumu, siekiant didelės raiškos vaizdo pakraščiuose ir gražaus minkšto „bokeh“ efekto, pranokstančio įprastą, gaunamą įprastais ir „G Lens“ objektyvais.

[1] Įprasto objektyvo paviršius

[2] XA objektyvo paviršius

Įprastų objektyvų paviršiaus ir „G Master“ objektyvo iliustracijos.

Didelė raiška

Pristačius „G Master“ prekių ženklą, XA objektyvų gamybos technologija tobulėjo toliau, buvo sukurti ypač plataus kampo ir didelio skersmens objektyvai su nedidelio F skaičiaus diafragma.

[1] Itin asferinis objektyvas (XA objektyvas)

XA (itin asferinių) elementų „FE 24-70mm F2.8 GM“ ir „FE 12-24mm F2.8 GM“ objektyvuose iliustracijos.

Didėja ne tik skersmenys – XA elementai evoliucionavo į sudėtingesnių formų gaminius, pvz., „FE 16-35mm F2.8 GM II“. Tai leido dar labiau pagerinti vaizdo kokybę išlaikant gaminio kompaktiškumą.

(1) Objektyvo konfigūracija [1] Itin asferinis objektyvas (XA objektyvas)

(2) MTF schema [1] Kontrastas (%) [2]  Atstumas nuo objektyvo optinio centro (mm) [3] Esant 16 mm / maks. diafragma  [4] Esant 16 mm / F8 diafragma [5] Esant 35 mm / maks. diafragma [6] Esant 35 mm / F8 diafragma [7] Erdvinis dažnis [8] 10 eilučių porų / mm [9] 30 eilučių porų / mm  [10] Radialinės reikšmės [11] Tangentinės reikšmės 

XA (itin asferinių) elementų „FE 16-35mm F2.8 GM II“ objektyve iliustracija.
MTF diagrama
Pavyzdinis vaizdas (K) su iškirpta ir išplėsta sritimi (D) nuo krašto, kuriame parodoma didelė objektyvo raiška, užfiksuota „SEL1635GM2“

 

„G Master“ sukuriama nepaprasta raiška nuo vaizdo centro iki pat kraštų.

Nuostabus „bokeh“ efektas

Siekdama optimizuoti „bokeh“ efekto kokybę, supresuodama aberacijas ir užtikrindama gerą MTF (rezoliucijos) veikimą „Sony“ pasitelkia imitavimą ir empirinius tyrimus bei sukauptas praktines žinias.

Kiekvienas objektyvas taip pat individualiai kalibruojamas gamybos proceso metu, siekiant optimizuoti „bokeh“ efektą.

[1] Kietas  [2] Minkštas

„Bokeh“ efekto imitavimo iliustracija
„Bokeh“ efekto imitavimo vaizdai
Pavyzdinis kosminio žiedo vaizdas.

FE 100mm F2.8 STF GM OSS

Pavyzdinis vaizdas, kuriame matomas moters portretas iš priekio.

FE 50mm F1.2 GM

Pavyzdinis vaizdas – važiuojantis motociklu varžybų dalyvis, objektyvas fokusuotas į jį miško fone, sudarant „bokeh“ efektą. Pavyzdinis vaizdas – važiuojantis motociklu varžybų dalyvis, objektyvas fokusuotas į jį miško fone, sudarant „bokeh“ efektą.

Didelės spartos, labai tiksliai fokusuojamas objektyvas

Per visą mėgstamų objektyvų eksploatavimo laikotarpį kūrėjai dažniausiai kelis kartus įsigyja naujus fotoaparatų korpusus. Pažangios „Sony“ objektyvų pavaros pasižymi didelės spartos fokusavimu ir labai tiksliai veikia, kad galėtumėte įgyvendinti kūrybinę viziją net evoliucionuojant fotoaparatų korpusams.

Didelė sparta

Patentuotos „Sony“ fokusavimo pavaros nuolat plėtojamos siekiant vis didesnės varomosios jėgos ir geresnio dinaminio sekimo veikimo. Naujausiuose „G Master“ serijos gaminiuose įrengtas XD (itin dinamiškas) linijinis variklis, teikiantis neprilygstamai valdomą technologiją.

Labai tiksliai fokusuojamų objektyvų veikimo valdymas

Norėdama pasiekti didelės spartos ir labai tikslų fokusavimą, „Sony“ sukūrė XD linijinį variklį. Ši pavara maža, bet sudaro didesnę varomąją jėgą, todėl fokusavimo elementai gali veikti labai sparčiai, net naudojant didelės diafragmos objektyvus.

Moters veidas – stambaus plano vaizdas

Judančio XD linijinio variklio klipas, kuriame matoma, kaip laiko atžvilgiu kartu juda objektyvo padėties diagramos veikimo taškas, ir ryškiai fokusuojamas pavyzdinis vaizdas.

Didelis tikslumas

XD linijinis variklis mikroninėmis padalomis valdo net sunkių fokusavimo objektyvų grupės gaminius, tad jie labai sparčiai ir tiksliai veikia. Per visą trajektoriją veikia tyliai ir sklandžiai, be vibracijos ar triukšmo, tad kūrėjai gali susitelkti į fotografavimą.

Moters akis – stambaus plano vaizdas

Palengva judančio XD linijinio variklio klipas – švelniai slenkantis diagramos veikimo taškas koreguoja fokusavimą.

Naudojami su fotoaparatais „Sony“ objektyvai gali padėti kuo geriau kurti, nes jie sukonstruoti aiškiai suvokiant, kokie bus ateities fotoaparatai, ir pasitelkiant pažangias korpuso funkcijas, pvz., AF/AE sekimo sparčiu nepertraukiamu fiksavimu 120 k./s.
Jungtinis vaizdas – moteris atlieka gimnastikos pratimus ir fotoaparatas, nepertraukiamai fiksuojantis didelės spartos kadrus.
Gaminio stambaus plano vaizdas, kuriame matomas naudotojo rankų, valdančių fotoaparatą su sumontuotu teleobjektyvu. Gaminio stambaus plano vaizdas, kuriame matomas naudotojo rankų, valdančių fotoaparatą su sumontuotu teleobjektyvu.

Lengvas svoris ir patikimumas

Naudojant magnio lydinį ir labai stiprų inžinerinį plastiką, sumaišytą su anglies ir stiklo pluoštu, pasiekiamas reikiamas gaminio standumas ir patikimumas, taip pat labai mažėja svoris, ypač didelės diafragmos superteleobjektyvų.

Lengvas

Objektyvo, pagaminto iš magnio lydinio, iliustracija
Magnio lydinys plačiai naudojamas dalims, kurias sunku formuoti, bet kurios turi būti lengvos ir stangrios, kad būtų patogiau naudoti ilgomis fotografavimo sesijomis ir gaminys patikimai veiktų daugelį metų.
Objektyvo, pagaminto iš inžinerinio plastiko, iliustracija
Iš labai stipraus inžinerinio plastiko, kuriame yra anglies ir stiklo pluošto, galima gaminti lengvesnius ir labai stiprius objektyvus.

Patikimumas

Patogų lengvos konstrukcijos gaminį galima naudoti patikimai bet kurioje pasaulio vietoje, atšiauriomis sąlygomis ar žemoje arba aukštoje temperatūroje, jo neveikia dulkės ir drėgmė.

① * Šimto procentų apsauga nuo dulkių ir drėgmės neužtikrinama.

② * Vaizde matoma bandymo aplinka, neužtikrinama veikimo aplinka.

Iliustracija, apibūdinanti dulkėms ir drėgmei atsparią konstrukciją
Išbandomo žemos ir aukštos temperatūros sąlygomis objektyvo vaizdas
Moters, žiūrinčios pro fotoaparato vaizdo ieškiklį, naudojimo vaizdas Moters, žiūrinčios pro fotoaparato vaizdo ieškiklį, naudojimo vaizdas

Kompaktiškumas ir naudojamumas

Įvairūs valdymo žiedai, mygtukai ir jungikliai yra rūpestingai sukurti ir kompaktiškai išdėstyti, kad būtų lengva naudoti patogiai spustelint ir valdant.

Kompaktiškumas

Norint sumažinti objektyvo dydį ir svorį, optimizuojama kiekvieno objektyvo konfigūracija ir forma, mechaniniai komponentai ir pavaros, kurios valdo fokusavimą, diafragmos pavara ir antivibraciniai mechanizmai.
Vidinės SEL70200GM2 konstrukcijos iliustracija, kurioje parodomos pavarų vietos.

Naudojamumas

Gaminio vaizdas, kuriame rodomos fokusavimo, priartinimo ir diafragmos žiedų vietos

Kad būtų puikiai valdomas kuriant nejudančius vaizdus ir filmus, objektyvas turi fokusavimo, artinimo ir diafragmos žiedus, visuose objektyvuose jie išdėstyti ta pačia tvarka. Todėl juos galima intuityviai valdyti ir visą dėmesį skirti fotografavimui, kad ir koks objektyvas sumontuotas.

[1] Fokusavimo žiedas [2] Priartinimo žiedas [3] Diafragmos žiedas

Gaminio vaizdas – objektyvas iš šono su mygtukais ir jungikliais.
Atsižvelgus į daugelio profesionalų atsiliepimus, kiekvieno žiedo sukimo ir lygumo savybės, spustelėjimo tekstūra ir forma bei lengvai spaudžiami mygtukai ir jungikliai sukurti taip, kad būtų galima labai veiksmingai ir patogiai naudoti – kaip ir visus „G Master Series“ gaminius.