Tvarumas skamba puikiai

„Sony“ garsas, atsižvelgiantis į aplinką

Pagal savo „Road to Zero“ ir 2025 m. Žaliojo valdymo programas „Sony“ siekia 10 % sumažinti pradinio plastiko naudojimą vienam gaminiui (neįskaitant pakuočių), palyginti su 2018 finansiniais metais. Daugiau kaip 10 metų garso pramonėje tobuliname perdirbtas medžiagas ir naudojame jas savo dizainuose.

Tęstinis ypatingos kokybės garso ir tvarumo didinimas

Perdirbtų medžiagų akustinių savybių iššūkių įveikimas

Ankstyvųjų perdirbtų plastikų garso kokybė buvo prastesnė nei pradinio plastiko ir perdirbto plastiko savybių, kurios atitiktų mūsų griežtus standartus, pasiekimas užtruko daug pastangų ir inovacijų metų.

Sėkminga pailgojo garsiakalbio su perdirbtomis medžiagomis prekyba

Testuodami įvairius perdirbtų medžiagų ir priedų junginius ir pakartotinai vertindami prototipus 2016 m. sėkmingai sukūrėme perdirbtą plastiką, kurio akustinės savybės tokios pat geros kaip ir pradinio. Šis plastikas pirmą kartą panaudotas daugiausia vidiniams pailgųjų garsiakalbių, pvz., HT-XT2 ir HT-NT5, komponentams.

Perdirbimo pavertimas gaminiais

Po daugelio bandymų ir prototipų, šis perdirbtas plastikas buvo panaudotas daugelyje gaminių, įskaitant vidines kai kurių mūsų televizorių ir didelės galios garso sistemų, pvz., MHC-V13, gaminių dalis.

Naujo, geresnio perdirbto plastiko kūrimas

Toliau tobuliname naujus perdirbtus plastikus, kad padidintume jų našumą ir išplėstume perdirbtų medžiagų naudojimą savo gaminiuose.

Mūsų naujausia gamybos sėkmė – yra nauja perdirbto plastiko medžiaga, atitinkanti atsparumo ugniai reikalavimus, stabiliai išlaikanti spalvą ir puikių akustinių savybių, todėl ji tinkama net platesniam būsimų garso gaminių dalių asortimentui.

Iliustracija, aiškinanti atsparumą ugniai
Naujas ugniai atsparus perdirbtas plastikas

Labai sunku perdirbtoms medžiagoms suteikti atsparumą ugniai, kuris yra būtinas elektros gaminiams. Mūsų naujas perdirbtas plastikas yra atsparus ugniai ir jame naudojamas didelis perdirbtos medžiagos kiekis.

Spalvos pastovumas ir kintamumas

Gaminio dizainas turi būti vizualiai patrauklus, dėl to niekaip nesuprastinant gaminio kokybės ir savybių, bet spalvos pastovumas naudojant perdirbtą plastiką yra rimtas iššūkis. Kuriame naują perdirbtą plastiką iš homogeninės medžiagos, kurią galima lengvai nudažyti pastoviu spalvos tonu, ir atverti galimybes daugeliui spalvų variacijų, skirtų būsimiems gaminiams.

Perdirbtų medžiagų petri lėkštelėse vaizdas
Nuotolinio valdymo pultelį naudojant įjungiamo gaminio nuotrauka
Siekiame aukštos kokybės garso

Skirtingos medžiagos „skamba“ skirtingai. Naujai sukurto perdirbto plastiko įtraukimo į produktus raktas – jų galimybės priartėti prie esamų medžiagų akustinių savybių. Dirbdami prie akustikos ir struktūros ir pakartotinai įvertindami įvairių medžiagų garso kokybę galėjome pasiekti tokią pat gerą garso kokybę, kokią turi esamos medžiagos.

HT-S400 žemųjų dažnių garsiakalbio kūrimas

HT-S400 žemųjų dažnių garsiakalbio galiniam skydeliui panaudota nauja perdirbto plastiko medžiaga. Ši dalis turi būti atspari ugniai, todėl puikiai tiko naujai medžiagai panaudoti.

SRS-XE200 ir SRS-XE300 vidinių dalių projektavimas

Naujuose belaidžiuose garsiakalbiuose SRS-XE200 ir SRS-XE300 vidinėms dalims taip pat panaudotas perdirbtas plastikas.

„Sony“ tvaraus garso padidinimas

Toliau tobuliname perdirbtus plastikus, teikiančius aukštos kokybės garsą, kad padidintume perdirbtų medžiagų naudojimą visame pasaulyje savo namų ir nešiojamuose garso gaminiuose. Mūsų nuolatinės inovacijos suteiks jums geriausių savybių gaminius, sukurtus galvojant apie aplinką.

Pokalbiai

Yuko Fujihiros portretas
Yuko Fujihira

Namų gaminių technologijos departamentas, Namų gaminių verslo padalinys, Namų pramogų centrų ir garso gaminių verslo grupė, „Sony Corporation“

Siekiame naudoti perdirbtą plastiką namų garso sistemose nuo 2010 m. Gerindami jo savybes iki lygio, kuris atitiktų pradinio plastiko savybes, dirbame su dizaino aspektais ir šiuos perdirbtus plastikus padarėme tinkamus naudoti faktiniuose gaminiuose. 2016 metais sukūrėme perdirbtą plastiką, kuris buvo naudojamas vidiniams mūsų gaminių komponentams, kuriuos kuriant buvo atsižvelgiama į garso kokybę.

Tačiau tolesnei perdirbto plastiko naudojimo plėtrai reikia išplėsti jo pritaikymo apimtį. Tuo tikslu sukūrėme naują ugniai atsparią medžiagą. Kūrimo proceso metu siekiame įgyvendinti idėją, kaip galima labiau priartėti prie medžiagų, kurias naudojome anksčiau, garso kokybės. Ištyrinėję daugybę konfigūracijų, pakartotinai kūrę prototipus ir ištestavę stiprumą, galėjome sukurti medžiagą su patenkinama garso kokybe ir fiziniais gaminio reikalavimais.

Tomoya Kato

Namų gaminių technologijos departamentas, Namų gaminių verslo padalinys, Namų pramogų centrų ir garso gaminių verslo grupė, „Sony Corporation“

Tomoya Kato portretas

Pirmiausia perdirbtą plastiką kūrėme susitelkdami į pačios medžiagos faktinį garsą. Siekdami sukurti gerų akustinių savybių medžiagą be nemalonių ar nešvarių garsų, pakartotinai testavome garsiakalbių, pagamintų iš perdirbto plastiko, garsą, keisdami konfigūracijas.

Išbaigtas perdirbtas plastikas paprastai yra tylesnis nei pradinis plastikas. Todėl net išbaigus plastiko perdirbimą reikėjo imtis įvairių dizaino priemonių, kad jį būtų galima naudoti gaminiuose. Pavyzdžiui, norėdami pasiekti atitinkamą garsą, kai medžiaga išlieta į komponentus, optimizavome išlietos plokštės storį, rumbelių struktūrą ir taip toliau, kad suvaldytume rezonansą. Be to, sukurtas lengvas pagrindinis įrenginys. Dėl šių priemonių, dabar galima išgirsti atskirus garsus, kurie anksčiau buvo negirdimi, todėl garso raiška padidėjo.