Aplinką tausojantis pasirinkimas

Ateities kartų garso inžinerija

„Sony“ garso gaminiai yra sukurti siekiant užtikrinti išskirtinį garsą ir atsižvelgiant į aplinką.
Įgyvendindami „Žaliosios vadybos 2025“ tikslus, siekiame sumažinti gryno plastiko suvartojimą visuose savo gaminiuose ir pakuotėse.

Perdirbtos medžiagos gaminiuose

Susirūpinimas garsu ir aplinka

Kad būtų sumažintas gryno plastiko kiekis, „Sony“ namų garso gaminiuose (kolonėlėse, garsiakalbiuose) naudojamas perdirbtas plastikas.
Medžiagos pasirinkimas daro ypatingą įtaką garso kokybei, todėl daugelį metų kūrėme unikalų perdirbtą plastiką, kuris nekenkia aplinkai ir leidžia mums kurti aukštos kokybės garso gaminius.

Perdirbto plastiko kūrimas

Mūsų perdirbtas plastikas gaunamas iš diskų ir didelių vandens butelių.
Nuo regeneruoto plastiko pašalinamos visos plėvelės ar dangos ir jis naudojamas kaip pagrindinė medžiaga. Siekdami bekompromisės garso kokybės, išbandėme daugybę derinių, kad nustatytume geriausią įmanomą garso produktų sprendimą.

[1] Diskai [2] Vandens buteliai [3] Smulkinimas [4] Perdirbtas polikarbonatinis plastikas [5] Pirminio plastiko maišymas, kiti priedai [6] Granulės

Virš garso kolonėlės pavaizduotos stulpelinės diagramos, atspindinčios, kad gryno plastiko naudojimas sumažėjo 45 %.
Grynojo plastiko naudojimo garso kolonėlėse mažinimas

Gaminant mūsų naujas garso kolonėles įvairioms sudedamosioms dalims naudojamas perdirbtas plastikas. Dėl to, palyginti su ankstesniu modeliu, jame sunaudojama maždaug 45 % mažiau gryno plastiko.

[1] ankstesnis modelis [2] naujas modelis

Daugiau perdirbto plastiko link

Įvairių mūsų garso gaminių išorėje ir viduje naudojame perdirbtą plastiką. Planuojame toliau tirti ir kurti naujus perdirbto plastiko panaudojimo būdus, kad galėtume tiekti gaminius, pasižyminčius aukščiausio lygio garsu bei taip pat tausoti aplinką.

Įvairių garso produktų vaizdai. Paveikslėlyje viršuje – garso kolonėlė, viduryje – nešiojamieji belaidžiai garsiakalbiai, apačioje – AV imtuvas.
Audinys pagamintas iš perdirbtų medžiagų

HT-AX7 naudojama medžiaga perdirbama naudojant PET butelius.
Medžiaga buvo rūpestingai pasirinkta dėl optimalios garso kokybės, dizaino, tekstūros ir spalvos.

Aplinką tausojančios pakuotės

Siekiame sumažinti pakuotėse naudojamo plastiko kiekį naudodami perdirbtą popierių, pavyzdžiui, pagalvėlėms ir įdėklams, bei popierines rankenas.

Garso kolonėlių dėžutėse sumažintas gryno plastiko kiekis

Naujos garso kolonėlės pakuotėje panaudota 65 % mažiau gryno plastiko nei anksčiau. Taip pat sumažinome spausdinimo apimtis, todėl rašalo sunaudota 65 % mažiau. Siekiama, kad pakuotės būtų tausojančios aplinką, patvarios ir gražiai apipavidalintos neprarandant funkcionalumo.

[1] ankstesnis modelis [2] naujas modelis

Pavaizduota garso kolonėlės pakuotė ir dvi stulpelinės diagramos, rodančios, kad gryno plastiko naudojimas sumažėjo 65 %.
Natūralių pakuočių medžiagų vaizdas kairėje ir „Sony“ pakuočių vaizdas dešinėje.
„Sony“ originalus medžiagų mišinys

Toliau plečiame aplinką tausojančios popieriaus medžiagos „Original Blended Material“ naudojimą – iš jos gaminsime HT-AX7 pakuotes. „Original Blended Material“ yra aplinką tausojanti popieriaus medžiaga, pagaminta iš bambuko, cukranendrių pluošto ir iš perdirbto popieriaus.

Interviu su kūrėju

Interviu dalyvės Yuko Fujihira portretas.
Yuko Fujihira

„Sony Corporation“, „Home Entertainment“; „Sound Products Business Group“
Acoustic Design Division, Design Dept. 2

Siekiame naudoti perdirbtą plastiką namų garso sistemose nuo 2010 m. Gerindami jo savybes iki lygio, kuris atitiktų pradinio plastiko savybes, dirbame su dizaino aspektais ir šiuos perdirbtus plastikus padarėme tinkamus naudoti faktiniuose gaminiuose. 2016 metais sukūrėme perdirbtą plastiką, kuris buvo naudojamas vidiniams mūsų gaminių komponentams, kuriuos kuriant buvo atsižvelgiama į garso kokybę.

 Tačiau tolesnei perdirbto plastiko naudojimo plėtrai reikia išplėsti jo pritaikymo apimtį. Tuo tikslu sukūrėme naują ugniai atsparią medžiagą. Kūrimo proceso metu siekiame įgyvendinti idėją, kaip galima labiau priartėti prie medžiagų, kurias naudojome anksčiau, garso kokybės. Ištyrinėję daugybę konfigūracijų, pakartotinai kūrę prototipus ir ištestavę stiprumą, galėjome sukurti medžiagą su patenkinama garso kokybe ir fiziniais gaminio reikalavimais.