Straipsnio ID : 00190154 / Pastarąjį kartą koreguota : 11/12/2017

?ešėlinis gaminių importas ne iš EEE ir ?veicarijos

  „Sony“ pranešta, kad kai kurie mažmenininkai originalias „Sony“ prekes importuoja iš šalių, kurios nepriklauso Europos ekonominei erdvei (EEE) ir Šveicarijai, ir parduoda jas EEE ir Šveicarijos vartotojams.  Dažniausiai šie gaminiai yra skirti JAV ir Azijos rinkoms, kuriose keliami kitokie standartų ir teisiniai reikalavimai.

  Jei gyvenate EEE arba Šveicarijoje ir perkate gaminį iš vieno iš šio mažmenininko ar perkate gaminį nebūdami EEE ar Šveicarijoje, informuojame, kad taip galite patekti į šešėlinio importo pinkles. Šešėlinis (arba lygiagretusis) importas apibūdinamas kaip nesuklastoto gaminio įvežimas iš šalies, kuri nepriklauso EEE ir Šveicarijai.

  EEE ir Šveicarijos vartotojai gali pastebėti, kad gaminiai neatitinka jų lūkesčių, nes jie pritaikyti ir pagaminti ne jų vietinei rinkai. Pavyzdys:

  • Ant jų gali nebūti CE žymos, kuri reikalaujama pagal Europos Sąjungos įstatymus ir rodo (be kitų priemonių), kad gaminys atitinka Europos saugumo reikalavimus ir gali būti parduodamas Europos rinkoje.
  • Šešėlinio importo gaminiams netaikoma „Sony“ EEE ir Šveicarijoje galiojanti remonto politika, todėl techninė pagalba nebus suteikiama pagal „Sony“ gamybinę garantiją*. Tai taip pat reiškia, kad EEE ar Šveicarijos remonto centruose garantija nesuteikiama net gaminiams, netinkamiems naudoti vos juos gavus. Daugiau apie mūsų garantijos politiką sužinosite spustelėję toliau pateikiamą nuorodą:     
   http://services.sony.lt/support/lt/warranty/general.
  • Kadangi „Sony“ neturi ketinimų prekiauti šešėlinio importo gaminiais EEE ir Šveicarijos rinkoje, tokiems gaminiams negalioja Europoje vykdomos akcijos.
  • Dėžutėje gali nebūti EEE ar Šveicarijos rinkai pritaikyto maitinimo šaltinio (adapterio / laido) arba gali būti pridėtas ne „Sony“ maitinimo šaltinis, su kuriuo „Sony“ nėra atlikusi atitinkamų kokybės patikrinimų.
  • Gaminiai ir priedai, kurie yra skirti konkrečioms šalims / regionams gali būti nesuderinami tarpusavyje.

  Spustelėję toliau pateikiamą nuorodą galite peržiūrėti netoliese esančius įgaliotuosius „Sony“ pardavėjus:
  https://www.sony.lt/dealerlocator/search

  * Turistiniams modeliams, su kuriais pridedama Turistinė ribotosios garantijos kortelė, gali būti taikoma „Sony“ gamintojo garantija, net jei jie įsigyjami už EEE ir Šveicarijos ribų.