Visi, kurie seka Ilhaną Eroglu „Instagram“ tinkle, netrukus matys vis daugiau įspūdingo kraštovaizdžio ir kelionių nuotraukų iš visų pasaulio kampelių. Paprastai jis keliauja su savo patikimuoju „Sony α7R III“, tačiau pastaruosius kelis mėnesius jis taip pat naudojo „α6600“. Norėdamas sužinoti, ką gali šis fotoaparatas, keliaudamas po Europą Ilhanas iš „α6600“ išspaudė viską, ką galėjo, ir gautos nuotraukos yra išties įspūdingos.
Ilhanas teigia, kad pastebimiausias skirtumas tarp „α6600“ ir „α7R III“ yra dydis. Pats „α6600“ sveria vos 503 g, bet Ilhanas fotoaparatą naudoja tik su dviem E tipo tvirtinimo kintamo židinio nuotolio objektyvais, ir tai jam suteikia visą reikiamą židinio aprėptį be būtinybės nešiotis visą krepšį objektyvų.
„Su savimi pasiėmiau E 16–55 mm f/2,8 G objektyvą ir E 70–350 mm f/4,5–6,3 G OSS objektyvus, – sako Ilhanas. – Jie apima didžiulį diapazoną ir leidžia man būti pasiruošusiam įvairiausiems scenarijams. Naudodamas „α7R III“ paprastai pasiimu 4 objektyvus, apimančius šį židinio nuotolį, todėl naudojant „α6600“ visas rinkinys yra daug lengvesnis. Man, kaip fotografui, patinka vaikštinėti ir ieškoti skirtingų kampų, bet, jei su savimi turiu pilną krepšį fotoaparatų, objektyvų, trikojų, nešiotis būna sunku ir greitai pavargstu.“
Visa tai pakeitė „α6600“ ir du kintamo židinio nuotolio objektyvai; Ilhanas vieną iš objektyvų būna pritvirtinęs prie fotoaparato, o kitą laiko savo striukės kišenėje: „Galiu kiaurą dieną vaikščioti net nejausdamas, kad su savimi turiu fotoaparatą. Tai neabejotinai leidžia nusimesti naštą, kuri man paprastai tenka!“
Nors „Sony“ objektyvai nurodyti kaip E ir FE tipo tvirtinimo atitinkamiems APS-C ir viso kadro jutikliams, patys E tipo tvirtinimo objektyvai yra identiški, neatsižvelgiant į naudojamą „Sony“ beveidrodinį fotoaparatą. Tai fotografams leidžia naudoti viso kadro objektyvus su „α6600“ fotoaparatu, o Ilhanui tai suteikė lankstumo naudoti skirtingą įrangą keliaujant.
„Venecijoje netgi naudojau naująjį FE 20 mm f/1,8 G objektyvą „α6600“ fotoaparate, – aiškina jis. – Jis man suteikė 30 mm ilgio židinio nuotolį, o ryškumas buvo toks pat geras kaip mano „α7R III“ fotoaparato.“
Viena sudėtingiausių nuotraukų, kurias Ilhanui teko užfiksuoti fotoaparatu, buvo padaryta jo gimtojoje Turkijoje, judriose sostinės Stambulo gatvėse.
„Norėjau užfiksuoti virš miesto kylantį mėnulį, – aiškina Ilhanas. – Turėjau naudoti 70–350 mm objektyvą ribiniu 350 mm židinio nuotoliu, tada nustačiau maksimalią diafragmos nuostatą – f/6,3. Naktis buvo gana vėjuota, todėl buvo nelengva išlaikyti fotoaparatą taip, kad jis nejudėtų, o vibracija būtų kuo mažesnė, ypač fiksuojant 525 mm atitikmens židinio nuotoliu. Tačiau, kaip matote, man pavyko padaryti labai ryškią, aiškią nuotrauką, ir buvau labai patenkintas fotoaparato ir objektyvo darbu.“
„Pasaulis man – didžiulė drobė. Kiekvienoje šalyje, kurioje lankausi, tapau paveikslus fotografuodamas“