„Alpha Universe“ istorijos detalės
Naktinės Singapūro šviesos

Guillaume Ruchon

Nors daugumai mūsų geriausias būdas tyrinėti naują miestą yra turistinis autobusas ir įvairiomis kalbomis pateikiami gido pasakojimai ausinėmis, viskas, ko reikėjo Guillaume‘ui Ruchon, buvo jo kojos, fotoaparatas ir trikojis.

Jis pasakoja, kad paskutinėje kelionėje į Singapūrą iškart atvykęs jis nėrė į miesto gatves su savo fotoaparatu ir trikoju rankose: „Nusprendžiau pasiimti savo įrangą ir trikojį bei išeiti į gatves vakare, kad galėčiau kuo geriau atrasti miestą.“

guillaume ruchon sony alfa 7RIII singapūro horizontas naktį ir 3 aukšti dangoraižiai

© Guillaume Ruchon | „Sony α7R III“ + FE 24–105mm f/4 G OSS | 8 sek. esant f/10, ISO 250

Buvo viena vieta, kuri labai greitai patraukė Guillaume‘ą – tai prieplaukos rajonas ir jo modernūs pastatų fasadai bei ryškios šviesos. Tai buvo tobula vieta pastatyti trikojo kojas ir pradėti fotografuoti.

„Keliaudamas kitose vietose paprastai apsilankydavau tinklaraščiuose arba „Instagram“, kad rasčiau informacijos apie geriausias vietas fotografuoti, bet šioje kelionėje norėjau tiesiog vaikščioti gatvėmis ir stebėti aplinką“, – aiškina jis.

„Netrukus supratau, kokia fantastiška yra Singapūro architektūra! – tęsia jis, – daugiausia buvau prieplaukos teritorijoje, nes norėjau užfiksuoti miesto horizontus, „Marina Bay Sands“, supermedžių giraitę ir, žinoma, pažaisti su vandens atspindžiais“.

guillaume uchon sony alfa 7RIII vyras eina per tiltą singapūre vakare o horizonte dangoraižiai

© Guillaume Ruchon | „Sony α7R III“ + FE 16–35mm f/2.8 GM | 10 sek. esant f/11, ISO 100

Patarimas, kad norint padaryti geriausias nuotraukas, reikia pasirinkti tinkamą vietą, yra senas, tačiau norint padaryti tikrai puikiai nuotraukas, visada svarbu pagauti šviesą.

„Darant nuotraukas apšvietimas yra svarbiausias. Naudoti trikojį yra būtina, kad fotoaparatas nejudėtų ir galėtumėte fotografuoti pasirinkę ilgą išlaikymą, – aiškina. – Taip pat svarbu nustatyti baltos spalvos balansą, nes skirtingi šviesos šaltiniai skleidžia skirtingos spalvos šviesą.“

guillaume ruchon sony alfa 7RIII vyras vakare stovi po dideliais apšviestais medžiais singapūre

© Guillaume Ruchon | „Sony α7R III“ + FE 16–35mm f/2.8 GM | 10 sek. esant f/7,1, ISO 160

Spalvos Guillaume‘ui yra dar vienas būdas išreikšti save: „Pasakojant istoriją viena nuotrauka, galime pakeisti jos emociją keičiant šiltas ar vėsias spalvas, kai koreguojame baltos spalvos balansą“.

guillaume ruchon sony alfa 7RIII raudonos šviesos apšviestas vyras sėdi ant baseino laiptų vakare singapūre

© Guillaume Ruchon | „Sony α7R III“ + FE 16–35mm f/2.8 GM | 10 sek. esant f/8,0, ISO 100

Kartu su Guillaume‘u į Singapūrą keliavo jo patikimieji „Sony α7R III“, FE 16–35mm f/2.8 ir 24–105mm f/4 G OSS objektyvai.

Guillaume sako: „FE 16–35 f/2.8 GM objektyvas man yra objektyvas numeris vienas fotografuojant architektūrą ir peizažus. Jis ne per platus, o iškraipymas labai mažas. Priartinus iki 35 mm vis tiek galima fiksuoti esant f/2.8 ir pasiekti puikų ryškumą ir aiškumą.“

guillaume - ruchon sony alfa 7RIII vyro sėdinčio ant tilto singapūre vakare ilgos ekspozicijos vaizdas iš nugaros

© Guillaume Ruchon | „Sony α7R III“ + FE 16–35mm f/2.8 GM | 10 sek. esant f/11, ISO 100

Kaip ir daugeliui kitų fotografų, pagrindinė „Sony α7R III“ naudojimo priežastis – 42,2 megapikselio raiška. „Negaliu be šio fotoaparato gyventi, – sako Guillaume, – detalės yra neįtikėtinos redaguojant ir apkarpant“.

Kai yra tiek daug detalių, lengva pasiduoti pagundai nustatyti visus šešėlius ir šviesas sritis į –100 ir +100, kad viskas būtų paryškinta, bet pradedantiesiems Guillaume pataria norint reguliuoti šviesumą ir kontrastą išmokti naudoti tonų kreives redagavimo programoje. „Tai daug kūrybiškiau nei tiesiog reguliuoti šešėlius ir šviesas sritis, bet taip pat sunkiau išmokti teisingai naudoti“, – teigia jis.

guillaume ruchon sony alfa 7RIII singapūro horizontas naktį ir prieplauka

© Guillaume Ruchon | „Sony α7R III“ + FE 16–35mm f/2.8 GM | 4 sek. esant f/5.6, ISO 320

Didelė raiška ir dinaminis diapazonas nėra vienintelės „α7R III“ funkcijos, kurios padeda fotografuoti miestovaizdžius vakare. „Vienas dalykas, kuris padėjo man fotografuoti Singapūre vakare, buvo 12,4 karto padidinimas“. Guillaume‘ui tai padeda tiksliai fokusuoti per elektroninį vaizdo ieškiklį esant mažam apšvietimui. „Padidinimo naudojimas kartu su fokusavimo piko funkcija man padeda užtikrinti, kad mano vaizdai maksimaliai ryškūs ir sufokusuoti.“

guillaume ruchon sony alfa 7RIII ilgos ekspozicijos singapūro horizontas naktį prieplaukoje atsispindi pastatai

© Guillaume Ruchon | „Sony α7R III“ + FE 16–35mm f/2.8 GM | 15 sek. esant f/10, ISO 200

Kiekvienas miestas suteikia Guillaume‘ui naujų galimybių tyrinėti ir fotografuoti vakare, bet argi tai neatsibosta? „Niekada, – juokiasi jis, – oras ir metų laikai nuolat keičiasi, taip pat ir apšvietimas. Žinoma, mano nuotraukos taip pat keičiasi, nes keičiasi mano stilius. Visada galima atrasti naujų dalykų!“

Atrinkti gaminiai
ILCE-7RM3
α7R III 35 mm viso kadro fotoaparatas su automatinio fokusavimo funkcija

ILCE-7RM3

SEL1635GM
FE 16-35mm F2.8 GM

SEL1635GM

SEL24105G
FE 24-105mm F4 G OSS objektyvas

SEL24105G

Susiję straipsniai
Guillaume Ruchon
„Alpha Universe“

Guillaume Ruchon

Prancūzija

„Vienintelis būdas dirbti puikų darbą – mėgti tai, ką dirbi. Jeigu tokio darbo nesuradote, ieškokite toliau. Nenurimkite.“ Steve Jobs

Peržiūrėti profilį


x