Gustav Kiburg, „Sony Alpha 7RM4“, ūkanotas peizažas su vėjo malūnu auštant

Išbandomas adapteris LA-EA5

Gustav Kiburg

„Sony“ LE-EA5 – tai naujas adapteris, skirtas norintiems kuo naudingiau panaudoti A tipo tvirtinimo objektyvus, tvirtinamus prie korpusų su E tipo jungtimis, taip užtikrinant greitą bei tikslų automatinį fokusavimą ir spartų nepertraukiamą fotografavimą.

Dėl integruoto variklio automatiškai fokusuoti įmanoma dirbant net ir su tais A tipo tvirtinimo objektyvais, kurie variklio neturi, kartu pasinaudojant fokusavimo srities fazės aptikimo funkcija. Visi šie pajėgumai telpa kompaktiškoje ir elegantiškoje cilindro formos konstrukcijoje.

„Sony“ objektyvo adapteris LE-EA5

„Jau daug metų esu „Sony“ fotografas, tačiau prieš kelis metus pradėjau naudoti korpusus su E tipo tvirtinimo jungtimi, todėl mano senasis fotoaparatas „Alpha 99 II“ liko dulkėti spintoje. Per tuos metus sukaupiau nemažai puikių objektyvų ir, plečiantis sistemai su E tipo tvirtinimo jungtimi, po truputį juos pakeisdavau kitais, tačiau porą vis tiek pasilikau – su 300 mm f/2.8 SSM man labiausiai patinka fotografuoti laukinę gamtą, o su 70–200mm f/2.8 G SSM II nuotraukos būdavo itin ryškios. Suprantama, kodėl taip apsidžiaugiau, kai „Sony“ manęs paprašė išbandyti naująjį adapterį LA-EA5 – tai buvo proga nupūsti dulkes nuo senų objektyvų ir patikrinti, ar jie tikrai tokie geri, kaip prisimenu.

„Sony Alpha 9M2“ su LE-EA5 adapteriu ir 70–200 mm tvirtinimo objektyvu

„Sony Alpha 9 II“ su LE-EA5, pritvirtintu prie 70–200mm f/2.8 G SSM II

Naudodamas FE objektyvus, buvau įpratęs prie „Alpha 9 II“ ir 7R IV fokusavimo spartos, tačiau nekantravau pamatyti, kaip mano fotoaparatai reaguos pritvirtinus senus objektyvus. Pirmiausia nutariau fotografuoti miške, šalia Hiulsto kaimo. Tame miške man patinka – lankiausi jame ne kartą, norėdamas nufotografuoti gražuoles voveres, kurių ten knibžda. Šiam tikslui pasirinkau 300 mm f/2.8 SSM objektyvą, kurį pritvirtinau prie „Alpha 7R IV“. Iš karto pastebėjau, kad adapteris labai mažas ir patogus – jo apačia nėra masyvi kaip senų adapterių.

Gustav Kiburg, „Sony Alpha 7RM4“, ant šakos tupinti voverė

© Gustav Kiburg | Sony α7R IV + 300mm f/2.8 G | 1/1250s @ f/2.8, ISO 640

Įsikūriau šalia tvenkinio, prie kurio netrukus pasirodė voverės. Padaręs keletą kadrų pamiršau, kad fotografuoju su senu A tipo tvirtinimo objektyvu – fokusavimo sparta ir tikslumas buvo nepriekaištingi. Nebuvau tikras, kaip bus fokusuojamos gyvūnų akys, tačiau man puikiai pavyko sufokusuoti voverės akį, be to, kiekvienas kadras išėjo ryškus. Man labiau patinka laikyti fotoaparatą rankose, nes kol voverės dūksta, galiu greitai kadruoti. Fotoaparato stabilizavimo funkcija puikiai susitvarkė net ir su menkiausiais mano judesiais.

Gustav Kiburg, „Sony Alpha 7RM4“, voverė tupi išskėtusi letenas

© Gustav Kiburg | Sony α7R IV + 300mm f/2.8 G | 1/400s @ f/3.2, ISO 800

Draugiškas paukščiukas nutūpė šalia tvenkinio atsigerti!

Gustav Kiburg, „Sony Alpha 7RM4“, paukštis geria iš miško tvenkinio

© Gustav Kiburg | Sony α7R IV + 300mm f/2.8 G | 1/640s @ f/2.8, ISO 800

Po to apsilankiau Roterdamo uoste. Ten dažnai plaukioja greitaeigiai kateriai, todėl nekantravau pamatyti, ar mano senasis 70–200 mm f/2.8 G SSM II objektyvas pajėgs sufokusuoti judantį objektą.

Gustav Kiburg, „Sony Alpha 9M2“, dideliu greičiu plaukiančio greitaeigio katerio vaizdų seka

© Gustav Kiburg | Sony α9 II + 70-200mm f/2.8 G SSM II | 1/4000s @ f/4.0, ISO 400

Kaip matote, AF veikė be priekaištų – vos nukreipus objektyvą į katerį, jis tiksliai sufokusavo vaizdą.

Paskutinis objektyvas, kurį norėjau išbandyti, buvo „Zeiss“ 16–35mm f/2.8 ZA SSM II – tai išties nepaprastas gaminys. Prisipažįstu, labai jo nesiilgėjau, nes mano „G Master“ 16–35mm f/2.8 fotografuoja itin ryškiai, tačiau man taip patiko naudoti adapterį, kad norėjau pamatyti, kaip pavyks fotografuoti su šiuo modeliu.

Gustav Kiburg, „Sony Alpha“, tekanti saulė pro debesis apšviečia ramų tvenkinį

© Gustav Kiburg | Sony α7R IV + 16-35mm f/2.8 ZA SSM II | 1/13s @ f/18, ISO 50

Apskritai kalbant, išbandęs adapterį LE-EA5 su senais objektyvais, likau be galo patenkintas. Visi objektyvai, kuriuos išbandžiau, greitai reaguodavo ir tiksliai fokusuodavo vaizdą. Tačiau mane labiausiai nustebino akių aptikimo AF ir AF sekimo funkcijos. Tiems fotografams, kurie sėdi apsikabinę senus objektyvus su A tipo tvirtinimo jungtimi, noriu pasakyti, kad į LE-EA5 verta investuoti!

Atrinkti gaminiai

Gustav Kiburg

Gustav Kiburg | Netherlands

„Blogas oras yra spalvotas oras“

Prisijunkite, kad gautumėte „α Universe“ naujienlaiškį

Sveikiname! Sėkmingai užsiprenumeravote „α Universe“ naujienlaiškį

Įveskite tinkamą el. pašto adresą

Atsiprašome! Įvyko netikėta klaida

Sveikiname! Jūs sėkmingai užsiprenumeravote