„Savo paskutinėje kelionėje į Antarktidą ieškojau konkretaus kadro, – pradeda laukinės gamtos profesionalas Will Burrard-Lucas, – „RX10 IV“ tam idealiai tinka.“
Plaukiodamas palei Antarktidos pusiasalio pakrantę laivu ir retkarčiais išsilaipindamas krante, kad galėtų leistis į ekskursijas po nuostabius žemyno kraštovaizdžius ir laukinę gamtą kartu su jo vedamomis laimingųjų fotografų grupėmis, Will ieškojo kompozicijos, vienijančios du dalykus: „Norėjau, kad joje būtų perteikiamas bekraštės vietos nykumas, bet tuo pačiu parodoma ir laukinė vietos gyvūnija – kaip jai pavyksta išgyventi tokioje nesvetingoje aplinkoje“, – pasakoja jis.
Will pasakoja, jog su „RX10 IV“ iškart pavyko padaryti pingvinų, ledynų peizaže atrodančių tokių mažyčių, kadrą – fotoaparatą galima paruošti per kelias sekundes ir naudoti daugybei įvairiausių objektų, o rezultatai labai kokybiški. Vaizdą netrukus uždengė artėjantis ledynas. „Aš išėjau ant laivo denio,“ – paaiškina jis – „ir tą akimirką scena buvo tiesiai priešais mane. Laimei, ant kaklo turėjau pasikabinęs fotoaparatą, tad galėjau greitai reaguoti.“
„Tai puikus fotoaparatas,“ – tęsia jis. „Jis yra toks lengvas, kad galiu jį nešiotis su savimi ir būti visada pasiruošęs – tai praverčia visada fotografuojant laukinius gyvūnus, ne tik šįkart. Fotografuodamas nežinai, kas gali sukliudyti. Turėdami didesnę sistemą, dažnai turėsite ją eiti pasiimti, kai jums jos prireiks. Ir kol pasiruošite, kadrą galite praleisti.“
Be to kad yra lengvas, „RX10 IV“ pasižymi ir puikia didelio pasiekiamumo savybe,“ – sako Will. „Dažnai fotografuodavau su 600 mm nustatymu, kuris puikiai tinka situacijose, kai negali labai priartėti, kad neišbaidytum laukinių gyvūnų“.
Kelionės laivu taip pat išryškino dar vieną svarbų „RX10 IV“ pranašumą. „Laivas labai siūbavo nuo vėjo ir bangų, tad sąlygos buvo gana sudėtingos!“ – juokiasi jis. „Tuomet tikrai pastebėjau pranašumą naudojant nedidelį ir lengvą „viskas viename“ fotoaparatą. Sumanesnė sąranka leido man reaguoti ir „gaudyti kadrus“, kuriuos, naudodamas didesnę sistemą, būčiau tikrai praleidęs, o ant fotoaparato apsaugos taip pat būtų patekęs didelis kiekis jūros vandens purslų, sniego ir ledo.“
O kaip AF funkcija? „Naujausias programinės-aparatinės įrangos atnaujinimas tikrai padėjo pagerinti AF našumą,“ – aiškina jis – „tad šias galimybes išnaudoju fotografuodamas tokius objektus kaip skrendantys paukščiai. „Viskas viename“ fotoaparatui AF yra išties įspūdingas, ypač fotografuojant sudėtingomis sąlygomis objektus, kurie tai kyla virš horizonto, tai staigiai leidžiasi žemyn. AF išlieka užfiksuotas kaip grobuonis, stebintis savo grobį, jo neklaidina bangos ir kiti blaškantys objektai.“
Fotografuodamas šiuos greitus objektus Will naudojo „RX10 IV“ automatinį ISO režimą ir buvo nustatęs minimalų užrakto greitį. „Greitai skrendantiems paukščiams fotografuoti jį nustatau į 1/1600 sek. arba 1/2000 sek. ir naudoju plačiai atvertą objektyvą“, – aiškina jis. „Paprastai ISO keliu tiek, kiek reikia, nes triukšmas yra mažesnė blogybė, o susiliejusio judančio objekto nuotraukoje nepakeisite. Niekada nebijau naudoti aukštesnių ISO, nes „RX10 IV“ kokybė yra labai gera.“ „RX10 IV“, turintis daug naudingų funkcijų, puikiai papildo mano pagrindinę „Sony Alpha“ įrangą.“
„Studijuoju naujausias technologijas ir svarstau, kaip jas būtų galima panaudoti laukiniams gyvūnams fotografuoti taip, kaip anksčiau nebuvo įmanoma.“