Gamta. Iš arti.

 Gustav Kiburg ir Alexander Heinrichs

 Didingos nuotraukos, maži fotoaparatai

„Sony“ RX10 IV pasižymi didelių fotoaparatų su keičiamaisiais objektyvais universalumu, bet yra kompaktiško dydžio, todėl juo lengva naudotis entuziastingiems laukinės gamtos fotografams. Su didelės raiškos 600 mm itin efektyviu teleobjektyvu lengva užfiksuoti išskirtinius stambaus plano kadrus.

Fotografai Gustav Kiburg ir Alexander Heinrichs pasakoja mums, kaip „Sony“ RX10 IV universalumas leidžia jiems užfiksuoti neįtikėtinus laukinės gamtos vaizdus, išlaikant puikią vaizdo kokybę.

Laukinės gamtos fotografui Gustavui Kiburgui fotografija yra būdas pabėgti nuo kasdienio gyvenimo šurmulio. Tačiau, kaip jis pats sako, iš tikrųjų jam patinka fiksuoti pasaulio, kuriame gyvename, grožį. Ne vien egzotiškų vietų gyvūnus, bet ir tuos, kurie yra ne mažiau gražūs, nors gyvena mūsų kiemuose ar kaimynystėje.

gustav kiburg sony rx10 IV paprastoji voverė
 © Gustav Kiburg | „Sony“ RX10 IV | 1/100 sek., esant f/4, ISO 400

Fotografas Alexander Heinrichs savo vaizdais visada pasakoja istorijas; nesvarbu, ar tai būtų mados arba reklamos fotosesija, ar laukinių gyvūnų fotografavimas Afrikos lygumose.

„Ieškau tų ypatingų akimirkų. Po kažkiek laiko imate jausti, ką gyvūnas darys netrukus. Nefotografuoju vieno kadro po kito, o laukiu tobulo momento, kad pagaučiau norimą kadrą. Kiekvienas vaizdas yra kaip meno kūrinys. Nuotrauką rodau taip, kaip patinka man ir atitinka mano stilių.“

alexander heinrichs sony rx IV besileidžiantis pelikanas
 © Alexander Heinrichs | „Sony“ RX10 IV | 1/3 200 sek., esant f/2.8, ISO 100

Alexander Heinrichs laukia ypatingo momento, pavyzdžiui, kaip šis puikiai pagautas besileidžiančio pelikano kadras, užfiksuotas naudojant RX10 IV.

„Jei keliaujate po Afriką, eidami per dykumą 45 laipsnių karštyje jausite kiekvieno nešamo kilogramo svorį. Dėl šios priežasties dažnai palikdavau savo stambesnę fotografavimo įrangą ir eidavau fotografuoti tik su RX10 IV.“

alexander heinrichs sony rx10 IV driežas namibijoje

 © Alexander Heinrichs | „Sony“ RX10 IV | 1/1 600 sek., esant f/4.5, ISO 100

Dėl savo universalumo RX10 IV objektyvas vienodai puikiai fotografuoja tiek stambiu planu, tiek pasirinkus teleobjektyvo nustatymą. Šį chameleono atvaizdą A. Heinrichsui pavyko padaryti 24 kadrų per sekundę fotografavimo sparta ir pagauti tikslų momentą, kai chameleonas sučiupo vabzdį liežuviu.

Tuo tarpu Gustavui Kiburgui teko dirbti visiškai kitokiomis oro sąlygomis:

„Buvau Norvegijoje, norėdamas fotografuoti orkas fotoaparatu RX10 IV. Kelionė truko tris dienas. Buvo 20 laipsnių šalčio, o orkas fotografavau iš mažos kietos pripučiamos valties. Bangos buvo didelės ir fotoaparatui kasdien tekdavo sūraus jūros vandens, tačiau jis vis dar veikia puikiai.“

gustav kiburg sony rx10IV orka norvegijoje
 © Gustav Kiburg | „Sony“ RX10 IV | 1/1 600 sek., esant f/5, ISO 800

Gustav taip pat sugebėjo užfiksuoti išskirtinių paukščių vaizdų stambiu planu, nepaisant to, kad sėdėjo toli nuo fotografuojamų objektų – pravertė galingas 24–600 mm kintamo židinio objektyvas.

gustav kiburg sony rx10IV paukštis stambiu planu, teleobjektyvas

 © Gustav Kiburg | „Sony“ RX10 IV | 1/2 500 sek., esant f/6.3, ISO 400

Abu fotografai labiau įpratę naudoti fotoaparatus su keičiamaisiais objektyvais, tačiau RX10 IV siūlo daugybę jų mėgstamų funkcijų, nors įranga yra mažesnė. Namibijoje Heinrichsui labiausiai pravertė didžiulis fotoaparato priartinimo diapazonas.

„Su savimi turiu tik RX10 IV – su juo lengviau dirbti ir jis greičiau veikia. Pavyzdžiui, nufotografavau dramblį, kuris atėjo labai, labai arti prie mūsų automobilio – jei būčiau turėjęs keisti objektyvus ant didesnio fotoaparato, tai būtų užtrukę per ilgai ir būčiau praleidęs kadrą. Vietoj to aš tiesiog atitolinau vaizdą ir viskas.“

alexander heinrichs sony rxIV drambliai namibijoje

 © Alexander Heinrichs | „Sony“ RX10 IV | 1/1 600 sek., esant f/4.0, ISO 100

Norvegijoje Gustavui buvo panaši istorija:

„RX10 IV sveria 1 kg, o dėl 4,5 sustojimo optinio stabilizavimo nereikia naudoti trikojo ar vienakojo. Galite išlaikyti fotoaparatą ilgiau ir reaguoti greičiau. Kai aplink skraido daugybė jūrų paukščių arba laukiu pasirodant banginio, galiu fotografuoti viena kryptimi, o pastebėjęs kažką vykstant kitoje pusėje, turiu reaguoti; reikia labai greitai pasisukti ir užfiksuoti kadrą. Automatinio fokusavimo sistema yra labai greita ir sparčiai reaguoja.“

gustav kiburg sony rx10IV šiaurinis padūkėlis norvegijoje

 © Gustav Kiburg | „Sony“ RX10 IV | 1/2 500 sek., esant f/5.6, ISO 400

Gustavui labiausiai patinka fotografuoti tada, kai yra apsiniaukę, kadangi tada atsiranda švelni šviesa, pavyzdžiui, kaip šioje šiaurinio padūkėlio nuotraukoje. Tokį puikų vaizdą RX10 IV automatinio fokusavimo sistema ir ilgas objektyvas gali užfiksuoti net esant silpnesniam apšvietimui. Štai kodėl RX10 IV yra puikus universalus fotoaparatas:

„Jis skirtas žmonėms, norintiems smagiai praleisti laiką lauke, bet nenorintiems tampytis sunkaus krepšio, prikrauto objektyvų. Tai universalus sprendimas; fotoparatas puikiai veikia net esant silpnam apšvietimui, automatinis fokusavimas yra pastovus, o sekimas toks tikslus, kad galima nufotografuoti skrendančius paukščius. Kartu yra galimybė fotografuoti stambiu planu – taigi yra visi svarbiausi dalykai, kuriuos žmonės nori daryti su fotoaparatu.“

 Geriausi laukinės gamtos fotografijos patarimai 

• Stebėkite gyvūną ir palaukite, kol atsiras tobula akimirka nuspausti užraktą ir padaryti nuotrauką.
• Naudokite ilgesnį židinio nuotolį fotografuodami stambiu planu – ne mažiau nei 200 mm. Taip galėsite būti toliau nuo objekto ir jo netrikdyti.
• Nepabijokite ekstremaliai fotografuoti stambiu planu. Jei kadre bus tik fotografuojamas objektas, gali pavykti gauti išskirtinį vaizdą.
• Fotografuokite lauke bet kokiu oru, paprastai geriausias metas yra ankstyvas rytas. Tokiu metu gyvūnai gali būti aktyviausi, o vabzdžiai dūzgia ankstyvo ryto saulės spinduliuose.

 Šiame straipsnyje paminėti gaminiai 
RX10 IV
RX10 IV su 0,03 sek. AF / 25 k. optiniu priartinimu
TEST


x