„Kartais man kyla tikrai beprotiškų idėjų! Pavyzdžiui, važiuoti dviračiu per sniegą arba kopti į užšalusį krioklį.“
Įspūdingi peizažai visada žavi, bet Urošui Podlogarui įdomiausia fotografuoti žmones, darančius neįtikėtinus dalykus neįtikėtinose vietose.
Urošą visada traukė aktyvi veikla gamtoje: „Man patinka pasivaikščiojimai gamtoje ir ekstremalios vietovės. Visada buvau sportiškas vyrukas, mėgstu keliauti pėsčiomis ir kopti į kalnus. Galiausiai, visa tai suderinau su savo pomėgiu fotografuoti“.
Urošo nuotraukos palieka didelį įspūdį būtent dėl to, kaip jis sugeba suderinti ekstremalias gamtos vietoves ir žmogiškąsias pastangas. Aplinkoje esantys žmonės padeda žiūrovui suvokti dydį, vietovė atrodo dar didingesnė ir kelia pagarbų susižavėjimą, tai nebėra tiesiog gražus peizažas.
„Jei fotografuočiau tiesiog gamtą, nuotraukos man atrodytų tuščios“, – sako Urošas. Alpinistai, slidininkai ir kalnų dviratininkai dažnai matomi jo fotografijos darbuose, bet nuotraukos toli gražu nėra padaromos pernakt – planavimo darbai gali vykti mėnesius ir kartais netgi kelis metus.
„Aš laukiau trejus metus, kol tas krioklys užšals. Radau alpinistą, pasiryžusį į jį įkopti, ir tam mes turėjome tik dvi dienas. Mes vis laukėme, laukėme, laukėme to tinkamo momento ir galiausiai užfiksavome kadrą.“
Kaip pagrindinį fotoaparatą Urošas naudoja „Sony“ α7R III, jis ypač vertina jo dinaminį diapazoną. Kalbant apie objektyvus, savo plataus žiūrėjimo kampo darbus jis kuria naudodamas FE 16–35 mm f/4 ZA.
„Dažnai dirbu anksti ryte ir kartais saulei leidžiantis. Net esant prastesnėms apšvietimo sąlygoms, mano fotoaparato dinaminis diapazonas padeda užfiksuoti visas vaizdo detales ir šešėlius.“
Nereikia nė sakyti, kad fotografuojant veiksmą būtų sunku išsiversti be spartaus nuolatinio automatinio fokusavimo ir serijos fotografavimo 10 kadrų per sekundę sparta funkcijų. „Nuolatinis automatinis fokusavimas ypač svarbus mano darbe. Tai suteikia man galimybių užfiksuoti sportinės veiklos akimirkas.“
Urošas sugeba pamatyti, kaip geriausia užfiksuoti kadrą, nes jis pats aktyviai sportuoja ir supranta sportininkų judesius, ir moka įvertinti peizažo ypatybes.
„Tai, kad užsiimu sportine veikla, man labai padeda. Padeda pamatyti ar įsivaizduoti tam tikrus dalykus, aš savo galvoje susidėlioju istoriją; aš matau kitokį vaizdą, nei mato žmogus, kuris niekada nebuvo toje vietoje, kuris neužsiima sportu arba kuris tiesiog stovi ir fotografuoja tai, ką mato.“
Iš kur Urošas semiasi naujų idėjų? „Mane motyvuoja nepaprasti dalykai, kurių galima rasti kasdieniame gyvenime.“
„Tai ne darbas, tai aistra, meilė. Rask tai, kas išlaiko tave gyvą, verčia stipriau plakti tavo širdį. Tuomet sek tai iš visos širdies“
Prisijunkite prie mūsų „Facebook“
Užsiregistruokite „YouTube“