Konkurso „Kraštovaizdžiai“ nugalėtojas: „Iš tamsos“

Kraštovaizdžiai buvo „Sony Alpha Universe Instagram“ konkurso paskutiniojo turo tema. Žinojome, jog konkursas bus populiarus. Konkurse dalyvavo fotografai iš visos Europos, tačiau matėme vaizdus iš įvairiausių planetos kampelių. Nuo snieguotų kalnų ir saulės nušviestų paplūdimių iki žolėtų laukų ir senovinių medžių – įvairovė parodoje buvo didžiulė. Ieškojome ne tik techniškai nepriekaištingų vaizdų, bet ir priverčiančių stabtelėti, įsimintinų kraštovaizdžių nuotraukų. Matant tokią didelę scenų įvairovę, turbūt nieko nenustebino tai, jog dažnu atveju labiausiai išsiskyrė paprastesni vaizdai. Tai ypač išryškėjo nugalėtojo nuotraukoje – ryškus Fabian Balint jauno šerkšnu padengto medžio vaizdas tamsaus migloto miško fone.

Fabian Balint „Sony Alpha 7R3“ vienišas medis išretėjusiomis šakomis ūkanotame miške

© Fabian Balint | Sony α7 III + DT 135mm f/2 SAM | 1/320s @ f/2.0, ISO 200

„Vieną rytą, vėlyvą rudenį, – pasakoja Fabian, – vaikščiojau po nuostabius miškus netoli savo gimtojo, mažo, bet gražaus Rumunijos miesto Piatra Neamt. Storas šerkšno ir rūko sluoksnis dengė visus medžius, krūmus ir nukritusius lapus. Pamatęs tą medelį, apstulbau nuo vaizdo, kaip jis išsiskyrė fone.“

Tokį patį įspūdį kaip ir Fabian vaizdas paliko ir „Sony“ teisėjams. Jiems patiko paprastas, bet ryškus vaizdas. Jie teigė: „Mums patiko medžio ryškumo ir švelnaus, migloto fono kontrastas. Kone justi, kaip traška lapai ir apšerkšnijusi žemė.“ Fabian nufotografavo vaizdą „Sony Alpha 7 III“ fotoaparatu, kurį naudoja su įvairiais objektyvais. Šią nuotrauką, nugalėjusią konkurse, jis padarė 135 mm f/2 objektyvu. Šį objektyvą jis naudoja kartu su „Sony Sonnar T* FE 35 mm f/2,8 ZA“, „Sonnar T* FE 55 mm f/1,8 ZA“, „FE 90 mm f/2,8 Macro G OSS“ ir „FE 100–400 mm f/4,5–5,6 GM OSS“. Nugalėjęs konkurse, Fabian dabar gali rinktis dar vieną naują objektyvą savo rinkinyje. „Pasirinkau FE 16–35 mm f/2,8 GM“ dėl jo židinio nuotolio universalumo ir išskirtinės vaizdo kokybės“, – sako Fabian. Anksčiau nebuvau daug naudojęs itin plačių objektyvų, tačiau visada ieškau iššūkių fotografijoje, todėl fotografuodamas kraštovaizdį imsiuosi visai kitokios perspektyvos. Šalia kraštovaizdžių fotografijos labai norėčiau patyrinėti astrofotografiją. Man tai visiškai nauja, dar neatrasta sritis, todėl tikrai manau, jog šis objektyvas man padės tęsti savo fotografinę kelionę.“ Norėdami sužinoti, kaip Fabian sekasi naudotis savo naujuoju objektyvu, sekite jį „Instagram“ @balintfabian. Jei norite dalyvauti ir galbūt laimėti kitame „Sony Alpha Universe Instagram“ konkurse, būtinai sekite @alphauniversebysony.eu ir stebėkite artėjančius konkursus.

Sekite mus „Instagram“ Sekite „Alpha Universe“ tinkle „Instagram“

Sekite „α Universe“ tinkle „Instagram“, kad sužinotumėte naujausius patarimus, istorijas ir informaciją apie konkursus

Dmytro Korol „Sony Nex 6“ ryški kalnų viršūnė prietemoje, apšviesta šiltu raudoniu, fone matoma mėnulio pilnatis

© Dmytro Korol | Sony NEX 6 + E PZ 16-50mm f/3.5-5.6 OSS | 1/30s @ f/8.0, ISO 100

Ciprian Negura „Sony Alpha 7M3“ apšerkšnijusi šaka tamsiame ūkanotame miške

© Ciprian Negură | Sony α7 III + 28-75mm f/2.8 | 1/10s @ f/10.0, ISO 100

Janis Palulis „Sony Alpha 7RM2“ saulėlydis už dviejų nedidelių medelių su apšviestu priekiniu planu

© Jānis Paļulis | Sony α7R II | ISO 100

Atrinkti gaminiai

Prisijunkite, kad gautumėte „α Universe“ naujienlaiškį

Sveikiname! Sėkmingai užsiprenumeravote „α Universe“ naujienlaiškį

Įveskite tinkamą el. pašto adresą

Atsiprašome! Įvyko netikėta klaida

Sveikiname! Jūs sėkmingai užsiprenumeravote