„Sony - A6600“ su pritvirtintu mikrofonu laikomas atsuktas į videografą HERO-2000x700

Kelionių vaizdo tinklaraščių kūrimas naudojant „α6600“

Jonahas Plankas

Jonahas Plankas pripratęs kurti ambicingus kelionių vaizdo tinklaraščius; jo populiarus, savo vardu pavadintas „YouTube“ kanalas yra atsiliepimų ir kelionių turinio mišinys. Tačiau neseniai jis ir du draugai grįžo iš mėnesio trukmės kelionės automobiliu iš Berlyno į Nordkapą Norvegijoje, kurios metu jis sukūrė dviejų valandų ilgio dokumentinį filmą, nufilmuotą daugiausia naujuoju „Sony α6600“.

jonah plank sony alfa 6600 apsnigti kalnai, užlieti rožinės prieblandos šviesos

© Jonah Plank | Sony α6600 + E 10-18mm f/4 OSS | 1/200s @ f/8.0, ISO 200

„Mano įranga yra gana paprasta, – pasakoja Jonahas. – Ant trikojo priešais save turiu filmuojantį „Sony α6600“, tada pagrindinį apšvietimą ir foninį apšvietimą. Maždaug 90 % savo vaizdo įrašų fiksuoju naudodamas tą pačią įrangą, todėl galiu tiesiog atsisėsti ir pradėti įrašinėti.“

Nors Jonahas taip pat fiksuoja „Sony α7 III“, „α7R III“ ir „α7S II“ fotoaparatais, „α6600“ vis dar yra vienas jo mėgstamiausių fotoaparatų filmuoti save. „Man labiausiai patinka atlenkiamas ekranas, – atskleidžia jis. – Filmuojant labai patogu galėti matyti save.“

„Sony A6600“ su pritvirtintu mikrofonu laikomas atsuktas į videografą

Ši funkcija bei akių aptikimo AF funkcija Jonahui buvo ypač naudinga savo paskutinėje kelionėje. „Savo kelionėje į Norvegiją daug filmavome naudodami „Sony α6600“, – sako jis. – Automobilyje mes buvome trise ir, kalbant į fotoaparatą, dėl sekimo realiuoju laiku technologijos mūsų veidai buvo fokusuojami automatiškai. Tokio tipo situacijoje visada nustatau didžiausią automatinio fokusavimo reakcijos laiką, nes tai reiškia, kad pajudinus fotoaparatą jis akimirksniu sureaguoja ir iš naujo sufokusuoja. Tai labai padeda filmuojant tokio tipo dokumentinį filmą.“

Nors Jonahas dažniausia fiksuoja 4K raiška, jis taip pat pasinaudoja „Full HD“ 120p funkcija, kad užfiksuotų sulėtintą vaizdo medžiagą. Kaip ir viso kadro „α7“ linijos fotoaparatai, „α6600“ gali filmuoti naudodamas „S-Log“ „Picture Profile“, kad užfiksuotų visą dinaminį diapazoną. „Daug filmuoju naudodamas „S-Log“, – aiškina Jonahas, – kai bandau ištobulinti vaizdą ar vaizdų seką, bet mobiliai filmuodamas dokumentiką ir kurdamas vaizdo tinklaraščių turinį iš tikrųjų naudoju PP0, taigi jokio „Picture Profile“! Tai gali skambėti keistokai, bet man patinka PP0 spalvos ir nereikia daug redaguoti nufilmuotos medžiagos spalvų. Tai tiesiog labai greitai ir patogu, o vaizdas atrodo puikiai. Tai reiškia, kad galiu tiesiog paspausti įrašymo mygtuką ir pradėti filmuoti – tai puikiai tinka mano filmavimo stiliui.“

Kalbant apie „α6600“ objektyvus, Jonahas turi keletą favoritų – kai kurie iš jų yra FE objektyvai, sukurti didesniam „α7“ fotoaparatų jutikliui, pavyzdžiui, „Sony FE“ 28 mm f/2 ir FE 50 mm f/1,8 bei FE 85 mm f/1,8, kurie padeda atskirti fotografuojamą objektą nuo fono.

„Visada naudoju „SteadyShot“, bet ši technologija dar labiau atsiskleidžia, kai naudoju FE 85 mm f/1,8 objektyvą, – sako jis. – Objektyvą ir fotoaparatą šiek tiek sudėtinga stabilizuoti ant gimbalo, todėl dažnai juos laikau rankoje, ypač fiksuodamas sulėtintą foninį vaizdą.“

Su „α6600“ APS-C jutikliu naudojamas E 10–18 mm f/4 OSS plačiakampis kintamo židinio nuotolio objektyvas ir E 16–55 mm f/2,8 G serijos objektyvas; nors nedideli, abu jie suteikia Jonahui daug lankstumo.

Garsu pasirūpina „Sony ECM-B1M“ tikslusis mikrofonas. „Tai puikus mikrofonas norint greitai pasiruošti filmuoti „YouTube“ vaizdo įrašus, – sako Jonahas. – Jis viską labai palengvina. Jį naudojau netgi įgarsinimui, prisiartindamas prie pat fotoaparato ir įrašydamas vaizdo įrašą fotoaparate su uždėtų objektyvo dangteliu, tiesiog tam, kad įrašyčiau savo balsą!“

jonah plank sony alfa 6600 šiaurės pašvaistė virš kalno ir jos atspindys jūroje

© Jonah Plank | Sony α6600 + E 10-18mm f/4 OSS | 6s @ f/4.0, ISO 8000

Jonahui prireikė kelerių metų, kad galėtų dirbti prie savo mėgstamų projektų ir įrašinėti vaizdo įrašus, tačiau jis prisimena tą laiką, kai buvo pradedantysis, ir pateikia keletą patarimų tiems, kurie patys nori pradėti kurti vaizdo įrašus.

„Tiesiog pradėkite. Pradėkite daryti ir kalbėti apie tai, ką mėgstate. Nesvarbu, kiek žmonių pasieksite, kiek peržiūrų ar prenumeratorių turėsite, – svarbiausia susitelkti į savo žinutę ir žinoti, kodėl tai darote.“

Atrinkti gaminiai

Prisijunkite, kad gautumėte „α Universe“ naujienlaiškį

Sveikiname! Sėkmingai užsiprenumeravote „α Universe“ naujienlaiškį

Įveskite tinkamą el. pašto adresą

Atsiprašome! Įvyko netikėta klaida

Sveikiname! Jūs sėkmingai užsiprenumeravote