Keliaudamas po pasaulį ir fotografuodamas laukinę gamtą, Michael Schaake lankėsi vienose iš įspūdingiausių pasaulio vietų ir taip jo aistra kraštovaizdžio fotografijai vis augo.
Jis sako: „Mano varomoji jėga yra smalsumas, jis mane gena keliauti, pamatyti naujų kraštovaizdžių ir tyrinėti. Aš žinau, kad tikriausiai nesu pirmas žmogus atradęs tą vietą, bet aš ją pamatau pirmą kartą ir tai mane jaudina.“
Michaelis pasakoja: „Kai fotografavimas iš pradžių man buvo tik hobis, labiausiai mėgau fotografuoti laukinius gyvūnus, bet keliaujant, ypač šiaurinėje Europos dalyje ir Skandinavijoje, palaipsniui mano dėmesį patraukė peizažai, bet tai iš tikrųjų priklausė nuo to, kur buvau. Šiais metais planuoju vykti į Pietų Afriką, Namibiją ar Botsvaną, todėl vėl susikoncentruosiu į laukinės gyvūnijos fotografavimą. Tad viskas priklauso nuo to, kur keliauju.“
Kad ir ką fotografuotų Michaelis, laukinius gyvūnus ar peizažus, jį motyvuoja galimybė atrasti kažką naujo ir nuotykiai. „Visada ieškau nuošalių vietų“, – sako jis. „Mėgstu būti ten, kur nėra jokio triukšmo ir gali girdėti tik vėją, o jei dar pasiseka pamatyti ir laukinių gyvūnų, tai yra fantastiška.“
Tokios patirtos akimirkos pakeitė Michaelio požiūrį į gamtos stebėjimą. „Tai tikrai kažkas ypatingo“, – sako jis. „Šiandien pamatau tokius dalykus, kurių nebūčiau pastebėjęs prieš 10 metų, ir dažnai pagalvoju, kad man labai pasisekė, kad galiu tai patirti. Tačiau jei praleidžiate daug laiko lauke ir plačiai atmerkiate akis, tai yra ne tik sėkmė, bet ir aplinkos stebėjimas.“
Michaelis taip pat mėgsta užfiksuoti stulbinančias gamtos sąlygas – tuo jis susidomėjo keliaudamas šiaurės Europoje. „Oras keičiasi labai greitai, stebint permainas apima nepaprastas jausmas, todėl aš einu fotografuoti bet kokiomis oro sąlygomis, nes žinau, kad vis tiek pamatysiu kažką ypatingo. Net jei tą pačią dieną toje pačioje vietoje buvai 20 kartų, tai nieko nereiškia, nes apšvietimas ir scena gali visiškai pasikeisti. Būtent tada man pavyksta užfiksuoti vaizdus, kuriais labiausiai didžiuojuosi.“
Kalbant apie fotoaparatus, Michaelis naudoja įvairius „Sony“ objektyvus, atsižvelgdamas į tai, ką fotografuoja, ir juos derina su „Sony“ α7R III arba α9.
„Fotografuodamas peizažus visada naudoju „Sony“ α7R III dėl neįtikėtinos 42,4 megapikselių raiškos“, – aiškina jis. „Beje, kartais juo fotografuoju ir besiganančius gyvūnus, kai nėra didelio judėjimo. Bet jei jie pradeda judėti, iškart pereinu prie α9. Viskas, kas yra α9, veikia greitai – AF, nepertraukiamo fotografavimo sparta, įrašymo į atmintį sparta, viskas. Taigi, kai man reikės greičio, iš savo krepšio tikrai išsitrauksiu α9.“
Kalbant apie objektyvus, Michaelis renkasi tokius, kurie yra praktiškiausi keliaujant, ypač pėsčiomis. „Kai keliauju, man svarbiausia yra dydis ir svoris, todėl dažniausiai naudoju FE 24–105 mm f/4 G OSS objektyvą. Jis nenuvilia net naudojant su 42,4 megapikselių α7R III.“
Kai išsiruošia į ilgesnius žygius, Michaelis taip pat pasiima FE 70–300 mm f/4,5–5,6 G OSS objektyvą: abu šie objektyvai ir sudaro visą jo rinkinį, nes jie yra pakankamai lengvi, todėl patogu nešiotis visą dieną. Kartais jis taip pat pasiima FE 16–35 mm f/4, nes tai yra puikus objektyvas peizažams ir itin tikslus naudojant f/8.
Tačiau norint fotografuoti laukinius gyvūnus geriausiai šiam tikslui tinka FE 100–400 mm GM OSS objektyvas. Jis paaiškina: „Aš jį naudoju su 1.4x keitikliu. 100–400 mm objektyvas yra didesnis ir sunkesnis, palyginti su kitais mano krepšyje esančiais objektyvais, bet jis būtinas fotografuojant laukinius gyvūnus, o vaizdų kokybė tiesiog neįtikėtina.“
Tikrai ne visi įsivaizduoja pramogas kaip keliavimą pėsčiomis stingdančiomis oro sąlygomis šiaurinėje Europos dalyje arba svilinančiame karštyje Afrikos safaryje siekiant kažką nufotografuoti, bet Michaeliui tai tikrų tikriausia pramoga, o nuotykis yra neatsiejama nuotraukos kūrimo ir su ja susijusios istorijos dalis.
„Man patinka fotografuoti peizažus, nes galiu parodyti žmonėms vietą ir papasakoti apie ją“, – aiškina jis. „Man patinka dalytis patirtimi su kitais žmonėmis, o šiais laikais naudojantis socialiniais tinklais tai daryti dar paprasčiau. Mano mėgstamiausios nuotraukos yra tos, kuriose yra kažkas man įsimintino, kurios turi istoriją. Tokios nuotraukos yra man ypatingos.“
„Gyventi šia akimirka ir matyti stulbinantį gamtos grožį – itin asmeniška ir jaudinanti patirtis. Tikiuosi, kad dalydamasis savo užfiksuotais vaizdais, galiu pakviesti į šią kelionę ir kitus žmones.“