albertas drosas stovi ant kalno su savo sony a7rm5

„Alpha 7R V“ | Madeiros tyrinėjimas

Albertas Drosas

Aš Albertas Drosas, esu profesionalus kraštovaizdžio fotografas ir „Sony Europe“ ambasadorius iš Nyderlandų. Daugelį metų mano tikslas buvo daryti įspūdingas mūsų nuostabios planetos nuotraukas, siekiant padėti mano žiūrovams įvertinti mus supančią gamtą. Esu žinomas dėl savo unikalaus stiliaus ir aistros išgauti geriausius kadrus, kad ir kur keliaučiau. Išbandydamas „Alpha 7R V“, keliavau į Madeirą, kad parodyčiau kitokį šios gražios salos vaizdą ir jos turtingumą.

uolienų darinys prie madeiros krantų

© Albert Dros | Sony α7R V + FE 12-24mm f/2.8 GM | 90s @ f/9.0, ISO 100

Buvote vienas pirmųjų profesionalių fotografų, išbandžiusių „Alpha 7R V“. Kokie buvo jūsų pirmieji įspūdžiai ir kas jums krito į akį?

Kai „Sony“ susisiekė su manimi su prašymu išbandyti naująją „Alpha 7R V“, buvau labai susijaudintas. Naudoju saviškį „Alpha 7R IV“ jau daugelį metų ir jis visada man puikiai tarnavo siekiant išgauti nuostabius vaizdus. Tačiau tobulėjant technologijoms pajutau, kad reikia atnaujinimo, būtent tai ir siūlo ši kamera. Manau, kad ji visais atžvilgiais yra geresnį. Keturių ašių ekranas, kurio neturi jokia kita „Sony“ kamera, yra tiesiog tobulas. Naujas korpusas, pasiskolintas iš „Alpha 1“, meniu sistema ir patobulintas korpuso stabilizatorius – tai nedideli pakeitimai, kurių man reikėjo, kad mano kūrybiškumas pakiltų į kitą lygį. Žinoma, pagrindinis dėmesys tenka 61 megapikselio viso kadro jutikliui ir tam, kad pavyko pagerinti baltos spalvos balansą bei spalvų tikslumą, kuris yra tobulas kraštovaizdžio fotografijai.

Tačiau būtent mažesnės naujos funkcijos mane įtikino labiausiai, kad ši kamera tikrai puikiai tinka mano darbui. Galimybė lengvai fotografuoti ilgiau 30 sekundžių be nuotolinio valdymo pulto yra viena iš jų. Tai buvo kažkas, ko laukiau ilgą laiką ir tai tikrai rodo, kad „Sony“ stengiasi įgyvendinti mums reikalingas funkcijas. Taip pat yra nauja fokusavimo samplaikos funkcija, leidžianti automatiškai fotografuoti skirtinguose židinio taškuose ir sujungti juos redaguojant, kad vaizdas būtų tobulai sufokusuotas nuo priekinio plano iki fono. Savo vaizduose dažnai naudoju fokusavimą ir manau, kad tai bus didelis atnaujinimas „Sony“ kraštovaizdžio fotografams.

albertas drosas žiūri į savo sony a7rm5 ekraną

Kaip šios funkcijos paveiks jūsų ir kitų toje pačioje srityje dirbančių asmenų fotografiją, turinio kūrimą?

Įgyvendinus šias technologijas, fotografai tiesiog gali dar labiau susitelkti į kūrybinę patirtį. Ypač tokiam kaip aš, mėgstančiam lauke išbandyti labai techniškus kadrus, ši kamera suteikia daugiau galimybių eksperimentuoti, ir man tai patinka.

Pateiksiu labai konkretų pavyzdį. Ne visada su savimi nešiojuosi trikojį, bet kartais pamatau ką nors įdomaus, kam prireiktų fokusavimo samplaikos. Paprastai pastatydavau kamerą ant trikojo ir kiekvienam kadrui rankiniu būdu parinkdavau fokusavimo taškus. Tačiau naudojant „Alpha 7R V“ fokusavimo samplaikos funkciją ir patobulintą korpuso stabilizavimą, šiuos kadrus galiu užfiksuoti laikydamas kamerą rankoje ir leisdamas jai atlikti visą darbą. Redaguojant nuotraukas, reikia rankiniu būdu sulygiuoti kadrus (žinoma, mano rankos neišlaiko tobulo kadravimo kiekvienam kadrui) ir atlikti jų samplaiką. Tai nedidelis papildymas, palyginti su kitais šios kameros patobulinimais, tačiau jis atveria tiek daug galimybių mano nuotykiuose, kad juo naudotis yra malonu.

miško scena su nedideliu kriokliu

© Albert Dros | Sony α7R V + FE 24-70mm f/2.8 GM II | 1/30s @ f/7.1, ISO 800

„Alpha 7R V“ sukurtas užtikrintiprofesionalams vaizdo kokybę, funkcionalumą ir automatinio fokusavimo našumą projektams įgyvendinti, kad ir kokie dideli būtų jų poreikiai. Ar manote, kad pavyko pasiekti šį tikslą?

Ši kamera puikiai tinka kaip universali didelės skyros kamera, galinti padaryti net daugiau, nei įprasta tikėtis. Tai tiesiog geriausias pasirinkimas, jei jums svarbiausia skyra. Kamera netgi gali filmuoti 8k vaizdo įrašus! Bet, žinoma, pagrindinis tikslas yra padėti tokiems kraštovaizdžio fotografams kaip aš nufotografuoti bet kokį sudėtingą projektą bet kurioje vietoje – būtent tai šiai kamerai ir pavyksta ir čia ji atneša naujovių.

Tikiu, kad naujasis automatinis fokusavimas su DI technologija daugeliui bus visiškai naujas ir taps neįkainojamas naudotojams dėl didesnio skaičiaus subjektų ir didesnio patikimumo, ypač laukinės gamtos fotografams. Įdiegus šią technologiją galimybės bus neribotos, ir tikiuosi, kad „Sony“ ją tobulins.

sony alpha 7rm5 ant trikojo, matosi galinis ekranas

Objektyvai ir priedai yra dar vienas pagrindinis vaizdų kūrimo komponentas. Kokius „Sony“ objektyvus ir priedus naudojote pradiniam bandymui ir kodėl?

Fotografuodamas Madeiroje daugiausia naudojau „G Master“ priartinimo objektyvus: 12–24 mm f/2.8, palyginti naujus 24–70 mm f/2.8 II ir 70–200 mm f/2.8 II, kad išgaučiau kuo daugiau židinio nuotolio parinkčių. Trumpai tariant, viskas veikė taip, kaip tikėjausi, kamera labai ryški ir reaguoja bei puikiai tinka šiam nuostabiam 61 megapikselio jutikliui.

Įdomiau buvo patobulintas vaizdo stabilizavimas, susietas su stabilizuotais „Sony G Master“ objektyvais. Turiu gana tvirtas rankas, todėl su „Alpha 7R IV“ galiu fotografuoti esant santykinai lėtam užrakto greičiui, bet su „Alpha 7R V“ galiu žengti žingsnį į priekį. Netgi fotografavau tekantį vandenį lėtesniu užrakto greičiu maždaug puse sekundės ilgiau nei pirmtaku, o po kelių bandymų pasiekiau puikų ryškumą – tai tiesiog nuostabu.

žvilgsnis į mažą kaimelį iš aukštai kalnuose

© Albert Dros | Sony α7R V + FE 12-24mm f/2.8 GM | 1/30s @ f/8.0, ISO 100

Ką patartumėte profesionalams, kurie seka jus ir jūsų darbus?

Svarbiausia fotografijoje – mėgautis tuo, ką darai. Leiskitės į tobulėjimo kelionę ir tyrinėkite savo stilių bei nepamirškite mėgautis gamta kaip kraštovaizdžio ir lauko fotografai.

Ir nors „Alpha 7R V“ yra neįtikėtina (jei ne pati geriausia) kamera kraštovaizdžiui fotografuoti, noriu pabrėžti, kad norint padaryti geriausias nuotraukas, ne visada reikia geriausios kameros. Nepamirškite, kad kai kuriuos geriausius savo darbus padariau ir su senesnėmis „Sony“ kameromis. Visos šios „Sony“ kameros gali atlikti savo darbą!

Noriu padėkoti „Sony“ už galimybę būti vienam pirmųjų fotografų, išbandžiusių naująją kamerą. Be to, jei skaitote ir turite klausimų, maloniai kviečiu susisiekti su manimi per mano svetainę. Visada mielai parekomenduosius ar atsakysiu į visus klausimus.

Atrinkti gaminiai

Albert Dros

Albert Dros | Netherlands

„Einu iš proto dėl tobulo kadro“

Susijusios istorijos

Prisijunkite, kad gautumėte „α Universe“ naujienlaiškį

Sveikiname! Sėkmingai užsiprenumeravote „α Universe“ naujienlaiškį

Įveskite tinkamą el. pašto adresą

Atsiprašome! Įvyko netikėta klaida

Sveikiname! Jūs sėkmingai užsiprenumeravote