den lennie filmuoja fotoaparatu „alpha 7III“

Filmavimas

Den Lennie

Profesionalus filmų kūrėjas Den Lennie dalijasi vertingomis įžvalgomis apie filmavimą – nuo ekspozicijos pagrindų iki garso įrašymo su „Sony FS5 II“ ir „α7 III“ fotoaparatais.

Įvadas

Šis kelių serijų filmas skirtas padėti filmuoti ir fotografuoti norintiems fotografams. Tiek su „α7 III“, tiek su FS5 II galima filmuoti aukštos kokybės vaizdo įrašus. Šiame kelių serijų filme jums parodysiu, kaip pasiekti geriausių rezultatų su kiekvienu iš šių fotoaparatų.

Formos aspektas

Dažnai svarbiausia nuspręsti ką ir kur filmuosite. Kartais labiau tinka maža nepastebima kamera, pvz., ILC, kitais atvejais svarbiau patogumas ir priedai.

Įrašoma laikmena

Fotografuojant paprastai naudojami RAW ir JPEG formatai arba jų derinys. Vaizdo įrašų atveju, viskas gerokai kitaip, labai svarbūs našūs kodekai ir sparčios laikmenos.

Užrakto greitis

Vienas iš didžiausių iššūkių, su kuriuo susiduria filmuoti pradedantys fotografai, yra palyginti lėtas užrakto greitis, kuris susijęs su kadrų dažniu, kuriuo filmuojate. Norėdami suteikti vaizdo įrašams realistišką judesių suliejimą, turime vadovautis vadinamąja 180 laipsnių taisykle.

Baltos spalvos balansas

Vaizdo įraše nukreipę fotoaparatą vienur pamatysite vieną spalvų temperatūrą, o nukreipkite kitur – pamatysite visiškai kitą spalvų temperatūrą.

Ekspozicijos valdymas

Kalbant apie tinkamą ekspoziciją fotografuojant, svarbu nepamiršti trijų pamatinių dėmenų: diafragmos, užrakto greičio ir ISO. Jie taip pat taikomi vaizdo įrašams, tačiau jie naudojami gerokai kitaip.

Garso įrašymas

Prastos kokybės garsas gali sugadinti puikų vaizdo įrašą, tad žiūrovai netruks jo išjungti, nepaisant puikių kadrų. Profesionalios garso XLR jungtys gali labai padėti.

Nuotraukų profiliai

Šie iš anksto nustatyti profiliai suteikia galimybę greitai pakeisti vaizdą filmuojant. FS5 II turi ne mažiau kaip 10 profilių, įskaitant profilius, optimizuotus HDR ir LOG filmavimui.

Didelis kadrų dažnis

Viena iš šauniausių α7III ir FS5II funkcijų yra galimybė filmuoti sulėtintą vaizdą – filmuoti didesniu kadrų dažniu, pvz., 100 fps, ir sulėtinti vaizdą montuojant arba FS5 II atveju, pačiame fotoaparate.

Atrinkti gaminiai

Prisijunkite, kad gautumėte „α Universe“ naujienlaiškį

Sveikiname! Sėkmingai užsiprenumeravote „α Universe“ naujienlaiškį

Įveskite tinkamą el. pašto adresą

Atsiprašome! Įvyko netikėta klaida

Sveikiname! Jūs sėkmingai užsiprenumeravote