Bertrand Bernager „Sony alpha 7riii“ juodai baltas architektūrinis vaizdas iš apačios

Kaip aš fotografuoju | Paversti miestą į fotografo žaidimų aikštelę

Bertrand Bernager

Man labai pasisekė, kad galėjau augti ir mokytis fotografuoti Paryžiaus gatvėse. Didieji miestai yra fantastiškos vietos gatvės fotografijai, nes čia vyksta tiek daug, yra tiek daug įvairių tipų pastatų ir vietų. Tai suteikia galimybę išbandyti įvairius dalykus ir iš tikrųjų greitai išmokti savo amato.

Kelerius pastaruosius metus fotografuoju ne tik Paryžiuje, bet ir kituose miestuose visame pasaulyje, iš pradžių naudodamas „Sony α6000“ ir dabar – „α7R III“.

Bertrand Bernager „Sony alpha 7riii“ raudonai apsivilkusi moteris eina priešais istorinį pastatą

© Bertrand Bernager | Sony α7R III + FE 16-35mm f/2.8 GM | 1/160s @ f/8.0, ISO 100

Miestas – tai žaidimo aikštelė

Miestai yra tarsi labirintai. Kiekvieną dieną matau kaip galimybę, naują iššūkį atrasti vietas ir užfiksuoti anksčiau dar nefotografuotus vaizdus. Taigi, visų pirma mano patarimas yra tiesiog mėgautis miestu ir pasivaikščioti po jį. Patyrinėkite savo miestą ir pažvelkite į jį naujomis akimis.

Bertrand Bernager „Sony alpha 7riii“ moteris, sėdinti ant mėlyno suoliuko, priešais bokštą

© Bertrand Bernager | Sony α7R III + FE 16-35mm f/2.8 GM | 1/200s @ f/8.0, ISO 50

Kai manau, jog radau tinkamą fotografuoti sceną, prieš fotografuodamas stengiuosi sustoti ir sekundę ar dvi pastebėti, kas vyksta aplink. Ieškau kažko magiško – tai gali būti speciali šviesa ar kažkas, kas puikiai užfiksuoja miesto nuotaiką ir atmosferą tuo metu. Svarbiausia sustoti apsižiūrėti prieš fotografuojant.

Nefotografuokite akivaizdžių dalykų

Man svarbiausia – bandyti atkurti miesto atmosferą, energiją, DNR. Nesunku nufotografuoti miesto tokio kaip Niujorkas nuotrauką lyg atviruke. Galbūt gausite gerą nuotrauką, tačiau mes visi tai jau matėme 1000 kartų. Vietoj to ieškokite įdomių kompozicijų ar spalvų, kad nuotraukos atrodytų originaliai – kiekviename vaizde pridėkite kažko savito.

Bertrand Bernager „Sony alpha 7riii“ raudono taksi atspindys japoniškoje gatvėje

© Bertrand Bernager | Sony α7R III + FE 16-35mm f/2.8 GM | 1/125s @ f/8.0, ISO 400

Vienas pratimas išmokti tyrinėti sceną ir surasti ką nors kitokio yra nufotografuoti akivaizdų kadrą ir tada tiesiog judėti scenoje. Pabandykite fotografuoti žemiau, aukščiau arba žiūrėkite priešinga kryptimi. Pabandykite surasti kitą vaizdą. Laikui bėgant pradėsite natūraliai ieškoti ir rasti įvairių kompozicijų šalia įprastų turistinių vaizdų.

Bertrand Bernager „Sony alpha 7riii“ vaizdas iš viršaus, geltonas pastatas

© Bertrand Bernager | Sony α7R III + FE 55mm f/1.8 ZA | 1/80s @ f/5.0, ISO 500

Svarbiausia – tinkamas laikas

Kaip ir bet kuriame kitame fotografijos žanre, šviesa yra nepaprastai svarbi. Darau daug vaizdų saulėtekio ir saulėlydžio metu. Man labai patinka atsibusti anksti ryte, 5 ar 6 val. ryto, kad galėčiau nufotografuoti pirmąsias šviesas gatvėje. Šiuo metu man patinka fotografuoti, nes šviesa yra stebuklinga ir gatvėje beveik nieko nėra.

Bertrand Bernager „Sony alpha 7riii“ raudonas žibintas saulėtoje gatvėje

© Bertrand Bernager | Sony α7R III + FE 16-35mm f/2.8 GM | 1/250s @ f/8.0, ISO 200

Vienas iš būdų, kaip man patinka pateikti atmosferą ir magiją, yra fotografuoti tiesiai į saulę. Man patinka žaisti su šviesa ir jos kuriamais atspindžiais, pliūpsniais ir žvaigždžių sprogimo marginiais. Kai kuriems žmonėms nepatinka šis efektas, tad bando jo išvengti, bet man patinka juo kuriama energija.

Bertrand Bernager „Sony alpha 7riii“ trys žmonės, kertantys Eliziejaus laukų alėją

© Bertrand Bernager | Sony α7R III + FE 70-200mm f/2.8 GM OSS | 1/1600s @ f/2.8, ISO 400

Norėdamas rasti geriausią apšvietimą, naudoju programėles, kurios nurodo, kur tam tikru dienos metu bus saulė danguje, kad galėčiau būti tinkamiausioje vietoje. Vis dar nežinau, ką tiksliai fotografuosiu, tačiau žinau, kad šviesa kris į pastatą ar gatvę tam tikru kampu. Mano darbas – maksimaliai išnaudoti tos šviesos sukuriamą efektą.

Skirkite daug laiko redagavimui

Redaguodamas praleidžiu beveik tiek pat laiko, kiek skiriu fotografuodamas, – visa fotografuojant praleista diena suteiks tiek nuotraukų, kad užtektų visos dienos redagavimui.

Bertrand Bernager „Sony alpha 7riii“ juodai baltas kadras iš pastato centro

© Bertrand Bernager | Sony α7R III + FE 12-24mm f/4 G | 1/40s @ f/5.6, ISO 400

Redaguodamas dėmesį sutelkiu į kontrasto lygį, stengdamasis paryškinti stiprius juodus ir baltus tonus, tada – į spalvą ir formas. Man labai patinka oranžiniai atspalviai, todėl savo nuotraukose stengiuosi juos pabrėžti. Svarbiausia – nustatyti spalvas, kurias norite iškelti, ir pasiekti tinkamą kontrastų balansą.

Sukurkite projektą

Man patinka susikurti projektą, kad galėčiau sukurti tarpusavyje derančių nuotraukų seriją. Neseniai nuvykau į Singapūrą ir susikūriau su architektūra susijusį projektą. Pakeičiau savo darbo būdą ir savo „α7R III“ fotoaparate naudojau „FE 12-24mm f/4“ G serijos objektyvą, kad galėčiau fotografuoti juodai baltus abstrakčius, minimalistinius vaizdus. Ieškojau visiškai minimalistinių kompozicijų su daugybe tiesinių elementų.

Bertrand Bernager „Sony alpha 7riii“ japonų šventykla apšviesta saulės spindulių

© Bertrand Bernager | Sony α7R III + FE 16-35mm f/2.8 GM | 1/250s @ f/8.0, ISO 200

Projektai padeda sutelkti dėmesį ir skatina pasistūmėti bei išbandyti ką nors naujo, taip pat tapti geresniu fotografu.

Atrinkti gaminiai

Bertrand Bernager

Bertrand Bernager | France

„Fotografuodamas stengiuosi sekti šviesą, sublimuoti judesį ir užfiksuoti akimirką.“

Prisijunkite, kad gautumėte „α Universe“ naujienlaiškį

Sveikiname! Sėkmingai užsiprenumeravote „α Universe“ naujienlaiškį

Įveskite tinkamą el. pašto adresą

Atsiprašome! Įvyko netikėta klaida

Sveikiname! Jūs sėkmingai užsiprenumeravote