trumpaplaukė blondinė žvelgia į šalį

Kaip aš fotografuoju | Studijos įrengimas namuose

Hannah Couzens

Turėti studiją namuose – prabanga, net jei „studija“ vadiname kambario baltomis sienomis kampą. Tačiau turint erdvės namuose galima būti kūrybingam kaskart aplankius įkvėpimui. Tokia erdve man tapo garaže įrengta studija. Ji yra vos 6,5 m ilgio ir 3 m pločio, tačiau suprojektuota taip, kad galiu visiškai išnaudoti šią erdvę ir fotografuoti portretus tarsi didelėje studijoje.

Nepaisant mažo patalpos dydžio, daugumą portretų įamžinu su savo „Sony“ fotoaparatais „Alpha 7R III“ ar „Alpha 7R IV“, prie jų pritvirtinusi FE 85 mm f/1.4 GM objektyvą. Taip pat turiu FE 24–70mm f/2.8 GM objektyvą, jei prireiktų fotografuoti platesniu kampu dėl vietos trūkumo.

trumpaplaukė blondinė žvelgia į fotoaparatą © Hannah Couzens | Sony α7R IV + FE 16-35mm f/2.8 GM | 1/125s @ f/8.0, ISO 100

Kaip išnaudoti visas mažos erdvės galimybes

Teko priimti daugybę mažų sprendimų, kad erdvė taptų efektyvia ir patogia darbo vieta. Svarbiausia buvo nuspręsti, kaip valdyti apšvietimą, ir išsiaiškinti, kaip jis veiks. Mūsų sodas yra pietų pusėje, todėl pro garažo langą šviesa krinta beveik visą dieną.

Kadangi svarbiausia buvo palikti kuo daugiau erdvės, pagrindines lempas sumontavau ant dviejų prie sienos tvirtinamų gembių. Be to, nustačiau „Alpha 7R IV“ taip, kad blykstę galėčiau įjungti nuotoliniu būdu, todėl fotoaparatas su nuotolinės blykstės sistema veikia tiesiog nepriekaištingai. Naudoju „Profoto B10“ lempas, nes jos mažos ir gali būti maitinamos tiek baterijomis, tiek prijungus prie elektros tinklo, todėl su jomis visada lengva dirbti.

trumpaplaukė blondinė žvelgia į šviesdėžę © Hannah Couzens | Sony α7R IV + FE 16-35mm f/2.8 GM | 1/125s @ f/8.0, ISO 100

Gembės ypač naudingos, nes jas galima lankstyti ir keisti jų padėtį. Viena gembė sumontuota truputį toliau nei kita, todėl ją naudoju foniniam apšvietimui. Tuo tarpu kita gembė gali būti nukreipta į priešingą pusę – ją naudoju pagrindiniam apšvietimui. Kartais naudojame ir ant stovo pastatomą lempą, tačiau gembės naudingos tuo, kad galime reguliuoti jų aukštį ir judesius neužimdamos vietos.

Fonus pakabiname kuo aukščiau ir vėliau galima suvynioti, kai nenaudojame. Taigi, kaip jau minėjau, ant grindų nėra jokių stovų, užimančių vietą, kurios taip trūksta.

 

Kaip atskleisti geriausias modelių puses

Studijoje mėgstu judėti ir dirbti kuo laisviau. Fotografuodama su „Sony“ fotoaparatu „Alpha 7R III“ mėgstu naudoti akių aptikimo AF, nes ši funkcija man suteikia laisvės komponuoti ir judėti – juk žinau, kad modelio akys visada bus ryškios. Negaliu pakęsti trikojų, blyksčių kabelių, maitinimo ir prailginimo laidų, nes jie mane varžo.

trumpaplaukė blondinė laiko atšvaitą © Hannah Couzens | Sony α7R IV + FE 16-35mm f/2.8 GM | 1/125s @ f/8.0, ISO 100

Tikrai rekomenduoju naudoti tinklelius, kuriais galite kaitalioti apšvietimą. Galite juos uždėti ant atšvaitų arba šviesos sklaidytuvų, kad pasirinktumėte, kur krinta šviesa. Pati naudoju „Profoto OCF“ rinkinį, nes jo tinklelius galima naudoti su „Profoto B1“ ir B10 blyksčių galvutėmis.

Kai sienos baltos, reikia, kad koks nors juodos spalvos „užpildas“ sugertų nuo sienų atsispindinčią šviesą. Galite naudoti susukamą juodą foną arba juodai dažytą sulankstomą sienelę. Kad ir ką naudosite, tikrai suvaldysite šviesos srautą dirbdami mažesnėje namų erdvėje.

Paskutinis mano patarimas – jums nereikia daug šviesos. Su dviem blykstės galvutėmis galite nufotografuoti beprotiškai daug skirtingų žanrų portretų ir užfiksuoti puikių kadrų. Beje, apšvietimas priklauso nuo to, ką fotografuojate: kai kurie mano mėgstamiausi kadrai užfiksuoti naudojant tik vieną šviesos šaltinį.

Atrinkti gaminiai

Hannah Couzens

Hannah Couzens | UK

„Fotografuojant portretą yra akimirka, kai atsiranda ryšys ir subjektas tave prisileidžia. Tą akimirką nufotografuotoje nuotraukoje žmogus atrodo toks, koks yra iš tikrųjų.“

Prisijunkite, kad gautumėte „α Universe“ naujienlaiškį

Sveikiname! Sėkmingai užsiprenumeravote „α Universe“ naujienlaiškį

Įveskite tinkamą el. pašto adresą

Atsiprašome! Įvyko netikėta klaida

Sveikiname! Jūs sėkmingai užsiprenumeravote