Darbo pradžia: vaizdo kameros funkcijų paaiškinimas

Naudodami skaitmeninę vaizdo kamerą galite kurti savo filmus, užfiksuoti svarbiausius momentus, pvz., pirmuosius kūdikio žingsnius, ir išsaugoti neišdildomus kiekvienų atostogų įspūdžius.

Tačiau norėdami pasirinkti tinkamą fotoaparatą ir kuo geriau jį išnaudoti, turite suprasti, kaip veikia jo funkcijos. Šiame vadove paaiškinami kai kurie pagrindiniai dalykai.

 • Tinkamos raiškos pasirinkimas
 • Skaitmeninis ar optinis priartinimas?
 • Paaiškinami HD glaudinimo formatai
 • Filmų įrašymo ir laikymo galimybės
 • Filmų atkūrimas per TV
 • Kitos svarbios funkcijos, į kurias reikia atkreipti dėmesį renkantis fotoaparatą

Tinkamos raiškos pasirinkimas

Naudojant skirtingas vaizdo kameras galima gauti skirtingą vaizdo kokybę ar raišką.

Horizontaliųjų linijų skaičius lemia vaizdo raišką. Kuo daugiau linijų, tuo ryškesnis vaizdas. Pvz., „Full HD“ yra 1 080 horizontaliųjų linijų.

Standartinė raiška (SD): SD suteikia 720 x 576 piksel. ir dažniausiai naudojama nebrangiuose fotoaparatuose. Naudojant standartinę raišką trūksta aiškumo ir HD detalumo.

Didelė raiška (HD): „Full HD“ vaizdo kameros sukuria puikų vaizdą, palyginti su SD modeliais. „Full HD“ yra dabartinių televizorių modelių su daugeliu kanalų ir programų, transliuojamų didele raiška, standartas. Dėl 1920 x 1080 piksel. kadre matosi daug daugiau detalių.

4K: 4K suteikia keturis kartus didesnę raišką nei „Full HD“. Daug geresnės spalvos, grynis ir kontrastas, nes čia yra 3840 x 2160 piksel. 4K sukurtus įrašus galima atkurti 4K TV.Skaitmeninis ar optinis priartinimas?

Priartinimas – galimybė pakeisti matymo lauką nejudinant fotoaparato – svarbi funkcija, į kurią reikia atsižvelgti perkant vaizdo kamerą. Kai artinate arba tolinate, keičiate objekto atstumą nuo objektyvo. Tai galite daryti sukdami paties objektyvo valdiklį arba keisdami skaitmeninio vaizdo mastelį.

Optinis priartinimas: kai naudojate optinį priartinimą, optinių elementų objektyve konfigūracija keičiasi, kad būtų nustatytas kitas židinio nuotolis. Standartinis optinis priartinimas yra 10 k., tai reiškia, kad didžiausias židinio nuotolis gali būti mažiausias nuotolis, pakeistas 10 k., tačiau dabar jau yra vaizdo kamerų, kurių priartinimo diapazonas net 60 k.

Skaitmeninis priartinimas: Toks priartinimas pasiekiamas fotoaparato jutikliu, o ne keičiant objektyvo židinio nuotolį. Kadangi originalus vaizdas nesikeičia, kuo didesnis priartinimo santykis, tuo daugiau paaukojama vaizdo kokybės.


Paaiškinami HD glaudinimo formatai

Kai įrašote vaizdo kamera, jūsų filmas suglaudinamas, kad būtų galima valdyti failo dydį. Jūsų įrašyto filmo kokybę iš esmės lemia dažnis bitais, matuojamas megabitais per sekundę (Mbps). Kuo didesnis dažnis, tuo geresnė kokybė, tačiau ir didesnis failas.

Galima naudoti keletą glaudinimo formatų.

HDV: originalus skaitmeninių vaizdo kamerų HD formatas, kuris suderinamas su tradiciniu juostelės DV formatu. Jis įrašo „full HD“ raiška, tačiau naudoja MPEG-2 glaudinimą. Ne daug HDV vartotojų fotoaparatų naudojamas šis formatas, dažniausiai jį naudoja profesionalai.

AVCHD: šiuo metu standartinis vartotojų vaizdo kamerose naudojamas formatas įrašams įrašyti ir atkurti „Full HD“. AVCHD:

 • įrašo „Full HD“, tačiau jo glaudinimo santykis didesnis nei HDV; naudoja glaudinimo metodą, vadinamą MPEG-4/H.264;
 • įrašo HD vaizdo įrašą naudodamas labai daug atminties;
 • naudoja 1 GB 30 minučių įrašui įrašyti.

XAVC: šis formatas skirtas 4K vaizdo kameroms. Naudodami jį filmų kūrėjai gali valdyti 4K failų dydį ir kokybę. 4K gali pasiekti 960 Mbps dažnį bitais, tačiau galite sumažinti jį iki mažiau nei 100 Mbps naudodami XAVC.

XAVC nėra išskirtinai skirtas 4K. Jį galima naudoti ir „Full HD“.


Filmų įrašymo ir laikymo galimybės

Kai nufilmuojate savo filmą, jis įrašomas skaitmeniniu formatu vidiniame standžiojo disko įrenginyje arba atminties kortelėje.

Standžiojo disko įrenginys: įrašykite savo įrašus tiesiai į fotoaparatą pasirinkę modelį, kuriame yra vidinis standžiojo disko įrenginys. Yra dviejų tipų vidinė saugykla:

 • HDD: standartinis standžiojo disko įrenginys. Suteikia didžiulį saugojimo vietos kiekį, tačiau jis yra sunkesnis ir jame yra judančių detalių.
 • Atmintukas: lengvesnė, spartesnė saugykla, kurioje nėra judančių detalių, tačiau joje mažiau vietos.

Atminties kortelės: Įrašykite savo filmus į mažą atminties kortelę, kuri tinka jungti į fotoaparato lizdą. Svarbus yra jūsų kortelės greitis: „Full HD“ su garsu atveju reikia spartesnės kortelės nei SD vaizdo įrašams be garso.

Kortelės našumas priklauso nuo:

Duomenų saugojimas: matuojama gigabaitais, tai yra vieta kortelėje.

Kortelės greičio: kaip greitai kortelė rašo duomenis. Greitis matuojamas MBps – megabaitais per sekundę (priešingai nei megabitais per sekundę originalaus įrašo dažnis bitais). Kortelės skirstomos į toliau išvardytas klases.

Enlarge image

Bibliotekos kūrimas ir redagavimas naudojant „PlayMemories“: vaizdo įrašus saugiai galite saugoti internete naudodami „Sony PlayMemories“. Lengvai pasieksite savo brangius prisiminimus ir galėsite sukurti savo asmeninę biblioteką. Tada su paprasta naudoti belaidžio sinchronizavimo funkcija galėsite juos peržiūrėti nešiojamajame kompiuteryje, planšetėje ar televizoriuje.

Sužinokite, kaip perkelti SD vaizdo įrašus iš DV ar skaitmeninės vaizdo kameros į kompiuterį.
Sužinokite, kaip perkelti SD vaizdo įrašus iš DV ar skaitmeninės vaizdo kameros į Mac.


Filmų atkūrimas per TV

Savo skaitmeninę vaizdo kamerą galite prijungti prie TV ir atlikę vos keletą veiksmų žiūrėti filmus dideliame ekrane.

 1. Įjunkite HDMI® kabelį į vaizdo kameros HDMI OUT prievadą
  .
 2. Kitą kabelio galą įjunkite į TV HDMI IN prievadą.
 3. Leiskite filmą fotoaparate, o jis bus rodomas TV.

Sužinokite daugiau, kaip leisti filmus per TV.


Kitos svarbios funkcijos, į kurias reikia atkreipti dėmesį renkantis fotoaparatą

Plačiakampis objektyvas: Kai kuriose vaizdo kamerose yra sumontuotas plačiakampis objektyvas, puikiai tinkantis didžiulėms kalnų ar kraštovaizdžio panoramoms užfiksuoti. Plačiakampis objektyvas labai tinka ir žmonių grupėms filmuoti ar fotografuoti mažose erdvėse.
Enlarge image

Jutiklis: jutiklis yra fotoaparato dalis, kuri nukreipta į šviesą, kad būtų užfiksuotas skaitmeninis vaizdas. Kuo vaizdo kameros jutiklis didesnis, tuo detalesni bus vaizdai. Naudojant aukštos kokybės jutiklį, pvz., „Exmor R CMOS“, kuris sumontuotas daugelyje „Sony“ fotoaparatų, vaizdai bus raiškūs ir detalūs netgi esant prastam apšvietimui ar fotografuojant patalpoje.


Optinis vaizdo stabilizavimas: nors ir labai mažai pajudinus ranką fotoaparatas gali suvirpėti. Tačiau esant optinio stabilizavimo funkcijai jūsų įrašai bus stabilūs ir vaizdas neišsilies. „Sony“ subalansuotas optinis „SteadyShot“ sukurtas būtent tam, kad kadrai būtų neįtikėtinai tikslūs.