„Sony“ gaminių dizainas, paremtas SORPLAS™

Aplinkosaugos aspektai kuriant gaminius bendrovei „Sony“ yra labai svarbūs. Sukūrėme SORPLAS, kad panaudotume daugiau perdirbtų medžiagų ir užtikrintume didelį našumą, atitinkantį mūsų gaminių dizainą ir kokybės reputaciją.

SORPLAS užtikrina aukštą kokybę atsižvelgiant į aplinkosaugos reikalavimus

Siekiame dviejų tikslų – gaminti išskirtinius gaminius ir kuo labiau sumažinti jų poveikį aplinkai pagal mūsų aplinkosaugos planą „Road to Zero“. Šiems tikslams pasiekti sukūrėme perdirbtą, nedegų plastiką SORPLAS.

Kas yra SORPLAS?

Efektyvesnis išteklių naudojimas su SORPLAS

SORPLAS gaminamas iš panaudotų vandens butelių ir optinių diskų atliekų, surinktų iš gamyklų bei prekybos vietų, pridedant patentuoto antipireno. Jis naudojamas įvairiems „Sony“ ir kitų bendrovių gaminiams. SORPLAS per daug nesuyra net ir kelis kartus perdirbtas, todėl tikimasi, kad ateityje SORPLAS bus atkuriamas ir pakartotinai naudojamas naujuose gaminiuose.

[1] Susmulkinama [2] Formuojama [3] Gaminiai [4] Surinkimas iš gamyklų / prekybos vietų.

Optinių diskų iš su „Sony“ susijusios bendrovės perdirbimas

Susmulkintos „Sony Music Solutions Inc.“ gaminamų optinių diskų atliekos yra viena iš SORPLAS, naudojamo „Sony“ BRAVIA™ televizorių galiniams dangteliams, sudedamųjų dalių.

SORPLAS ypatybės

„Sony“ perdirbtas plastikas SORPLAS yra saugus, patikimas, o jo eksploatacinės savybės gaminiuose prilygsta pirminio plastiko savybėms.

Didelis perdirbtų medžiagų kiekis – iki 99 %

Elektronikoje naudojamo perdirbto plastiko kiekis paprastai sudaro tik apie 30 % perdirbtų žaliavų. Dėl mūsų novatoriško sieros pagrindu sukurto antipireno galime gaminti pastoviai aukštos kokybės plastiką, net jei perdirbtų žaliavų kiekis yra iki 99 %.

[1] SORPLAS
[2] Perdirbtos žaliavos 99 % [3] Antipirenai, kiti priedai 1 %.

[4] Tipinis, nedegus, perdirbtas polikarbonato plastikas
[5] Perdirbtos žaliavos 30 % [6] Pirminis plastikas iš naftos 55 % [7] Antipirenai, kiti priedai 15 %

Padeda sumažinti išmetamą CO2 kiekį

Gaminant SORPLAS išmetamo CO2 kiekį galima sumažinti maždaug 72 %, palyginti su tokiai pačiai paskirčiai naudojamo nedegaus pirminio plastiko gamyba.

[ 1 ] Nedegus pirminis plastikas [ 2 ] SORPLAS iš 95 % perdirbtų žaliavų.

Atsparumas temperatūrai ir drėgmei

Kad gaminius būtų galima ilgai naudoti įvairioje aplinkoje, „Sony“ kuria irimui atsparius perdirbtus plastikus. Kadangi mūsų patentuotame gaminyje naudojamas tik nedidelis kiekis antipireno, SORPLAS pasižymi ir tvirtumu, ir dideliu atsparumu temperatūrai bei drėgmei.

[1] Pradinės molekulinės masės išlaikymas esant 85 ℃, 80 % santykinei drėgmei [2] Praėjęs laikas (savaitės) [3] SORPLAS [4] Nedegus perdirbtas plastikas [5] Nedegus pirminis plastikas

Patvarumas užtikrina ilgesnę gaminio eksploataciją

Dėl sumažinto antipireno kiekio SORPLAS pasižymi tokiu pat arba didesniu patvarumu nei įprasti nedegūs plastikai. Be to, jis yra tvirtas, todėl buvo pritaikytas tokiems gaminiams, kaip lagaminų dalys ir kompiuterių korpusai, kurie turi būti tvirti.

Eiti į mūsų gaminius

Eksploatacinės savybės tokios pat geros kaip pirminio plastiko

Įvairiems gaminiams, kurie mūsų gyvenimą daro įdomesnį, svarbus ir patvarumas, ir estetika. SORPLAS pasižymi ne tik patvarumu, bet ir gera paviršiaus išvaizda, o kokybę gali išlaikyti ilgą naudojimo laiką.

SORPLAS BRAVIA modeliuose – patvarumas ir grožis

Naudojant SORPLAS užtikrinamas didelis perdirbtų medžiagų kiekis, o dėl mažesnio antipirenų kiekio – ilgaamžiškumas ir daili, neblunkanti BRAVIA televizorių išorinė apdaila.

Perdirbta medžiaga, kuri gerai atrodo ir yra ilgaamžė

Sukūrėme specialios rūšies dervą, tinkamą televizorių galiniams dangteliams, pasižyminčią puikiu tvirtumu ir dizainu – taip įveikėme perdirbtam plastikui būdingą iššūkį. Be to, tai padarėme naudodami geriausią pramonėje perdirbtų medžiagų santykį.

Smarkiai sumažintas pirminio plastiko naudojimas

SORPLAS atrodo kokybiškai, todėl tinka išoriniams paviršiams – dėl to jį galima naudoti gerokai dažniau, o pirminio plastiko naudojimą BRAVIA televizoriams sumažinti iki 60 %.

SORPLAS „Xperia™“ – patvarumas ir tvirtumas

Kadangi išmanieji telefonai naudojami įvairioje aplinkoje, jie turi būti tvirti ir patvarūs.

Vidinės dalys būna sudėtingų formų ir turi būti tvirtos

Kuriant SORPLAS pirmenybė buvo teikiama dideliam tvirtumui ir patvarumui, net palyginti su pirminiu plastiku, todėl iš SORPLAS galima gaminti pagrindines vidines dalis.

Sėkmingai mažinamas pirminio plastiko naudojimas

Pradėjus SORPLAS naudoti XPERIA įrenginiams, pirminio plastiko naudojimą vidinėse dalyse pavyko sumažinti 27 %.

SORPLAS fotoaparatuose – tvirtumas

Mūsų patentuotas perdirbtas plastikas SORPLAS naudojamas kai kurių tinklaraščių fotoaparatų ir skaitmeninių fotoaparatų išorinėms bei vidinėms dalims, nepabloginant kokybės ar funkcionalumo.

Interviu su kūrėju

Ekologiškas dizainas naudojant perdirbtas medžiagas

Yasunobu Kawasaki

Product Design Division 2,
TV Business Group, Home Entertainment & Sound Products Business Group,
„Sony Corporation“

Televizorius jau seniai kuriame taip, kad sumažintume poveikį aplinkai, ir intensyviai naudojame SORPLAS, kuriame yra didelė dalis perdirbtų medžiagų. Siekdami padidinti naudojamo SORPLAS kiekį, nuo 2021 m. pradėjome naudoti SORPLAS kai kurių modelių galiniams dangteliams. Medžiagą kartu su „Sony Semiconductor Solutions Corporation“ pradėjome kurti 2018 m., tačiau norint pritaikyti medžiagą didelio ploto išorinėms dalims, pavyzdžiui, galiniams televizorių dangteliams, reikia gero dizaino išmanymo. Po pakartotinio prototipų kūrimo ir sudėties tobulinimo sukūrėme galiniams dangteliams tinkamą tipą. Tai leido mums prisidėti prie pirminio plastiko naudojimo mažinimo. Kurdami BRAVIA dizainą ir toliau prisidėsime prie poveikio aplinkai mažinimo.

Kelionė į SORPLAS

Yasuhito Inagaki

SORPLAS Business Office,
System Solutions Business Division,
„Sony Semiconductor Solutions Corporation“

SORPLAS buvo sukurtas vykdant daugiau nei prieš 20 metų pradėtą tyrimą, paremtą stipriu troškimu įmonėse besikaupiančias plastiko atliekas paversti žaliava, turinčia didelę pridėtinę vertę. Pirmiausia turėjome sukurti patentuotą antipireną, kuris pasižymėtų dideliu atsparumu liepsnai polikarbonato dervoje, naudojant itin mažą jo kiekį. Sumaišius šį antipireną su įvairiais priedais ir perdirbtomis medžiagomis, pavyzdžiui, panaudotais vandens buteliais bei optinių diskų atliekomis iš gamyklų ir prekybos vietų, gaunamas SORPLAS – gražaus blizgesio ir didelio patvarumo nedegus, perdirbtas plastikas, kuriame perdirbtų medžiagų kiekis siekia iki 99 %. SORPLAS, pasižymintis įvairiomis dervos savybėmis, jau pradėtas naudoti praktiškai, tačiau ir toliau jį tobulinsime, siekdami išplėsti taikymo sritis ir dar labiau tausoti aplinką.

Vaizdo įrašas: „Ką darote dėl šios planetos?“
Daugiau informacijos apie SORPLAS™