Leading the development of recycled plastics

At Sony we’ve reduced our use of non-renewable resources by developing SORPLAS™, a recycled plastic that offers both sustainability, and high performance, making it ideal for our new products.

Iki 99 % perdirbtų medžiagų

Paprastai elektroniniuose prietaisuose naudojama tik apie 30 % perdirbtų medžiagų. Tačiau revoliucinis „Sony“ antipirenas sieros pagrindu leidžia panaudoti iki 99 % perdirbto plastiko.

Iki 99 % perdirbtų medžiagų

Antipirenas ir SORPLAS™ granulės.

SORPLAS™
SORPLAS™

[ 1 ] 99 % perdirbtų medžiagų [ 2 ] 1 % antipirenų, kitų priedų

Tipinis perdirbtas polikarbonatinis plastikas
Tipinis perdirbtas polikarbonatinis plastikas

[ 1 ] 55 % naftos pagrindu pagaminto neperdirbto plastiko [ 2 ] 30 % perdirbtų medžiagų [ 3 ] 15 % antipirenų, kitų priedų

Padeda sumažinti gamybos metu susidarantį išmetalų kiekį
Padeda sumažinti gamybos metu susidarantį išmetalų kiekį

Palyginti su neperdirbta derva, gaminant BRAVIA™ KDL-40EX52H LCD TV ir naudojant SORPLAS™ CO2 emisija sumažėjo beveik 80 %.

[ 1 ] neperdirbta derva [ 2 ] SORPLAS™

Naujas seno plastiko gyvenimas

Inkorporavus optinių diskų atliekas ir likusią plėvelę iš „Sony“ ir kitų gamyklų bei vartotojų išmestas medžiagas, pavyzdžiui, plastikinius vandens butelius, SORPLAS™ užtikrina perdirbimą.

Naujas seno plastiko gyvenimas
Būdai sumažinti poveikį aplinkai ir padidinti našumą

Mažas antipirenų ar didelis perdirbamų medžiagų kiekis nėra vieninteliai SORPLAS™ privalumai. Tradicinės ugniai atsparios medžiagos dažnai susilpnina plastiko savybes, todėl sumažinus šių medžiagų kiekį SORPLAS™ galima perdirbti kelis kartus, nepabloginant savybių. Be to, tai aukštos kokybės plastikas, pats patvariausias iš ugniai atsparių polikarbonatinių plastikų. O dėl itin patrauklios išvaizdos tikrai nereikės papildomo dažų sluoksnio spalvai pagyvinti ar žvilgesiui suteikti.

[ 1 ] Smulkinimas ir granuliavimas [ 2 ] Formavimas [ 3 ] Produktai [ 4 ] Išrinkimas [ 5 ] Surinkimas iš rinkos

Išskirtinis perdirbimas

SORPLAS™ gaminamas maišant perdirbtą ir atliekų plastiką, pavyzdžiui, optinius diskus ir vandens butelius, su „Sony“ sukurtu antipirenu. Dėl tvirtumo, atsparumo riebalams ir kokybės SORPLAS™ gali būti naudojamas gaminant daugelį „Sony“ produktų.
SORPLAS™ gaminamas iš „Sony“ ir kitų gamyklų atliekų bei vartotojų išmestų produktų. Nors SORPLAS™ iš dalies gaminamas iš perdirbto plastiko, jį galima smulkinti ir granuliuoti bei dar kartą panaudoti naujiems produktams gaminti.

Lengvas, tvirtas ir atsparus ugniai
Lengvas, tvirtas ir atsparus ugniai

A80J, X95J, X90J, X85J ir X80J modelio BRAVIA televizoriams, kurių įvairios dalys pagamintos iš SORPLAS™, pranašumo suteikia itin tvirta struktūra ir atsparumas ugniai. Kiekviena detalė, nuo galinio gaubto iki vidinių komponentų, pasižymi tokiomis SORPLAS™ savybėmis kaip tvirtumas ir modernus dizainas. 

Tvirtas, atsparus riebalams ir universalus

Nešiojamos vaizdo kameros turi būti tvirtos ir atsparios riebalams. 2012 m. SORPLAS™ pirmą kartą panaudotas gaminant „Sony“ kameras, tarp kurių – HX99 ir HX400V.

Tvirtas, atsparus riebalams ir universalus
Patvarus, puikaus dizaino ir paruoštas jums
Patvarus, puikaus dizaino ir paruoštas jums

Kasdien naudojame vis daugiau prietaisų, todėl jie turi būti kuo patvaresni ir atrodyti kuo stilingiau. SORPLAS™ ne tik tvirtas, tačiau pasižymi ir puikiu dažų prikibimu, tad atrodo puikiai!

Plastiko atliekų virtimas vertingomis medžiagomis

Yasuhito Inagaki

Vyr. chemikas-inžinierius,
SORPLAS™ verslo centras

Plastiko atliekų virtimas vertingomis medžiagomis

Naujas perdirbtas plastikas – ilgalaikių tyrimų rezultatas

SORPLAS™ pradėtas kurti seniau nei prieš dešimtmetį. Tuo metu atlikdami tyrimus daugiausia dėmesio skirdavome tam, kaip efektyviau panaudoti plastiko atliekas iš „Sony“ gamyklų. Tarp daug žadančių, mūsų iširtų panaudojimo būdų buvo pramoniniai nuotekų valymo įrenginiai ir vandenį sugeriančios dervos vienkartinėms sauskelnėms. Atlikdami tyrimus sukūrėme antipireną sieros pagrindu, jį pagaminome iš itin ugniai atsparaus polikarbonatinio plastiko. Antipirenas ir polikarbonatinis plastikas buvo sujungti panaudojant optinių diskų ir lakštų atliekas iš „Sony“ gamyklų. Šis derinys tapo pagrindiniu SORPLAS™ elementu. SORPLAS™ yra perdirbtas plastikas, sukurtas siekiant gamyklines atliekas paversti neįkainojamais resursais.

Laukiame klausimų apie SORPLAS™. (Nuoroda į „Sony Semiconductor Solutions Corporation“ tinklalapį (anglų k.)).