Su „Sony“ vadovu Kazuo Hirai

Iš naujo atraskite muzikos pramonę su didelės raiškos garsu

Jei domitės muzikos pramonės naujienomis, tikriausiai žinote, kad dabar visų lūpose skamba terminas „Didelės raiškos garsas“. Kas tai? Ar tikrai pajusime skirtumą? Ar verta į tai investuoti?

Didelės raiškos garsas, išsiskiriantis 192 kHz, 24 bitų techninėmis specifikacijomis, talpina net septynis kartus daugiau duomenų nei CD. Klausydamiesi didelės raiškos garso galėsite išgirsti kiekvieną detalę, pajusite visus struktūros subtilumus ir niuansus, kuriuos tenka pamiršti klausantis MP3.

Ar pasaulis jau pasiruošęs mėgautis privalumais, kurie tapo įmanomi atsiradus aukštos kokybės garsui?

„Sony“ generalinis direktorius Kazuo Hira dalinasi mintimis apie tai, kodėl didelės raiškos garsas turėtų sukelti muzikos pramonės perversmą.

K. Kodėl „Sony“ svarbus didelės raiškos garsas? Kaip, jūsų manymu, tai paveiks muzikos pramonę?

Hirai. Aš muziką vertinu kaip meno formą, todėl noriu, kad galėtume ja džiaugtis kaip menu. Kuriant įrašus įdedama daug darbo, išliejama nemažai prakaito ir ašarų. Kodėl negalėtume suteikti muzikos mylėtojams galimybės išgirsti tokius įrašus, kokius juos sukūrė autoriai?

Aš tikiu, kad didelės raiškos garsas atgaivins muzikos pramonę ir suteiks klausytojams galimybę mėgautis muzika taip, kaip niekada anksčiau. Tai ateitis.

K. Kokią didelės raiškos garso įrangą gali pasiūlyti „Sony“?

Hirai. Mes siūlome platų didelės raiškos garso gaminių asortimentą, pradedant moderniomis namų kino sistemomis užkietėjusiems audiofilams ir baigiant už patrauklesnę kainą siūlomais modeliais pradedantiesiems naudotojams. Mes žinome, kad muzikos mylėtojams svarbus patogumas ir galimybė nešiotis įrenginį. Kurdami didelės raiškos garsą atkuriančius gaminius skyrėme tam daug dėmesio. Mobiliųjų gaminių serijoje rasite 64 GB didelės raiškos „Walkman®“ skaitmeninius muzikos grotuvus ir „Xperia™“ išmaniuosius telefonus, kurie palaiko didelės raiškos garso formatus.

K. Kodėl jaunoji karta turėtų domėtis didelės raiškos garsu?

Hirai. Nėra nieko maloniau, kaip išgirsti didelės raiškos garsą pirmą kartą. Tai vienintelis būdas atskleisti tikrąsias dainos emocijas. Noriu, kad jaunoji karta patirtų šį pritrenkiantį jausmą. Noriu, kad užsidėję ausines jie jaustųsi taip, tarsi klausytųsi jiems vieniems atliekamo gyvo garso koncerto. Prisimenate tą puikų jausmą, kai dalyvaudami gyvo garso koncerte tarsi užmezgate ryšį su pačiu atlikėju? Dabar šį gilų emocinį ryšį galėsite patirti ir klausydamiesi muzikos namuose. Kartą išgirdę didelės raiškos garsą jūs niekada nebenorėsite klausytis įprastos kokybės garso. Tai tiesiog nesulyginami dalykai.