Mažiname gamyklos poveikį aplinkai

Atsižvelgdama į poveikį aplinkai, „Sony“ Japonijoje ir visame pasaulyje pradėjo įgyvendinti iniciatyvas, susijusias tiek su mūsų gaminių veikimu, tiek su daugybe jų gaminimo būdų.

Aplinką tausojanti gamyklos veikla

„Sony“ stengiasi mažinti poveikį aplinkai nuo pat gaminių atsiradimo. Pavyzdžiui, gaminant CMOS vaizdo jutiklius reikia ypatingai gerai kondicionuoti švariąją patalpą. Pasistengėme užtikrinti, kad patalpose būtų taupoma energija, kartu išlaikant darbo vietos kokybės lygį, kurio reikia, kad būtų pagamintas vienas techniškai sudėtingiausių mūsų gaminių.

Energiją taupančiose patalpose pagaminti CMOS vaizdo jutikliai
Energiją taupančiose patalpose pagaminti CMOS vaizdo jutikliai

Energijos taupymas ir tikslumo reikalaujanti gamyba švariosiose patalpose

CMOS vaizdo jutikliai yra elektroninės išmaniųjų telefonų ir skaitmeninių fotoaparatų akys. Tokius jutiklius turi „Xperia™“ ir kiti įrenginiai, nuo fotoaparatų iki automobilių. Dabar puslaidininkių, pvz., CMOS vaizdo jutiklių, negalima pagaminti be švariosios patalpos, o temperatūrai, drėgmei ir švarai palaikyti reikia daug energijos.

Kiekvienas gali prisidėti prie aplinkos apsaugos

Darbuotojai gali priimti pažangius ir ekologiškus sprendimus darbo vietoje

Norint palaikyti kruopščiam puslaidininkių apdirbimui reikalingas aukšto lygio sąlygas švariojoje patalpoje, labai svarbu pasinaudoti suinteresuotųjų subjektų patirtimi ir žiniomis. Jos yra būtinos stengiantis sumažinti neigiamą poveikį aplinkai ir kartu išlaikyti švariųjų patalpų standartus, reikalingus gaminių kokybei ir aukštam gamybos pajėgumui užtikrinti.

Kiekvienas gali prisidėti prie aplinkos apsaugos

1 atvejis: Nagasakio gamykla

Atliekų šiluma naudojama efektyviau
Darome daugiau naudodami turimą energiją

Perteklinės šilumos perdirbimas siekiant sumažinti bendrąsias energijos sąnaudas

Mes sutelkėme dėmesį į oro kondicionavimo sistemą Nagasakio technologijų centre, kad sumažintume energijos suvartojimą. Gaminant puslaidininkius švariosiose patalpose svarbu palaikyti tam tikrą temperatūros ir drėgmės lygį. Norint to pasiekti, iš lauko susiurbto oro temperatūra sureguliuojama jį atvėsinus arba sušildžius.

Anksčiau šildymui garais reikalinga energija būdavo gaunama deginant iškastinį kurą. Jį pakeitus šiluma, kurią išskiria iš gamykloje veikianti įranga, sutaupoma maždaug 2,1 karto daugiau energijos.

[1] Oro srautas iš oro kondicionavimo įrenginio [2] Vėsinimo įranga [3] Katilas [4] Puslaidininkių gamybos įrenginys

Prieš

Anksčiau katilas tiekdavo orą, kuris būdavo sumaišomas su atvėsusiu oru, kad būtų galima tiksliai kontroliuoti švariosios patalpos oro temperatūrą. Norint palaikyti pastovią temperatūrą, reikėdavo atvėsinti patalpoje esančius įrengimus atvėsusiu oru, išleistu iš patalpos kaip atliekinė šiluma. Šilumos energija, išleista darbo metu, nebūdavo naudojama produktyviai.

Po

Įdiegus naują sistemą, švariosios patalpos įrengimų atliekinė šiluma pakeitė katilo garus, kad būtų galima kontroliuoti patalpos temperatūrą. Pabaigusi energijos ciklą atliekinė šiluma perdirbama, kad būtų produktyviai panaudota gamybos metu, dėl ko mažėja iškastinio kuro sąnaudos ir išmetamo CO2 kiekis.

Pagalba taupant energiją ir išmetamo CO2 kiekio mažinimas

[1] per metus

Pagalba taupant energiją ir išmetamo CO2 kiekio mažinimas

Naujoji sistema teikia dvigubą naudą aplinkai: bendrai sutaupoma daugiau energijos perdirbant šilumą ir mažinamas išmetamo CO2 kiekis naudojant mažiau iškastinio kuro. Įdiegus naują sistemą, išmetamo CO2 kiekis sumažėjo apie 52 %, tai yra, nuo maždaug 9300 tonų anksčiau iki 4400 tonų dabar.

Mūsų energijos taupymo priemonės negalėtų paveikti gamybos

Shinnosuke Baba

„Sony Semiconductor Manufacturing Corporation“.

Shinnosuke Baba

Nagasakio technologijų centre daugiausia gaminami puslaidininkiniai CMOS vaizdo jutikliai, skirti išmaniųjų telefonų fotoaparatams. Siekdamas tiekti aukštos kokybės gaminius klientams visame pasaulyje, Infrastruktūros skyrius dirba visą parą, kad užtikrintų gamybos infrastruktūrai tiekiamos energijos stabilumą ir jos efektyvų naudojimą.

Mes uždavėme sau klausimą: „Kiek gamybos metu susidariusios atliekinės šilumos galime panaudoti pakartotinai?“. Naujoji sistema sulaiko ir pakartotinai naudoja atliekinę šilumą iš gamybos įrangos ir pagalbinių įrenginių. Pasitelkę patirtį ir duomenų analizę, kuriame tobulesnę šilumos balanso kontrolę, kad galėtume įgyvendinti energijos taupymo priemones nedarydami poveikio gamybos procesui. Norime, kad mūsų veiklą žmonės apibūdintų kaip „puikią ir netriukšmingą“.

2 atvejis: „SDT Thailand“

Sumaniai mažiname kondicionavimo poreikį
Pažangesnis ir tikslingesnis oro kondicionavimas

„Sony Device Technology (Thailand) Co., Ltd.“ (SDT) užsiima puslaidininkių surinkimu ir gabenimu. Pertvarkydama oro srautus pasitelkusi dalinį oro kondicionavimą ir didindama atšaldyto vandens temperatūrą, SDT sugebėjo eksploatuoti švariąsias patalpas sunaudodama kur kas mažiau energijos.

[1] Oro kondicionavimo įrenginys [2] Vėsinamas oras [3] Šildomas oras [4] Gamybos įrenginys

Prieš

Galingi ventiliatoriai pūsdavo atvėsusį orą nuo lubų, kad atvėsintų visą patalpą ir įrengimus, o atliekinė šiluma būdavo išsiurbiama pro angas grindyse.

Po

Nauja sistema veikia natūralios konvekcijos principu, o atvėsęs oras patalpą pasiekia grindų lygyje, kur yra šilumą išskiriantys įrengimai. Šiltas oras natūraliai pakyla iki lubų, kad būtų perdirbamas, kartu nuo darbinių paviršių pakeldamas dulkes.

Du zuikiai vienu šūviu: taupoma energija ir nauda „Sony“

Oro srautų optimizavimas siekiant pagerinti efektyvumą

Įdiegus naują sistemą, išmetamo CO2 kiekis sumažėjo apie 67 %, nuo maždaug 4000 tonų iki 1300 tonų. Nauji ŠVOK įrenginiai veiksmingiau kontroliuoja oro srautą, nukreipdami orą į gamybos įrengimus. Be to, taikant naujas oro srauto strategijas nepageidaujamos dulkės pakeliamos į lubų aukštį ir pašalinamos iš gamybos srities.

Du zuikiai vienu šūviu: taupoma energija ir nauda „Sony“

[1] per metus

Hirotoshi Kikuchi
Optimalaus energijos ir našumo balanso modeliavimas

Hirotoshi Kikuchi

„Sony Technology (Thailand) Co., Ltd“
CWS BIURAS

Energijos valdymas gamykloje – tai nuolatinės pastangos išlaikyti gamybos kokybę, o kartu sunaudoti mažiau energijos ir sumažinti neigiamą poveikį aplinkai. Siekdami tikslo įdiegti oro kondicionavimo sistemą, pagrįstą natūralia oro konvekcija, turėjome nuolatos modeliuoti situacijas ir analizuoti duomenis. Kadangi naujoji sistema labai skiriasi nuo įprastų oro kondicionavimo sistemų, mums taip pat reikėjo gamybos proceso darbuotojų patvirtinimo, kad jie savo darbo aplinkoje nepatyrė neigiamo poveikio.

Ši sistema taip pat įdiegta „Xperia™“ surinkimo gamykloje Tailande („Sony Technology (Thailand) Co, Ltd“). Kitos Azijos gamyklos planuoja atnaujinti pagalbinę įrangą artimiausiu metu, o mes tikimės, kad vykstant šiems pokyčiams galėsime taikyti pažangesnes energijos taupymo priemones. Viliamės sutaupyti dar daugiau energijos ir toliau visame pasaulyje tiekti daugiau „Sony“ gaminių iš gamyklų, kurios atsižvelgia į poveikį aplinkai.

SUSIJĘ GAMINIAI

Mobilieji, planšetiniai kompiuteriai ir išmanieji įrenginiai
Mobilieji telefonai, priedai ir išmanieji įrenginiai

Sužinokite daugiau apie „Sony“ technologijas

Naujos kartos projektoriai
Naujos kartos projektoriai
Naujoviški elektros energijos tiekimo būdai visiems
Naujoviški elektros energijos tiekimo būdai visiems
Kupinas puikių idėjų
Kupinas puikių idėjų