SLICE OF LIVING

One Slate
Meniška „One Slate“ estetika

Gyvenamosiose erdvėse televizorius gali atrodyti kaip meno kūrinys, daiktas, kuriuo žmonės galėtų pasigrožėti. Vadovaudamasi šia idėja, „Sony“ sukūrė naują inovatyvų televizoriaus dizainą, kuris gali pagyvinti erdvę kaip meniškas elementas.

Prašome sutikti su „Youtube“ slapukais, kad galėtumėte žiūrėti šį vaizdo įrašą

Toliau nurodykite savo slapukų nuostatas ir įsitikinkite, kad įjungėte „Youtube“ slapuką skiltyje „Funkciniai slapukai“.

A1 serija

Panaudota tik viena plokštė, todėl pasiektas neprilygstamas grakštumas

Koncepcijos „Slice of Living“ tikslas – pakeisti tradicinius gyvenamųjų patalpų elementus ir tvarką, kad gaminiai natūraliai derėtų su aplinka. Norėjome kuo tiksliau įgyvendinti šį principą ir sukurti televizorių nesilaikydami tradicinių baldų bei interjero dizaino taisyklių. Taip sugalvojome koncepciją „One Slate“, kurios laikydamiesi pagaminome televizorių iš vienos plokštės. Toks natūraliai elegantiškas dizainas primena meno kūrinį ir pamirštamos standartinės televizorių dizaino taisyklės. Kad gaminio išvaizda galėtų pakeisti gyvenamąsias erdves, reikėjo kurti ją kaip meno kūrinį.

Grynas ir paprastas

Meno kūriniai ne tik yra vizualiai patrauklūs, bet ir suteikia žiūrovams tam tikrų pojūčių. Šiuo principu vadovavomės kurdami naujojo televizoriaus dizainą. Ieškodami būdų panaudoti paprastą minimalistinę „One Slate“ estetiką, sugalvojome, kad galėtume pasitelkti ekrano technologiją OLED ir įtaisyti visus elementus tiesiog ekrane, todėl nebereikėtų atskirų garsiakalbių, apvado arba stovo. Ekrane taip pat integruotos naujos garso technologijos, kurios sukuria garsą sukeldamos ekrano vibraciją. Taip sujungiamas vaizdas ir garsai. Be to, glotnus televizorius turėjo puikiai derėti prie aplinkos ir pakabinus jį ant sienos, todėl pasirinkome minimalistinę konstrukciją, kurią sudaro pagrindinė ekrano plokštė ir atraminė plokštė užpakalinėje dalyje. Tai – visas gryno „One Slate“ gaminio dizainas, kuriame suderinti visi reikalingi elementai: vaizdas, garsas ir estetika.

Siekdami užtikrinti neprilygstamą kokybę, ieškojome nesudėtingų sprendimų

„Turėjome išsiaiškinti, kaip užtikrinti neprilygstamus žiūrovo pojūčius. Uždavėme sau paprastą klausimą: ko labiausiai reikia ekranui? Galiausiai supratome, kad turėsime sukurti visiškai naują dizainą, kuris skirtųsi nuo įprastų rėminių konstrukcijų su stovais bei apvadais ir suteiktų galimybę patirti visiškai naujų pojūčių. Supratome, kad jei galėtume pakeisti televizorių išvaizdą, žmonės pradėtų kitaip matyti savo gyvenamąsias erdves ir netgi pasikeistų jų kasdienis gyvenimas. Siekdami tokių estetinių pokyčių, suderinome kuo paprastesnius elementus su kokybiškiausią vaizdą sukuriančiomis technologijomis. Toks dizainas suteiks žmonėms galimybę visiškai naujai pertvarkyti savo gyvenamąsias erdves.“

Tako, kūrybos direktorius

Kuriant dailią konstrukciją panaudotas stiklas

„One Slate“ esmė – panaikinti visus pašalinius elementus iš televizoriaus dizaino, kad žiūrovai galėtų patirti kuo įvairesnių pojūčių. Siekdami įgyvendinti minimalistinio dizaino idėją, nusprendėme pradėti nuo pačių pradžių ir perkurti visą televizoriaus konstrukciją. Pavyzdžiui, pagrindą ir jungtis, kurie paprastai įtaisomi televizoriaus užpakalinėje dalyje, integravome užpakalinėje atraminėje plokštėje, todėl ekranas tapo plonesnis. Stiklinis dangtis sutvirtina struktūrą ir dėl jo televizoriaus apdaila atrodo dailesnė bei blizgesnė. „One Slate“ koncepcija panaudota kuriant visus elementus: parinkta kuo siauresnė užpakalinė plokštė, kad kraštų nesimatytų net ir žiūrint įstrižai. Kita svarbi savybė – pagerintas ekrano pikselio žingsnis, kad į ekraną būtų galima žiūrėti natūraliu kampu ir žiūrovams būtų patogiau. Suderinę šiuos skirtingus elementus, sukūrėme užbaigtą, nereikalingomis detalėmis neapkrautą televizoriaus dizainą, kuris dėl glotnaus silueto iš vientisos plokštės primena meno kūrinį . Be to, dėl savo estetinių savybių televizorius tiks visoms kambario vietoms (ne tik kampams) ir derės prie aplinkos tiek pakabintas ant sienos, tiek pastatytas ant plokščio paviršiaus.

Televizorius „Sony A1“
Televizorius „Sony A1“
Televizorius „Sony A1“
Televizorius „Sony A1“

Kontrastingos medžiagos pagal gyvenamąsias erdves

Unikalus televizoriaus vaizdo ir garso derinys turėjo būti priderintas prie gyvenamųjų erdvių, todėl reikėjo kruopščiai apgalvoti visas smulkmenas, įskaitant medžiagas. Kurdami aliumininį ekrano kraštų apvadą, suradome idealų dažymo ir cheminio poliravimo sprendimą, todėl blizgesys puikiai dera su stiklu, tačiau išlieka subtilus ir rafinuotas. Mūsų komanda taip pat išdėstė su aliumininiu apvadu suderintą horizontalią vibruojančių garsiakalbių juostą užpakalinio paviršiaus viduryje, kad būtų skleidžiamas optimalus garsas. Dėl šios dizaino ypatybės ne tik padidėja televizoriaus patvarumas, bet ir susiaurėja jo konstrukcija. Atraminė plokštelė dengta audiniu, kurio minkšta tekstūra sudaro kontrastą su stiklu. Be to, audinys yra funkcionalus: jis slopina užpakaliniame skyde įtaisyto žemųjų dažnių garsiakalbio žemus tonus, kad būtų skleidžiamas sodresnis garsas. Televizorius puikiai priderintas prie aplinkos sujungus įvairias gyvenamosioms patalpoms tinkančias medžiagas – audinį, stiklą, aliuminį.

Bendradarbiaujant pasiekti geriausi rezultatai

„One Slate“ principo esmė – paprastumas. Turėjome sugalvoti nesudėtingą formą ir paprastus elementus, tačiau nelengva optimaliai suderinti skirtingas televizoriaus konstrukcijos dalis. Buvo sunku tinkamai sujungti įvairias medžiagas, suderinti tekstūras, įtaisyti didelį žemųjų dažnių garsiakalbį siauroje konstrukcijoje, užtikrinti, kad naudotojui būtų patogu prijungti kabelius, ir kartu sukurti patrauklų užpakalinės dalies dizainą. Todėl dizaineriai bei inžinieriai turėjo bendradarbiauti, kad galėtų įveikti iššūkius ir sugalvoti idealiausią galutinį televizoriaus dizainą.“

Kuwao, dizaineris

Apgalvotas vaizdas, garsas ir išvaizda. Naujasis „Sony“ dizainas pakeitė įprastas televizorių ypatybės, nes jis yra funkcionalus, estetiškas bei nesudėtingas ir suteikia galimybę žiūrovams patirti išskirtinius pojūčius. Naujai priderintas prie aplinkos, „One Slate“ prilygsta meno kūriniams galerijose.