Negative Space

Kaip išgaunamas aukštos kokybės garsas

Malonu klausytis muzikos per aukštos kokybės garsą atkuriančius gaminius. Norėdami pritraukti platesnę auditoriją, mes sukūrėme naują dizainą.

Dar daugiau patenkintų nepriekaištingo garso aistruolių

MP3 arba AAC klausymasis tapo įprastu reiškiniu išpopuliarėjus išmaniesiems telefonams ir mobiliesiems įrenginiams, tačiau vis daugiau žmonių ieško didelės raiškos garso. Norime, kad kuo daugiau žmonių išgirstų tai, ko jie negirdėdavo klausydamiesi CD, ypač dabar, kai skaitmeninio garso pažanga ištobulino kiekybę ir kokybę transliuojant ir paskirstant. Tai, kad klausymasis be laidų yra populiaresnis, parodo, kad žmonės ieško paprastumo ir patogumo. Atėjo laikas iš naujo pažvelgti į tai, kas kokybišką garsą daro kokybišku ir sukurti naują dizainą šiandienai ir ateičiai bei perteikti tai, kuo ši klausymosi patirtis yra išskirtinė.

Ko žmonės ieško rinkdamiesi aukštos kokybės garsą atkuriančius įrenginius? Šį klausimą uždavėme profesionalams ir audiofilams, organizuodami tyrimus ir seminarus Tokijuje ir Londone. Atkreipėme dėmesį į audiofilų atsiliepimus apie estetiką ir supratome, kad svarbiausia klausytojams priminti nepriekaištingą garso kokybę, parodyti techninius sprendimus ir pasiūlyti didelę raišką suderinant išvaizdą ir medžiagas. Būtent todėl rinkomės tvirtą ir patikimą, o ne ploną, lengvą ir modernią išvaizdą.

Suspaudimas, suglaudinimas ir „Negative space“

Svarstant, kas gali perteikti aukštos kokybės, didelės raiškos klausymo pojūčius, mus sužavėjo tai, kaip puikiai daiktai atrodo, kai jie yra suglaudinti ir sukoncentruoti. Įsivaizduokite visus garso įrangos elementus sukoncentruotus į vieną kompaktišką masyvą – suspaudžiant juos, kol medžiagos susilieja kartu ir natūraliai išlieka tai, kas yra svarbiausia. Neišvengiamai šis procesas išryškina aplinkinę erdvę išsaugant šias esmines savybes. Atsižvelgdami į tai, mes nusprendėme fokusuoti į šios susidarančios erdvės dizainą, kuris išryškintų tai, kas aukščiausios kokybės garsą daro tikrai kokybišku.

Kokia yra ideali kiekvieno tipo garso gaminius įrėminanti erdvė? Mes mąstėme remdamiesi trimis koncepcijų poromis. Formos, išgautos šio suglaudinimo proceso metu, turi būti paprastos ir lengvai atpažįstamos. Be to, garso gaminių išvaizda turi perteikti jų tvirtumą ir patikimumą. O smulkiai grūdėtos dangos ir tekstūros turi sietis su didelės raiškos muzika, atrodydamos preciziškai ir perteikdamos didelio tankio pojūtį.

Nepaslėpti kokybės garantijos požymiai

Takuma, vyriausiasis meno direktorius

Dabar madingas minimalistinis dizainas, tačiau siekiant atkurti nepriekaištingos kokybės garsą, siekiama kitų tikslų. Žvelgiant į šiuos gaminius matoma užuomina apie jų funkcijas ir inžinerinius sprendimus, palaikančius tokio lygio garso atkūrimą. Didelės raiškos muzikoje išsaugomos detalės, kurios paprastai prarandamos, todėl galima mėgautis aiškiu ir sodriu garsu. Tuo pačiu principu vadovaujamės ir kurdami dizainą. Mes nešaliname vieno elemento paskui kitą, bet ieškome kokybiškų ir kiek įmanoma elegantiškesnių formų.

Švarus aiškus garsas, suspausta konstrukcija

NW-ZX2

Paimkite „Walkman® NW-ZX2“ ir pamatysite, kad mes nebandėme paslėpti stiprintuvo bloko jo viduje. Sumažinome visą įrenginio korpusą, tačiau nugarėlėje palikome nedidelį išsikišimą, kuris ir yra stiprintuvas. Ši išskirtinė forma yra priminimas, kad nepriekaištingo garso atkūrimas yra sudėtingas darbas. Pritaikę „Negative Space“ principą sukūrėme gaminius su įleistais mygtukais, todėl galėsite juos lengvai surasti liesdami. Kiti nepriekaištingą garsą atkuriančios konstrukcijos požymiai – didesnį tvirtumą užtikrinantys lenkti aliuminio korpuso šonai. Speciali apdaila primins jums didelę raišką. Pastatę grotuvą pastebėsite, kad dėklas iškelia jį pakankamai aukštai, todėl jūs galėsite lengvai prijungti didesnius kokybiškus kištukus specialiai tam paliktoje vietoje.

Tvarkingai paslėptos sąsajos

PHA-3

Kitaip nei ankstesniuose ausinių su stiprintuvais modeliuose, kuriuose sąsaja ir valdiklių apsauga buvo tarsi išorinė funkcija, PHA-3 įrenginyje visi būtini komponentai integruoti tvirtame korpuse, atspindinčiame svarbiausius veiksnius. Suspausdami šias funkcijas korpuse integravome apsaugas, apibrėžiančias ratuko ir ausinių lizdų vietą. Visi varžteliai yra rūpestingai paslėpti, todėl lygus korpusas atrodo dar glotnesnis. Jis pagamintas iš tvirto šlifuoto aliuminio. Palietę įvertinsite ir nepriekaištingų formų iškilusius garsumo valdiklius.

Neišvengiami atsakymai ieškant esmės

Yashiro, dizaineris

Labai svarbu yra tai, kad aukščiausios klasės garso atkūrimo gaminių forma padeda pasiekti aukštesnių garso kokybės standartų. Išsaugojus garso kokybę ir malonią klausymosi patirtį nulemiančias funkcijas liko daug nereikalingos erdvės. Taip, žvelgdami į vidų, mes suformavome išorę ir visą tai padarėme siekdami išskirtinės švaros garso ir išskirtinės klausymosi patirties.

Įrenginių
atkuriama muzika

XBA-Z5

XBA-Z5 į ausis įstatomose ausinėse naudojami du „Balanced armature“ aiškesnius viduriniuosius ir aukštuosius dažnius atkuriantys įrenginiai ir dideli dinaminiai pagrindiniai įrenginiai. Čia, konstrukcijoje pritaikius „Negative space“ principą, juos skiria įdubimas, kurio nusprendėme neliesti kurdami vientisą funkcijas sujungiančią formą. Žiūrėdami pastebėsite, kad ausų pagalvėlėse talpinami du įrenginiai, kurie yra labai svarbūs atkuriant nepriekaištingos kokybės garsą. Pats korpusas yra pagamintas iš tvirto smulkios tekstūros magnio lydinio.

Galingą veikimą atspindintis korpusas

MDR-Z7

Galingi 70 mm pagrindiniai įrenginiai MDR-Z7 ausinėse sukuria lygios bangos efektą, kad muzika skambėtų dar natūraliau. Jie yra pakreipti link ausies, todėl platus dažnių diapazonas paskirstomas tolygiau. Šių aukštos kokybės įrenginių forma persiduoda korpusui ir tai detalė, kurią išsaugojome stengdamiesi kuo labiau sumažinti korpusą ir neaukoti veikimo kokybės. Kruopšti apdaila yra tarsi nepriekaištingos garso kokybės pažadas. Korpuso tvirtumą ir plonumą užtikrina aliuminio konstrukcija.

Svarbiausias funkcijas nurodantys regimi požymiai

Kurihara, dizaineris

Nors kurdami vadovavomės suglaudinimo, suspaudimo ir išsaugojimo principais, kai kurios gaminio funkcijos yra svarbesnės už kitas. Mes norime pabrėžti, kad garso kokybę, išvaizdą, naudojimą ir kt. nulemiančios funkcijos skiriasi atsižvelgiant į gaminį. Pritaikę „Negative Space“ principą sukūrėme gaminius, kuriuose lengvai išsiskiria tai, kas yra svarbiausia ir turi būti pastebėta.

Puikus žemųjų dažnių
garsiakalbio garsas

MHC-V7D/SHAKE-X7D

„Negative Space“ principas įkvėpė dizainerius sukurti nedidelės raiškos namų garso sistemas MHC-V7D / SHAKE-X7D, kurios puikiai tinka organizuojant vakarėlius. Kurdami šias sistemas daugiausia dėmesio skyrėme žemųjų dažnių garsiakalbiui, gebančiam užtikrinti galingą garsą. Keičiant atstumą tarp jo ir viduriniųjų bei aukštųjų dažnių garsiakalbių susiformavo įdubimai, kurie suteikia sistemai išskirtinę išvaizdą ir pabrėžia tam tikras išskirtines funkcijas.

Žiūrint iš šono, įrenginys išsiskiria elegantišku siluetu ir lygiu paviršiumi. Įtemptas paviršius sudaro įspūdį, kad įrenginio viduje slypi galinga garso koncentracija. Lygiagretūs paviršiai taip pat yra sumažinti, dėl to gerėja akustika. Visa tai vainikuoja konstrukcijos suspaustumo įspūdį sustiprinantys plokštumoje integruoti valdikliai, kurie nekliūna nešiojant įrenginį.

Išskirtinio patikimumo konstrukcija

Morimoto, dizaineris

Profesionalai ir aukštos kokybės garso mėgėjai nori gaminių, kuriais jie galėtų pasitikėti visus metus. Būtent todėl labai svarbu atskirti inžinierinius veikimo sprendimus nuo paties gaminio dizaino. Mums nėra nieko svarbiau už tai, kad mūsų gaminius rinktųsi tie, kurie rimtai žiūri į muziką.

„Sony“ dizainas „Pure Geometry“

Garso ir vaizdo harmonijos bei interjero elementų derinys. Išgirskite dizaino kūrimo užkulisių istorijas.