AX700 projekto narių nuomonės

Naujoji „Handycam®“
kamera profesionaliems
filmų kūrėjams
ir mėgėjams.

Susipažinkite su mūsų inžinieriais.

„Sony“ sukurtos profesionalams skirtos vaizdo kameros jau kurį laiko puikiai vertinamos filmavimo aikštelėse, įskaitant televizijos studijas ir filmų kūrėjus. „Sony“ pritaikė pažangias vaizdo kameros technologijas ir žinias paprastiems vartotojams skirtame modelyje – FDR-AX700. Kodėl „Sony“ pristato šį „Handycam®“ modelį, kurį kone galima vadinti profesionalams skirta vaizdo kamera, bendrai vartotojų rinkai? Paprašėme trijų kūrėjų komandos narių pasidalyti savo įžvalgomis ir papasakoti apie tikslus.

Junichiro
Junichiro Tamagawa 

[Gaminių planavimas]

Nobuhiro
Nobuhiro Onouchi 

[Gaminio dizainas (projekto vadovas)]

Hitoshi
Hitoshi Ueda

[Programinės įrangos (AF) technologija]

Koncepcija

Funkcionalumas ir dizainas padeda pasiekti tikrą filmavimo meistriškumo lygį, kuris niekuo nenusileidžia profesionalams ir atitinka mėgėjų poreikius.

Pirmiausia, kaip AX700 pasiekė tokį pažangų vystymo etapą? Kas už viso to slypi?
AX700

Junichiro Tamagawa
[Gaminių planavimas]

4K televizoriai tampa vis populiaresni, filmų redagavimo programinės įrangos poreikis tarp paprastų naudotojų auga ir tai inicijuoja tam tikrus pokyčius filmų kūrimo srityje. Mėgėjai, kuriantys filmus savo malonumui, nori našaus ir paprasto naudoti modelio, nenusileidžiančio profesionalams skirtiems modeliams. Tai reiškia, kad riba tarp profesionalų ir mėgėjų nyksta. Seniau „Sony“ kurdavo atskiras gaminių linijas: paprastiems naudotojams skirtas kameras ir profesionalams skirtas kameras, naudojamas televizijos transliacijoms ir filmams kurti. Bet šiais laikais tiek profesionalai, tiek mėgėjai nebėra spraudžiami į rėmus ir laisvai renkasi vaizdavimo gaminius. Pavyzdžiui, α serijos didelio našumo skaitmeniniai fotoaparatai su keičiamuoju objektyvu, skirti paprastiems naudotojams, sulaukė didelio profesionalių filmų kūrėjų dėmesio. Taigi, dabar pristatome tris kameros modelius – XDCAM PXW-Z90 (toliau – Z90), NXCAM HXR-NX80 (toliau – NX80) ir „Handycam®“ FDR-AX700 (toliau – AX700) – siekdami patenkinti ir profesionalų, ir mėgėjų poreikius.

Modeliai Z90 ir NX80 laikomi profesionalams skirtomis vaizdo kameromis, o AX700 yra paprastiems naudotojams skirta vaizdo kamera, vadinama „Handycam®“. Šios kameros yra tarsi vienos šeimos nariai, kurių vaizdo kokybės charakteristikos kone identiškos. Kalbant apie skirtumus, Z90 ir NX80 turi specialias rankenėles, padedančias patogiai filmuoti žemu kampu ir nešti kamerą, bei XLR jungtis. Be to, Z90 turi dar vieną jungtį, palaikančią profesionalams skirtą XAVC formatą, populiarų transliavimo paslaugų sektoriuje.

Ko siekėte kurdami „Handycam®“ klasės modelį AX700?
Junichiro Tamagawa

Junichiro Tamagawa
Gaminių planavimas

2014 m. pasirodęs FDR-AX100 (toliau – AX100) buvo ankstesnis „Handycam®“ pavyzdinis modelis. Jis sulaukė pripažinimo dėl 4K filmų funkcijos ir itin aukštos vaizdo kokybės – atrodė, kad puikios nuotraukos tiesiog paverstos į stulbinančius filmus. AX700 pralenkė savo pirmtaką, nes puikios veikimo charakteristikos, papildytos naujomis funkcijomis, kuria dar didesnę vertę. Pažengusiems mėgėjams domėjimasis filmavimo subtilybėmis tapo rimtu hobiu, dažnai iš naudotojų girdime, kad jie nori patogesnių filmavimo funkcijų ir galimybių kuo tiksliau keisti nustatymus. Be to, specialistai, naudojantys „Handycam®“ kaip savo darbo įrankį, nori tikrų profesionalams skirtų funkcijų. Kurdami AX700 atsižvelgėme į tai.

Nobuhiro Onouchi
[Gaminio dizainas (projekto vadovas)] 

Subūrėme mišrią AX700 kūrėjų komandą, kurią sudarė nariai iš paprastiems naudotojams ir profesionalams skirtų vaizdo kamerų kūrimo grupių. Toks komandos formavimo principas, t. y. ne tiesiog paprastas narių paėmimas iš dviejų komandų, buvo beprecedentis. Mes norėjome sukurti profesionalų kokybės vaizdo kamerą, tad kokia komanda būtų idealiausia? Ilgai diskutavę nusprendėme, kad dizainerių komandoje projektui vadovaus specialistai iš profesionalams skirtų vaizdo kamerų skyriaus, o paprastiems naudotojams skirtų vaizdo kamerų kūrėjų žinios ir patirtis padės įveikti šios naujos kameros kūrimo iššūkius.

Nobuhiro Onouchi
Į kokius konkrečius prašymus atsižvelgta kuriant AX700?
4k

Junichiro Tamagawa
[Gaminių planavimas] 

AX100 naudotojai prašė patobulinti automatinį fokusavimą, todėl kurdami AX700 daugiausia dėmesio skyrėme AF. Didelis 1.0 tipo vaizdo jutiklis ir 4K įrašymo funkcija leidžia užfiksuoti vaizdus esant mažam lauko gyliui, bet norit tai pasiekti, reikalingas itin tikslus fokusavimas. Net jei filmuojant atrodo, kad objektas sufokusuotas, naudotojai kartais nusivilia pamatę nufilmuotą medžiagą dideliame 4K televizoriaus ekrane, nes objektas nėra taip aiškiai sufokusuotas, kaip tikėtasi. Kamera turi tiksliai fokusuoti objektus visada ir tinkamu momentu, nes dažnai filmuojamų scenų negalima pakartoti, jos būna tik kartą gyvenime. Nors gali pasirodyti, kad kalbama apie įprastas veikimo charakteristikas, siekiame pasirūpinti, kad mūsų klientai galėtų tinkamai užfiksuoti objektus, kai reikia įamžinti svarbias progas ir akimirkas. Tai buvo mūsų pagrindinis tikslas, dėl kurio tiek dėmesio skyrėme AF savybėms.

Ar AX700 perėmė kitų svarbių funkcijų iš profesionalams skirtų vaizdo kamerų?

Nobuhiro Onouchi
[Gaminio dizainas (projekto vadovas)]

Profesionalams svarbu patogus valdymas. Meniu struktūra ir valdymas gerokai skiriasi nuo „Handycam®“ modelių. AX700 galima dar geriau koreguoti nustatymus, o mes stengėmės pasirūpinti tikrai paprastu valdymu. Padidinome OLED elektroninio vaizdo ieškiklio (EVF) ir LCD ekrano raišką, kad peržiūrint vaizdus mažiau pavargtų akys, ir savo iniciatyva įtaisėme AX700 įrenginių, paprastai naudojamų profesionalams skirtose vaizdo kamerose. Be to, kurdami AX700 ieškojome tinkamos kameros rankenėlių formos, kad užtikrintume geresnį stabilumą filmuojant, ir siekėme profesionalams skirtiems modeliams taikomų patvarumo standartų, kad kamerą būtų galima drąsiai naudoti sudėtingomis aplinkos sąlygomis.

OLED vaizdo ieškiklio LCD
Technologija

AF greitis, sulaukęs pripažinimo α serijos fotoaparatuose su keičiamuoju objektyvu, atskleidžia savo tikrąjį potencialą kuriant filmus.

Papasakokite daugiau apie AX700 automatinį fokusavimą ir kaip kūrėjai skyrė šiai funkcijai pirmenybę.
Hitoshi Ueda

Hitoshi Ueda
[Programinės įrangos (AF) technologija]

Pirmą kartą „Handycam®“ vaizdo kamerų istorijoje modelyje AX700 integruota automatinio fokusavimo technologijos spartaus hibridinio AF sistema, kurios galimybes palankiai įvertino „Sony“ α serijos keičiamųjų objektyvų ir „Cyber-shot“ kompaktinių skaitmeninių fotoaparatų naudotojai. Išskirtine ypatybe galima vadinti fazės aptikimo AF ir įprasto tipo kontrastinio AF derinį, kuris užtikrina puikias automatinio fokusavimo charakteristikas – itin greitą, tikslų ir nuolatinį sekimą. Be to, kameros fokusavimo padėtis rodoma LCD ekrane žaliame AF rėmelyje.

Junichiro Tamagawa
[Gaminių planavimas]

Kalbant apie automatinį fokusavimo fotografuojant, svarbiausia tai, kaip greitai ir tiksliai fotoaparatas gali sufokusuoti reikiamą objektą. Filmuojant procesas yra kitoks: nesufokusuotas vaizdas transformuojamas į sufokusuotą, siekiant užfiksuoti judėjimą. Tokiu atveju greitas sufokusavimas nebūtinai garantuoja puikią filmo vaizdo kokybę. Filmuojant dažnai ir apgalvotai pasirenkamas lėtas, bet sklandus fokusavimas, siekiant tinkamai perteikti judėjimą. Tam tikrais atvejais filmuojant svarbu greitas ir tikslus automatinis fokusavimas, bet sklandus ir kokybiškas fokusavimo perėjimas taip pat būtinas.

Hitoshi Ueda
[Programinės įrangos (AF) technologija]

AF technologija užtikrina ne tik greitą, bet ir natūralų, sklandų fokusavimo perėjimą – tai padeda pasiekti vaizdo jutiklis su fazės aptikimo AF ir naujas specialiai filmavimui sukurtas algoritmas. Kaip kamera pereina nuo esamo fokusavimo taško prie kito objekto? Fazės aptikimo AF sistema nuspėja būsimą filmavimo objektą ir kamera apskaičiuoja atitinkamą fokusavimo greitį, kad užtikrintų sklandų filmo vaizdų fokusavimą. AX700 galima rinktis iš septynių fokusavimo greičių.

Jau minėjote aukštos kokybės nuolatinio automatinio fokusavimo funkciją. Ar galite papasakoti daugiau?
AF

Hitoshi Ueda
[Programinės įrangos (AF) technologija]

Be abejonės. Nuolatinio objekto sekimo technologija yra vienas svarbiausių privalumų, gundančių įsigyti AX700. Iš viso 273 fazės aptikimo AF taškai užtikrina maždaug 84 % viso vaizdo srities AF aprėptį. Kiekvienas šis AF taškas svarbus apskaičiuojant fokusavimo objekto tašką, nes sistema sujungia duomenis, gautus iš kiekvieno AF taško, ir identifikuoja objektą, kurį nori nufilmuoti naudotojas. Sistema taip pat nustato nurodyto objekto dydį bei judėjimą ir toliau jį nuosekliai seka.

Nuoseklaus sekimo funkcija reikalinga ne visada. Tarkime, staiga pasikeičia filmavimo aplinkybės: jums [kameros naudotojui] filmuojant peizažą į kadrą netikėtai įbėga jūsų vaikas, tad gal norėsite greitai nukreipti fokusavimą į vaiką. Nuoseklaus sekimo taip pat nereikia, kai greitai keičiate filmavimo kryptį, nes tada svarbu greitai pereiti nuo vieno sufokusuoto objekto prie kito. Todėl AX700 turi AF objekto keitimo jautrumo diapazoną. Naudotojas gali rinktis iš penkių jautrumo lygių, taikomų pereinant nuo vieno objekto prie kito – nuo RESPONSIVE (jautraus) iki LOCKED ON (užfiksuoto). Kameroje taip pat yra penki AF sekimo gylio diapazono nustatymų lygiai: nuo WIDE (plataus) iki NARROW (siauro). Reguliuodamas šias funkcijas, naudotojas galės užfiksuoti vaizdą tiksliai taip, kaip nori.

Specialus algoritmas taip pat vaidina svarbų vaidmenį pereinant nuo vieno objekto prie kito. Be to, reikia gerai išmanyti derinimo subtilybes, norint tinkamai išnaudoti įvairių skirtingų nustatymų teikiamas galimybes. Kaip „Sony“ kūrėjų komandos narys ir kaip asmuo, įgijau svarbios patirties ir žinių šioje srityje. Naujojoje kameroje yra viskas, ko, mano nuomone, reikia ir dar keletas mano idėjų, kilusių dar tada, kai buvau atsakingas už židinio plokštumos fazės aptikimo AF, skirto α serijos fotoaparatams su keičiamuoju objektyvu, kūrimą. Norėjau suteikti naudotojams galimybę kurti įvairius filmus taikant skirtingus nustatymų derinius. Taigi, eksperimentavau su derinimu tol, kol galiausiai pasiekiau norimą rezultatą.

Taigi, AX700 puikiai tinka įvairiausioms filmavimo aplinkybėms ir poreikiams. Ar turite kokių pasiūlymų, kokiu būdu klientai turėtų išbandyti šią kamerą?
Hitoshi Ueda

Hitoshi Ueda
[Programinės įrangos (AF) technologija]

Japonijoje daugybė fotoaparatų naudotojų fotografuoja traukinius. Tačiau jie juk nuolat nevažinėja. Esant ribotoms fotografavimo galimybėms, sunku aiškiai sufokusuoti traukinius naudojant rankinio fokusavimo režimą, o tai padaryti dar sunkiau kuriant 4K kokybės filmus, reikalaujančius pažangesnės fokusavimo technikos. Tokiais atvejais AX700 siūlo naudoti spartų hibridinį AF, padedantį gauti efektyvių rezultatų. Kitais atvejais, pvz., filmuojant vietose, kuriose daug žmonių ir daug veiksmo, pravers nuolatinio AF funkcija.

Įrenginys

„Sony“ stiprybė slypi tame, kad visi pagrindiniai įrenginiai kuriami pačioje bendrovėje. Tai leidžia mums pasiekti geriausią sprendimų ir technologijų derinį.

Taigi, spartus hibridinis AF užtikrina aiškų fokusavimą siekiant užtikrinti maksimalią 4K kokybę. Tad dabar papasakokite apie tai, kodėl verta kurti 4K filmus.
Nobuhiro Onouchi

Nobuhiro Onouchi
[Gaminio dizainas (projekto vadovas)]

AX700 įtaisėme 1.0 tipo sluoksniuotąjį „Exmor RS™“ CMOS jutiklį. Vaizdo jutiklį sudaro sluoksniuotoji schemų konstrukcija, užtikrinanti didelės spartos signalų ir pikselių apdorojimą skirtinguose sluoksniuose, todėl duomenys nuskaitomi itin greitai. Tai pagerina vaizdo kokybę ir sumažina vaizdo iškraipymą, atsirandantį dėl slenkančio išlaikymo efekto.

Šis „Exmor RS“ CMOS jutiklis suderintas su BIONZ X didelės spartos vaizdo apdorojimo moduliu siekiant išgauti natūralius atspalvius ir tekstūras. Naudojamas „ZEISS® Vario Sonnar T“* objektyvas su „Sony“ patentuotu plonu AA (pažangiuoju asferiniu) lęšiu, leidžiančiu tiksliai užfiksuoti visą kadrą, o specialus algoritmas perteikia išskirtinės kokybės filmų vaizdus. Šiuos keturis kertinius elementus – vaizdo jutiklį, vaizdų procesorių, objektyvą ir algoritmą – pavyko suderinti bendradarbiaujant labai aukšto technologinio lygio „Sony“ specialistams. Būtent čia slypi didžiausia „Sony“ stiprybė.

Junichiro Tamagawa
[Gaminių planavimas]

„Exmor RS“ CMOS jutiklis suderintas su BIONZ X didelės spartos vaizdo apdorojimo moduliu siekiant išgauti natūralius atspalvius ir tekstūras. Naudojamas „ZEISS® Vario Sonnar T“* objektyvas su „Sony“ plonu AA (pažangiuoju asferiniu) lęšiu, leidžiančiu užfiksuoti visą kadrą, o specialus algoritmas užtikrina išskirtinę filmų vaizdų kokybę. Šiuos keturis kertinius elementus – vaizdo jutiklį, vaizdų procesorių, objektyvą ir algoritmą – pavyko suderinti glaudžiai bendradarbiaujant aukšto technologinio lygio „Sony“ specialistams. Čia slypi didžiausia „Sony“ stiprybė.

bionz x
Ar 4K HDR (toliau – HDR) technologija naudojama siekiant padidinti 4K filmų patrauklumą?
HDR

Junichiro Tamagawa
[Gaminių planavimas]

Ne visi žino, kas yra HDR. Trumpai tariant, HDR perteikia vaizdus, atspindinčius žmogaus suvokiamą tikrovę. Palyginti su įprastais televizoriais, ši technologija perteikia platesnį dinaminį subtilios gradacijos diapazoną. Vaizdo grožis priklauso ne tik nuo puikios vaizdo raiškos, bet ir nuo kitų elementų. Analizavome HDR ieškodami sodrių spalvų gamos ir spalvų atkūrimo galimybių, tobulos gradacijos pereinant nuo gerai apšviestų prie tamsesnių vaizdo sričių ir, apskritai, vaizdų, kuriuos žmonės laiko gražiais.

HDR filmams žiūrėti reikia HDR palaikančių televizorių, o 4K HDR palaikančių televizorių pasiūla sparčiai auga. Įvertinę rinkos poreikius, nusprendėme sukurti filmavimo aplinką, leidžiančią kurti HDR filmus ir iškart mėgautis HDR kokybe HDR palaikančiuose televizoriuose be jokio sudėtingo redagavimo. „Sony“ jau pristatė HDR palaikančias vaizdo kameras profesionalams ir ši technologija yra integruota į AX700. Profesionalams skirtų kamerų kūrėjų komanda prisijungė prie AX700 kūrimo – tai didžiulis pranašumas. Tikimės, kad AX700 naudotojai mėgausis savo filmais „Sony“ 4K HDR palaikančiame BRAVIA televizoriuje, nes 4K HDR filmų grožis geriausiai atsiskleidžia dideliame ekrane. Pastaba: HDR filmus galima rodyti televizoriuje USB laidu prijungus AX700 prie „Sony“ televizoriaus, suderinamo su HDR (HLG). Jei jungiama HDMI kabeliu, reikia koreguoti televizoriaus nustatymus.

Suderinamumas su 4K HDR
Naudojimas

Atsižvelgėme į prašymus sukurti patogius meniu bei priedus ir sukūrėme dizainą, padedantį naudotojams greitai ir lengvai pasirinkti ir naudoti pasirinktus elementus.

Be puikios vaizdo kokybės ir vaizdavimo raiškos įvairovės, kaip dar „Sony“ padeda naudotojams atskleisti savo sugebėjimus filmuojant?
Junichiro Tamagawa

Junichiro Tamagawa
[Gaminių planavimas]

Šiais laikais yra daugybė vaizdo įrašų kūrimo būdų. Bet AX700 yra vaizdo kamera, todėl ja neabejotinai itin patogu filmuoti. Siekėme, kad AX700 taptu geriausiu pasirinkimu norintiems kameros, kurią paprasta naudoti, nes mes žinome, kad būtent to tikisi ir ieško „Sony“ klientai.

Nobuhiro Onouchi
[Gaminio dizainas (projekto vadovas)]

Mes norėjome, kad naudotojai mėgautųsi valdymu, kad kamera būtų tarsi kūno dalis. Kurdami AX700 siekėme, kad naudotojai galėtų be jokių sunkumų užfiksuoti vaizdus taip, kaip jie nori. Vedami šio tikslo, sukūrėme sumanių dizaino sprendimų, pvz., sureguliavome svorio balansą, o tai naudotojai tikrai pastebės laikydami kamerą, bei pasirūpinome lengvai paspaudžiamais mygtukais ir paprastu naudoti meniu. Tiesa, modelis AX700 yra šiek tiek didesnis už AX100, nes suprojektavome didesnę rankenėlę – tokios paprastai naudojamos profesionalams skirtose vaizdo kamerose, kad būtų lengviau naudoti kamerą. Taigi, naudotojai galės tvirtai laikydami kamerą nesunkiai reguliuoti tikslius nustatymus, pvz., priartinimo greitį. Be to, objektyvo priartinimo žiedas pritaikytas prie pirštų, todėl naudotojai galės dar patogiau valdyti priartinimo tikslumą. Tikiuosi, kad naudotojai įvertins šią subtilią ypatybę.

Junichiro Tamagawa
[Gaminių planavimas]

Nors klientai, rinkdamiesi tokius gaminius, paprastai daug laiko ir dėmesio skiria specifikacijų lyginimui, mes koncentravomės ne tik į faktinius techninius duomenis, bet ir į jausmą, apimantį naudojantis gaminiu. Mes tikrai norėjome sukurti tokį gaminį, kuris leistų naudotojams patogiai filmuoti ir sutelkti dėmesį į patį filmavimą. Pavyzdžiui, pagerinome EVF ir LCD ekrano tikslumą, todėl tikrai pamatysite, ar objektas sufokusuotas, ir galėsite nesunkiai keisti nustatymus bei filmuoti. Jau minėjome, kad padidinome EVF ir LCD ekrano raišką ir kad žalias rėmelis nurodo fazės aptikimo AF jutiklio fokusavimo sritis. Tačiau šie žali indikatoriai rodomi tiesiai ant norimo fokusavimo taško ir tokie judantys rėmeliai gali blaškyti dėmesį, jei jie mirgės ekrane judant aplink objektą. Būtent todėl daugybę kartų diskutavome dėl tokių rėmelių kiekio, dydžio ir spalvos ne tik su programinės įrangos kūrėjais, bet ir su dizaineriais, kol radome mus tenkinantį variantą.

Nobuhiro Onouchi
Gaminio dizainas (projekto vadovas)]

Pagerintas paryškinimo funkcijos, kuri rodo fokusavimo sritį rankinio fokusavimo režimu, tikslumas. Net filmuojant didelės raiškos 4K filmus, fokusavimą galima tiksliai valdyti rankiniu būdu, nes patobulinta sistema dabar aiškiai rodo fokusavimo sritį. Esame įsitikinę, kad naudotojai liks patenkinti šia funkcija. Tai puikus privalumas, kurį pavyko pasiekti pagerinus elektroninio vaizdo ieškiklio (EVF) ir LCD ekrano raišką.

Kurdami dizainą integravome nemažai našių įrenginių, niekuo nenusileidžiančių naudojamiems profesionalams skirtose vaizdo kamerose. Iš jų galima išskirti EVF ir LCD ekraną, kurie, tikimės, pateisins didelius mūsų klientų lūkesčius. Manau, kad AX700 sulauks ypatingo dėmesio būtent dėl puikaus kainos ir gaminio charakteristikų santykio.

Junichiro Tamagawa
[Gaminių planavimas]

Be to, reaguodami į AX100 naudotojų atsiliepimus, pasirūpinome, kad AX700 būtų daug patogių filmavimui pritaikytų funkcijų, pvz., didelis priartinimo mygtukas ir du lizdai, kad naudotojai galėtų vienu metu naudoti dvi SD korteles. 

Išties daug ką galima pasakyti apie vartotojo sąsajos (UI) meniu, tiesa?
meniu

Nobuhiro Onouchi
[Gaminio dizainas (projekto vadovas)]

Yra gerokai daugiau meniu elementų. Tačiau jei naudotis meniu tampa pernelyg sudėtinga, toks „patobulinimas“ yra bereikšmis. Todėl ant kameros korpuso įtaisėme šešis mygtukus, kuriems galima priskirti funkcijas, taip naudotojai akimirksniu pasieks norimas funkcijas. Galima iš anksto nustatyti reikalingiausius meniu elementus iš daugiau nei 40 galimų.

Tokiam mygtukui priskyrus tiesioginio meniu funkciją, naudotojas gali daugiafunkciu mygtuku kontroliuoti ir koreguoti tokius nustatymus kaip diafragmos reikšmė, ISO jautrumas ir užrakto greitis. Negana to, šiuos nustatymus galima pakeisti vien tik dešine ranka, todėl kairioji ranka laisva kitoms užduotims.

Hitoshi Ueda
[Programinės įrangos (AF) technologija]

Jei lauke fotografavimo vieta yra per šviesi, kad galėtumėte peržiūrėti vaizdą LCD ekrane, siūlau naudoti EVF ir daugiafunkcį mygtuką, kurie puikiai veikia kartu.

Junichiro Tamagawa
[Gaminių planavimas]

Štai dar vienas privalumas. Net jei meniu langas rodomas LCD ekrane, meniu neuždengia viso ekrano. Daugelis profesionalų nemėgsta funkcijų, kurios užstoja ekrane rodomą vaizdą. Taigi, šis vartotojo sąsajos dizainas sukurtas atsižvelgiant į klientų, dirbančių su profesionalams skirtomis kameromis, nuomonę.

Pranešimas

Yra be galo daug filmų kūrimo būdų. Tikimės, kad modeliu AX700 susižavės kuo daugiau žmonių.

Papasakokite, kaip sulėtinto ir pagreitinto vaizdo bei stipriai sulėtinto vaizdo funkcijos išplečia filmo raiškos galimybes.
Stipriai sulėtintas vaizdas

Junichiro Tamagawa
[Gaminių planavimas]

Be kitų funkcijų, AX700 pateikia du specialius laiko išraiškos režimus. Pritaikius „Exmor“ RX CMOS jutiklį sukurta stipriai sulėtinto vaizdo funkcija, leidžianti įrašyti vaizdus 960 kadrų per sekundę sparta. Taigi, naudojant AX700 galima filmuoti iki 40 kartų sulėtinto vaizdo filmus. Dar prieš keletą metų ši funkcija buvo pasiekiama tik brangiose profesionalams skirtose vaizdo kamerose. Kita funkcija – sulėtinto ir pagreitinto vaizdo režimas, leidžiantis naudotojui rinktis nuo 120 kadrų iki 1 kadro per sekundę spartą. Sulėtinto vaizdo techniką dažnai matome per televizorių, todėl dauguma žino, kas tai yra. O naudojant pagreitinto vaizdo metodą, sujungus intervalais fotografuotų nuotraukų serija sukuriamas filmas, kuriame atrodo, kad veiksmas vyksta pagreitintai. Kamera užfiksuoja svarbius kiekvieno kadro momentus. Tikiuosi, kad jums ir kitiems naudotojams patiks šis efektas.

Girdėjau, kad AX700 tikslinis rinkos segmentas nėra kokios nors konkrečios lyties asmenys ar šeimos. Šis modelis skirtas naudotojams, kurie rimtai žiūri į filmavimą. Perduokite šią žinią šiems entuziastams.
Junichiro Tamagawa

Junichiro Tamagawa
[Gaminių planavimas]

Pastaruoju metu ne tik profesionalai, bet ir paprasti naudotojai filmuoja ir kuria vaizdo įrašus. Šiais laikais savo darbus galima skelbti socialiniuose tinkluose ir parodyti juos žmonėms visame pasaulyje. Manau, kad tokie filmų kūrėjai, įskaitant ir tuos, kurie planuoja filmuoti su AX700, yra atsidavę filmavimui ir savo darbams. Noriu ir toliau kurti bei tobulinti gaminius, galvodamas apie šių entuziastų lūkesčius. Rodykite savo filmus, sukurtus naudojant AX700, visiems. Su nekantrumu laukiu, kada galėsiu pamatyti tuos darbus, kurie bus sukurti pasitelkus ypatingai gražius automatinio fokusavimo efektus. 

Hitoshi Ueda
[Programinės įrangos (AF) technologija] 

Kilo daug iššūkių kuriant spartų hibridinį AF, bet esu patenkintas, kad AX700 įtaisėme daug naudingų technologijų ir rekomenduojamų funkcijų. Modelyje AX700 išlaikytas didžiausias „Handycam®“ pranašumas – galimybė iškart ir lengvai įrašyti puikius filmus, nekeičiant numatytųjų nustatymų. Vis tik vertingiausia šios kameros ypatybė yra jos pritaikymo galimybės, nes ji tinka įvairiausioms situacijoms kaip profesionalams skirta vaizdo kamera ir suteikia filmavimo laisvę. Noriu, kad lanksčiai pasirinktumėte reikiamus nustatymus pagal savo poreikius skirtingomis filmavimo aplinkybėmis. Patikėkite manimi, kuo daugiau naudositės šia kamera, tuo labiau ją pamilsite.

Hitoshi Ueda
Nobuhiro Onouchi

Nobuhiro Onouchi
[Gaminio dizainas (projekto vadovas)]

AX700 yra reikšmingų kameros inovacijų, pritaikytų pavyzdiniam „Handycam®“ modeliui, rezultatas, pasiektas galvojant apie profesionalių ir mėgėjų filmų kūrėjų norus. Noriu, kad potencialūs naudotojai paimtų kamerą, paliestų ją, pajaustų ją ir pabandytų filmuodami atrasti tikrąjį kameroje slypintį potencialą. Naudodami šią kamerą įrašysite gerokai sklandesnius ir įspūdingesnius filmus, nei kada nors įsivaizdavote.