„TriporousTM“ prisideda prie švaresnio pasaulio kūrimo

Revoliuciją sukėlusi „Sony“ porėta anglies pluošto medžiaga, perdirbta iš perteklinės biomasės.

Revoliuciją sukėlusi nauja porėta anglies medžiaga vandens ir oro valymui

„Sony’s Triporous™“ – unikali ir universali porėta anglies medžiaga, skirta vandeniui ir orui valyti, pagerinanti saugą, higienos laikymąsi ir komforto lygį įvairiose gamtinėse aplinkose. Kurdama „TriporousTM“ „Sony“ galvojo apie ateitį, kurioje švarus vanduo ir oras bus prieinami kiekvienam.
Japonijos išradimų ir inovacijų instituto „Encouragement Award for 21st Century Inventions“ ir „21st Century Contribution“ apdovanojimų nugalėtoja.

„Triporous“ logotipo paveikslas
Išmetamoms atliekoms suteikiamas naujas gyvenimas
Paveikslas „Triporous“ gaminama vien iš ryžių lukštų atliekų“
„TriporousTM“ gaminama iš išmetamų ryžių lukštų.

„TriporousTM“ gaminama iš perteklinės biomasės. Pasitelkiant „Sony“ technologiją perdirbama perteklinė biomasė tampa „TriporousTM“ medžiaga, kuri gali prisidėti prie poveikio aplinkai mažinimo.

Metinis išmetamų ryžių lukštų kiekis pagal regioną

Visame pasaulyje per metus jų generuojama apie 150 mln. tonų

[1] Azija (Bangladešas, Kambodža, Kinija, Indija, Indonezija, Japonija, Mianmaras, Pakistanas, Filipinai, Tailandas, Vietnamas): 136 mln. tonų
[2] Afrika (Egiptas, Nigerija): 6,16 mln. tonų
[3] Pietų Amerika (Brazilija): 4,74 mln. tonų
[4] Šiaurės Amerika (JAV): 2,04 mln. tonų
[5] Europa (ES): 0,84 mln. tonų
[6] Okeanija (Australija): 0,06 mln. tonų

Kas yra „TriporousTM“?
Greita sugertis ir didesni jos kiekiai

„TriporousTM“ pasižymi trijų skirtingų dydžių poromis, kurios leidžia jai sugerti daugiau organinių medžiagų, o kai kurias iš jų sugerti greičiau ir veiksmingiau nei įprasta aktyvinta anglis. Organines medžiagas, kurias sugeria didesnės poros, sudaro bakterijos ir virusai, dideli baltymai ri kitos didelės organinės molekulės.

[1] „TriporousTM “  [2] Įprasta aktyvinta anglis

Paveikslas „Greitesnė adsorbcija ir didesnės dalelės“
„TriporousTM“ veiksmingumas lenkia įprastą aktyvintą anglį

Dėl unikalios mikrostruktūros „TriporousTM“ veiksmingai sugeria dujas ir kvapus. Be to, ji itin efektyvi iš skysčių šalinant didesnes organines medžiagas, pvz., bakteriofagą MS2, palyginti su kokoso lukšto pagrindo aktyvintos anglies adsorbentu, kuris paprastai naudojamas vandeniui valyti.

[1] Užteršimas [2] Laikas (min.) [3] „TriporousTM“ rezultatas [4] Kokoso lukšto pagrindo aktyvinta anglis

Paveikslas „Triporous pralenkia aktyvintą anglį“
„TriporousTM“ galimybės

Įsivaizduokite bekvapius sportinius drabužius; spartesnius ir veiksmingesnius vandens ir oro valytuvus bei tokių įvairių produktų, kaip maistas, kosmetika ir elektronika, patobulinimus – visa tai įmanoma su „TriporousTM“ technologija.

Pagerina vandens kokybę

„TriporousTM“ filtravimo priemonę galima naudoti švariam geriamajam vandeniui net ir antisanitarinėje aplinkoje tiekti. Tai ypatingai naudinga besivystančiose šalyse.

Pagerina oro kokybę

„TriporousTM“ išvalo orą sugerdama tokius teršalus kaip pramoniniai garai ir dujos. Be to, priemonė gali padėti sumažinti ir kai kurių tipų mikroskopinių kietųjų dalelių (PM2.5) bei fotocheminio smogo poveikį.

Dr. Seiichiro Tabata paveikslas
Aplinkos tausojimas naudojant ryžių lukštus

Dr. Seiichiro Tabata

„Triporous“ kūrėjas
„Sony Group Corporation“

Atlikdamas įprastus baterijoms naudojamų medžiagų tyrimus taip pat pradėjau kurti naują porėtą medžiagą „TriporousTM“. Pagaminta iš ryžių lukštų ši medžiaga pasižymi skirtingų dydžių poromis (pavadinime esantis žodis „tri“ reiškia skaičių trys). Ši unikali mikrostruktūra leidžia pritaikyti medžiagą įvairioms paskirtims. Pavyzdžiui, „TriporousTM“ gebėjimas pašalinti virusų daleles reiškia, kad ji gali padėti tiekti švarų vandenį tose pasaulio šalyse, kuriose nėra elektros. Moksliniai tyrimai ir plėtra tebevyksta. Šia nauja vandenį ir orą valančia medžiaga norėčiau prisidėti prie patogesnio ir tvaresnio gyvenimo kūrimo viso pasaulio žmonėms.

„Triporous“ paveikslas
„TriporousTM

Nauja novatoriška medžiaga vandeniui ir orui valyti (tik anglų k.)

Paveikslas „Padeda mažinti mūsų gamyklos poveikį aplinkai“
Padeda mažinti mūsų gamyklos poveikį aplinkai
Paveikslas „Projektoriai naujajai kartai“
Naujos kartos projektoriai
Paveikslas „Naujoviški elektros energijos tiekimo būdai visiems“
Naujoviški elektros energijos tiekimo būdai visiems
Informacija dėl licencijavimo

„Sony“ pradėjo „TriporousTM“ licencijų išdavimą. Įmonės, svarstančios naudoti „TriporousTM“ savo produktuose ir gamyklose, arba norinčios bendradarbiauti „TriporousTM“ prekyboje, informacijos teirautis gali čia.