„TriporousTM“ prisideda prie švaresnio pasaulio kūrimo

Nauja revoliucinė „Sony“ didelio veiksmingumo filtravimo medžiaga, sukurta iš perdirbtų atliekų biomasės.

Nauja revoliucinė vandens ir oro filtravimo medžiaga

„Sony“ sukurta „TriporousTM“ yra unikali ir universali filtravimo medžiaga, sukurta valyti vandenį ir orą bei tobulinti saugą, higieną bei komfortą daugelyje aplinkų visame pasaulyje. Su „TriporousTM“ „Sony“ įsivaizduoja ateitį, kurioje švarus vanduo ir oras bus prieinami visiems.
Produktas laimėjo „Encouragement Award for 21st Century Inventions“ ir Japonijos išradimų bei inovacijos instituto „21st Century Contribution“.

„Triporous“ logotipo paveikslas
Išmetamoms atliekoms suteikiamas naujas gyvenimas
Paveikslas „Triporous“ gaminama vien iš ryžių lukštų atliekų“
„TriporousTM“ pagaminta vien iš ryžių lukštų atliekų.

„TriporousTM“ gaminama iš 100 % biomasės. Pagal „Sony“ technologiją, gaminant „TriporousTM“ pakartotinai panaudojamas biomasės perteklius, o tai gali padėti sumažinti poveikį aplinkai.

Metinis išmetamų ryžių lukštų kiekis pagal regioną

Visame pasaulyje per metus jų išmetama apie 150 mln. tonų

[1] Azija (Bangladešas, Kambodža, Kinija, Indija, Indonezija, Japonija, Mianmaras, Pakistanas, Filipinai, Tailandas, Vietnamas): 136 mln. tonų
[2] Afrika (Egiptas, Nigerija): 6,16 mln. tonų
[3] Pietų Amerika (Brazilija): 4,74 mln. tonų
[4] Šiaurės Amerika (JAV): 2,04 mln. tonų
[5] Europa (ES): 0,84 mln. tonų
[6] Okeanija (Australija): 0,06 mln. tonų

Kas yra „TriporousTM“?
Greitesnė adsorbcija ir didesnės dalelės

„TriporousTM“ turi trijų skirtingų dydžių poras, tad gali sugauti didesnes organines medžiagas bei daug sparčiau ir veiksmingiau nei tradiciniai aktyvintos anglies filtrai kaupti kai kurias organines medžiagas. Didesnėse porose įkliūvančios organinės medžiagos apima bakterijas ir virusus, didelius baltymus (kai kuriuos alergenus ir fermentus) bei įvairias dideles organines molekules.

[1] „TriporousTM “ [2] Aktyvinta anglis

Paveikslas „Greitesnė adsorbcija ir didesnės dalelės“
„TriporousTM“ pralenkia aktyvintą anglį

Dėl unikalios mikrostruktūros „TriporousTM“ veiksmingai sugeria dujas ir kvapus. Be to, ji itin efektyvi iš skysčių šalinant didesnes organines medžiagas, pvz., bakteriofagą MS2, palyginti su kokoso lukšto pagrindo aktyvintos anglies adsorbentu, kuris paprastai naudojamas vandeniui valyti.

[1] Užteršimas [2] Laikas (min.) [3] „TriporousTM“ rezultatas [4] Kokoso lukšto pagrindo aktyvinta anglis

Paveikslas „Triporous pralenkia aktyvintą anglį“
„TriporousTM“ galimybės

Įsivaizduokite bekvapius sportinius drabužius; spartesnius ir veiksmingesnius vandens ir oro valytuvus bei tokių įvairių produktų kaip maistas, kosmetika ir elektronika patobulinimus – visa tai įmanoma su „TriporousTM“ technologija.

Pagerina vandens kokybę

„TriporousTM“ filtravimo priemonę galima naudoti švariam geriamajam vandeniui net ir antisanitarinėje aplinkoje tiekti. Tai ypatingai naudinga besivystančiose šalyse.

Pagerina oro kokybę

„TriporousTM“ išvalo orą sugerdama tokius teršalus kaip pramoniniai garai ir dujos. Be to, priemonė gali padėti sumažinti ir kai kurių tipų mikroskopinių kietųjų dalelių (PM2.5) bei fotocheminio smogo poveikį.

Dr. Seiichiro Tabata paveikslas
Aplinkos tausojimas naudojant ryžių lukštus

Dr. Seiichiro Tabata

„Triporous“ kūrėjas
„Sony Corporation“

Atlikdamas bazinius baterijų medžiagų tyrimus, dirbau ties naujos poringos medžiagos „TriporousTM“ plėtra. Pagaminta iš ryžių lukštų atliekų biomasės, ji turi trijų skirtingų dydžių poras (pavadinime esantis „Tri“ reiškia skaičių trys). Ši unikali medžiagos mikrostruktūra suteikia daugybę galimų taikymo būdų. Pavyzdžiui, „TriporousTM“ gebėjimas pašalinti virusų daleles reiškia, kad ji gali padėti užtikrinant švarų vandenį tose pasaulio dalyse, kuriose nėra elektros. Tyrimai ir plėtra vis dar vyksta. Šia nauja vandenį ir orą valančia medžiaga norėčiau prisidėti kuriant patogesnį ir tvaresnį gyvenimą viso pasaulio žmonėms.

„Triporous“ paveikslas
„TriporousTM

Nauja novatoriška medžiaga vandeniui ir orui valyti (tik anglų k.)

Paveikslas „Padeda mažinti mūsų gamyklos poveikį aplinkai“
Padeda mažinti mūsų gamyklos poveikį aplinkai
Paveikslas „Projektoriai naujajai kartai“
Naujos kartos projektoriai
Paveikslas „Naujoviški elektros energijos tiekimo būdai visiems“
Naujoviški elektros energijos tiekimo būdai visiems
Informacija dėl licencijavimo

„Sony“ pradėjo „TriporousTM“ licencijų išdavimą. Įmonės, svarstančios naudoti „TriporousTM“ savo produktuose ir gamyklose, arba norinčios bendradarbiauti „TriporousTM“ prekyboje, informacijos teirautis gali čia.